MIECZ PRAWDY

OTWARTY UMYSŁ

Człowiek duchowy jest ściśle połączony z Bogiem, jego umysł wspomaga Duch, który oświeca jego rozum.

Umysł duchowego człowieka nie polega na naturalnym życiu a raczej zależy od pouczającego światła Ducha Świętego.

Inaczej wygląda ludzki umysł w ciemności, inaczej w świetle. Światło odnawia go, służy jako pomocne narzędzie do zrozumienia całego istnienia i taki człowiek idzie z Duchem, widzi swoje błędy, naprawia je, rozpoznaje w swojej intuicji Wolę Boga, i produkuje w sobie duchowy sens aby zrozumieć w pełni Wolę Bożą. Jeśli jesteśmy połączeni z Duchem zrozumiemy wszystko w oka mgnieniu, nie potrzeba nam słów ani żadnych nauk. Nasz umysł, do tej pory narząd naszego zrozumienia służy już jako główny instrument do przyjmowania Woli Bożej.

Ludzki umysł porusza się w dwojaki sposób, można go określić jako działanie dwóch słów, które będą oznaczać dwa różne pojęcia. Wierząc w zewnętrzny świat używamy wiedzy, czyli komunikacji z drugim człowiekiem poprzez nauczanie. Wierząc w wewnętrzny świat nasz umysł pracuje według słowa: „wie”, czyli znajdzie objawienie intuicyjnie w głębi swojej istoty.

To Bóg objawia w naszym duchu co możemy naprawdę zrozumieć w okamgnieniu, otrzymujemy sens objawienia w naszej intuicji. To Duch oświeca nasz umysł, tak aby dostarczyć wiadomość do całej istoty i przekazać wiedzę innym ludziom. Trudno tą relację - człowieka z Bogiem za pomocą intuicji opisać piórem, trudno na ten temat dyskutować, a jeszcze trudniej pisać prace naukowe. Dopóki człowiek sam tego nie doświadczy dotąd nie zrozumie. Toteż najlepsze rozprawy na ten temat zostawiają po sobie mistycy.

Dokąd człowiek chodzi na zewnętrznych orbitach jego rozpoznanie nie współpracuje z Duchem, toteż Moc Ducha nie może dotrzeć do ludzkiego mózgu, ponieważ taka osoba jest rozproszona i wpuszcza w siebie ciemność, nie umie się blokować na siły negatywne i często jest oblegana przez złe duchy, które powodują, że jego umysł nie może normalnie funkcjonować.

Potrzebujemy spokojnego i czystego umysłu aby odczytać sens naszej intuicyjnej wiedzy, tym samym otwierając drogę do Boga, aby On mógł komunikować się poprzez duchowego człowieka z innymi ludźmi.

Duchowy człowiek jest świadomy, że chodzenie według ciała jest dużym niebezpieczeństwem dla ducha. Ciało przeszkadza, nie pozwala na wewnętrzne działania człowieka. Nasza zdolność mentalna (dusza) stoi pomiędzy Duchem i ciałem. Umysł ustawia się na to, po co sięga człowiek. Jeśli zajmuje się ciałem idzie w zewnętrznym kierunku, jeśli duchem idzie w wewnętrznym kierunku. To jest niezmienne prawo; jak myśli nasz umysł, jaki robi ruch lub wchodzi w ciszę, człowiek chodzi za nim. Od nas zależy czy staniemy się bardziej cieleśni czy duchowi.

Jeśli zbyt długo nie zwracamy uwagi na naszego ducha, zaniedbujemy swój duchowy sens życia, dochodzi do otępienia umysłu, nasz umysł błądzi, ponieważ brak w nim duchowej intuicji. Cokolwiek jest wyrażone przez duchową intuicję jest delikatne, spokojne i łagodne, umysł jest czujny jak stróż, wszystkie połączenia z Bogiem są transmitowane za pomocą małych delikatnych doznań w duchu. Bóg nigdy nas nie przytłacza, nie zmusza do posłuszeństwa, a przede wszystkim - NIGDY NIE OSZUKUJE. Wszystko co otrzymałam w swoich przekazach wypełniło się, tak odnośnie mojego życia jak i osób, o które proszę. Zawsze otrzymuję znaki chociaż bywa, że na niektóre odpowiedzi muszę dłużej poczekać.

Zawsze możemy dokonać wyboru i musimy wiedzieć - wszystko co jest wymuszane na nas, nie pochodzi od Boga lecz jest dziełem negatywnych sił. Będą dotąd działać i nękać aż przejmą kierownictwo nad umysłem człowieka. Jeśli nasz umysł działa aktywnie z Duchem Świętym ciężko jest im go przejąć, nadal będziemy chodzić według ducha. Nie mniej wcale to nie znaczy, że te osoby są pozostawione w spokoju, jest długa lista świętych ludzi, którzy stoczyli ciężki bój z ciemnymi siłami. To ludzie najbardziej związani z Bogiem doświadczają na tej Ziemi największej konfrontacji z siłami zła, ponieważ je demaskują i z nim walczą. Z naszych czasów jednym z najbardziej znanych jest Ojciec Pio czy Marta Robin. Pomimo ich świętości szatan zawsze ich nękał i trudno im było uwolnić się od niego. A to wszystko działo się dlatego, że uwalniali zniewolone dusze, przeszkadzali szatanowi w jego planach. Przy tych osobach czuwa Archanioł Michał, największy niebiański znawca od negatywnych sił. Matka Boża często nas prosi aby modlić się do Archanioła Michała, szczególnie obecnie kiedy na świecie jest tyle zła (Modlitwy do Archanioła Michała - LINK!).

Ciemne moce tworząc zakłócenia energetycznych i fizycznych organów, tworząc burze w naszych umysłach, chcą nas posiąść i wpływać na nasz umysł. Każda z tych energii u atakowanej osoby może tworzyć szkodliwe skutki. Jednak nie wszystko co w życiu bywa trudne jest wynikiem ataku negatywnych sił .... i na tą prawdę należy zawsze wziąć poprawkę. Wielokrotnie już o tym pisałam, ale temat jest nadal bardzo ważny i powinien być ciągle przypominany.

Trudno jest przeniknąć aurę, która jest zdrowa i silna. Człowieka aura bywa osłabiona tłumionymi negatywnymi emocjami. Obecnie dużo osób niszczy ją narkotykami, alkoholem, papierosami i innymi szkodliwymi używkami. Żyjemy w nie łatwym okresie, wszyscy bez wyjątku jesteśmy narażeni na atomowe trucizny, chemiczne substancje, ciężkie metale, które mocno osłabiają naszą aurę.

Już czas zrozumieć: wszystkie choroby zaczynają się w aurze, następnie przenoszą się do ciała fizycznego. Dlatego opieka i ochrona twojego ciała energetycznego jest równie ważna jak ciała fizycznego, dzięki czemu można odpierać psychiczne ataki.

Negatywne energie wysyłane są celowo przez inne bardziej zaawansowane źródła ciemnych sił, są to negatywne promieniowania czy inne czarne rytuały, które osłabiają nasz ogólny stan zdrowia. Widać to dobrze w naszym świecie, pierwsze miejsce w śmiertelności mają choroby serca, gdzie skupiają się nasze uczucia, emocje, a drugie choroby nowotworowe.

Wszystkie nasze choroby biorą się z utrapienia serca. Wiedzieli już o tym starożytni oświeceni, mędrcy, starzy wybitni lekarze, jaki mają wpływ emocje na całe ludzkie życie. Rdzeń wszystkich naszych chorób ciała i duszy znajduje się w sercu, to jest nasze najważniejsze lecz gliniane naczynie, które można łatwo zniszczyć, nie tylko zewnętrznymi czynnikami ale nawet własnymi nadmiernymi pragnieniami.

Negatywne energie kiedy przejmują ciało i umysł wpływają na ludzkie myśli i działania, powodują ich pragnienia i uczucia. Taka osoba całkowicie zmienia swoją osobowość, tym samym sama produkuje negatywne energie, które wysyła do ludzi za pomocą swojego negatywnego myślenia, gniewu, zazdrości, niechęci, szukając i nosząc w sobie chęć zemsty ... widać w tych ludziach złej woli wściekłość i strach ..... i nie trzeba być oświeconym aby je rozpoznać w swoim środowisku. Takie ataki mogą mieć szeroki zakres efektów, od małej do wysokiej szkodliwości, ale na pewno wszystkie w większym czy mniejszym stopniu wpływają na nasze zdrowie, emocje. I tu także należy wiedzieć, nie wszystkie problemy zdrowotne lub zmienione zachowanie będą przyczyną psychicznych ataków. Należy umieć te rzeczy rozpoznać, zmieszanie tych pojęć przysporzy nam trudności w ich rozwiązaniu.

Ciemne siły mają największy problem z osobami kroczącymi z Duchem Świętym, to tych nie opuszczają ani w dzień ani w nocy czyhając na ich osłabienie ... i powodują na nich brutalny atak, chcą wywołać w nich strach, lęk, który osłabia w nich osłony energetyczne, w różny sposób próbują ich wykluczyć z normalnego życia choćby na jakiś czas, ponieważ dobrze zdają sobie sprawę, że ci ponownie powrócą do swojej formy za pomocą Ducha Świętego.

Każdy z nas powinien ochraniać swoje energetyczne pole. Zacznijmy dzień od modlitwy i przemycia ciała z dodatkiem morskiej soli. Oczyśćmy pomieszczenie, najlepiej za pomocą dobrych kadzideł: polecam szałwiowe, z białego i czerwonego drzewa sandałowego, szafranu, nagi, które doskonale rozpraszają ciemne energie.

Bardzo dobra jest biała szałwia, można ją nawet palić w swoim obejściu, np. w pobliżu domu, jest używana szczególnie przez amerykańskich rdzennych Indian. Zwali ją „mędrcem wieków” i nadal z niej korzystają.

Biała szałwia używana jest do oczyszczania umysłu, ciała i ducha, szczególnie skuteczna w oczyszczaniu pomieszczeń przed modlitwą. Indianie używali jej w ceremonii narodzin i śmierci.

Z białej szałwii można robić herbatkę, likwiduje gorączkę, wywołuje poty. Można używać do kąpieli, skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu. Poprzez uwolnienie wewnętrznych negatywności i ciemności Indianie wierzą, że pomaga oczyścić i chronić aurę.

Amerykańscy Indianie używają w swoich domach szałwiowych palemek, a nawet wkładają odrobiny jej liści do swoich kieszeni w celu ochrony, szczególnie robią to przed podróżą.

Białym mędrcem rozmazujemy negatywne energie. Jeśli w czasie palenia szałwii widzimy cienki i lekki dym, oznacza, że środowisko jest dość czyste. Gruby i walcujący się dym, oznacza, że szałwia neutralizuje duże ilości negatywnych energii. Paląc szałwię w pomieszczeniach zamykamy okna i drzwi i obserwujemy dym, w którą stronę dryfuje, w ten sposób można kontrolować obszary, które powinny być oczyszczone. Szałwia oczyszcza wszystkie negatywne energie w przestrzeni i automatycznie zamyka im drzwi. Nigdy nie powinno się zanurzać płonącej szałwii w wodzie aby ją zagasić. Biała szałwia jest najlepszą sprzątaczką negatywnych energii.

Dobrym protektorem przed negatywnymi energiami są szlachetne kamienie. Jest ich cała lista, wymienię tylko kilka bardziej znanych i popularnych: ametyst, czarny obsydian, niebieski awanturyn, niebieskie tygrysie oko, karnelian, biały i różowy górski kryształ, lapis-lazuli, turkus, bursztyn.

Kamienie można nosić jako biżuterię, lub trzymać je w kieszeni, umieszczać w swoich pomieszczeniach, zapewnią specjalną ochronę.

Warto prosić Anioły o pomoc aby oddaliły jakikolwiek mrok wchodzący w nasze środowisko i usunęły wszystkie negatywne energie, które nas śledzą aby nie wyrządziły nikomu zła.

Skoncentruj się chociaż na minutę dziennie i połącz się za pomocą białego stożka energii z Bogiem i proś aby pomógł ci przegonić wszystkich twoich najeźdźców.

Szczególnie potężną Moc ma modlitwa odmawiana w miłości, uwolni człowieka od strachu i wszelkich obaw. Każdego dnia musimy ochraniać swoją aurę i czakry, musimy usunąć wszystkie negatywne haki, promieniowanie (Harmonia człowieka: LINK!).

Dlaczego ciągle o tym piszę?

W dzisiejszym czasie musimy szczególnie ochraniać się przed wściekłymi formami myślowymi, jakie do nas przesyłają inni ludzie, co zniewala nasze umysły, nie pozwala nam dobrze myśleć. Tylko przez otwarty umysł możemy poznać prawdę.

Ważne, aby człowiek miał otwarty umysł, przez który może poznać prawdę. Często otrzymujemy prawdy poprzez głoszenie Słowa Bożego przez dzieci Boże. Otwarty umysł ma kluczowe znaczenie dla życia duchowego. Jeśli nasz mózg jest pełen uprzedzeń wobec prawdy i jej głosicieli, ta prawda nie wejdzie w nasze życie. Nic dziwnego, że dużo osób wierzących muszą coś zobaczyć aby uwierzyć, brakuje tu swobodnego umysłu. Zamknięty umysł blokuje prawdy ducha. Zamknięta mentalność jest dużym zagrożeniem, sprzeciwia się i krytykuje każdy inny element różniący się od jego idei. Tylko jego pojęcia stają się standardem prawdy. Toteż w życiu takiego człowieka nic nie jest prawdą. Taka mentalność pozbawia poznanie wielu Boskich Prawd, w konsekwencji niszczy życie duchowe człowieka.

Jeśli umysł jest otwarty człowiek wcześniej czy później dociera do Prawdy, będzie oświecony przez Ducha Świętego, zacznie chodzić w świetle. Każdy nowo przebudzony człowiek kiedy zaczyna otrzymywać nowe Prawdy bywa nimi porażony, nie chce w nie wierzyć, wydają się dla niego pozbawione sensu, ale Światło Ducha Świętego oświeca jego umysł i w końcu wyposaża jego umysł w głębię tej prawdy. Mimo, że działa bez słów to jednak wyjaśnia bardzo dobrze na poziomie duchowym i czyni, że człowiek doskonale rozumie tą kwestię. Otwarty umysł pomaga prawdzie i czyni, że oświetlenie człowieka wypełnia się jeszcze większym światłem.

Pamiętajmy, nasza myśl jest nośnikiem działania. Każda religia to dla nas lejce, które sterują naszymi umysłami. Tymi lejcami mogą również zarządzać negatywne siły o ile tylko będziemy nieostrożni w swoich myślach i działaniach. Co zasiejesz w końcu zaczyna rosnąć i od nas zależy jaki długi będzie to wzrost, toteż najlepiej usunąć natychmiast wszystkie negatywne myśli, które prześladują nasz umysł. Bywa, że nie odchwaszczony umysł potrafi wzrosnąć po wielu latach nawet z małego ziarenka zła, które zostało tam wrzucone dawno temu i po wielu latach przyniesie nam gorzki owoc. Każdy człowiek powinien radzić sobie ze swoim myśleniem, kontrolować swoje myśli, czyny i nie pozwolić im poszaleć.

Nasze myśli powinny być zbadane i kontrolowane, nie powinniśmy pozwolić uciec niewłaściwym myślom z naszego umysłu, gdyż mogą doprowadzić do destrukcji.

Mózg powinien ciągle funkcjonować ale potrzebuje także odpoczynku. Jeśli mu na to nie pozwolimy stanie się chory, tak samo ciało. Niespokojny mózg jest szkodliwy nie tylko dla życia duchowego, także dla fizycznego. Z niespokojnym umysłem nie można normalnie żyć, toteż w naukach ludzi duchowych często słyszymy - „niech pokój Boży mieszka w twoim sercu i umyśle”.

Umysł także nie powinien być zarządzany przez emocje. Powinien odpocząć i spokojnie rozpocząć działanie według „zdrowego rozsądku”, tylko wówczas ujrzymy dobro i zło we wszystkich zdarzeniach z jakimi się spotykamy.

Umysł powinien być przechowywany w pokornym stanie. Dumna myśl łatwo prowadzi na manowce a nasze obłudne pojęcia mogą nas utrzymać na zawsze w błędzie. Wielu ludzi ma wysoką wiedzę i wieloletnie doświadczenie a jednak wielokrotnie wpadają we własne oszustwa, ponieważ myślą dumnie, że wszystko wiedzą. Każdy kto chce służyć Bogu powinien używać własnego umysłu z pokorą.

Wielu ludzi potrafi korzystać z własnego umysłu, mają umysły pełne Słowa Bożego i Boskie światło na swojej drodze, a kiedy umysł jest bogaty w Boskie Słowo i Światło, Duch Święty jest w stanie intuicyjnie oświecić nasz umysł i nie musimy już czerpać wiedzy ze świata zewnętrznego. My osobiście powinniśmy tylko prosić Boga aby oczyścił nasze życie i zachował jego świeżość, aby wyplenił każdą złą myśl, która chce zakłócić nasz umysł. Toteż prośmy Boga codziennie aby nas zachował z dala od starego wzorca, złego charakteru i oddzielił nas od ludzi, którzy nas zakłócają.

Proś Boga aby cię nikt nie oszukał, aby nie manipulował twoim umysłem, abyś nigdy nie doświadczył oddzielenia od Boga i Chrystusa. Nie ma nic gorszego dla człowieka, kiedy ma zdrowe oczy ale nie widzi, kiedy ma zdrowe uszy ale nie słyszy ... wiadomo, taki człowiek nie ma relacji z Bogiem. Taka ślepota i głuchota jest gorsza od żebractwa, to życiowa agonia i przepaść między człowiekiem i Bogiem. Takie oddzielenie jest największym nieszczęściem człowieka .... i właśnie tym ludziom najbardziej zależy na opinii innych ludzi niż Boga.

Człowieku, otwórz swoje oczy, otwórz swoje uszy, otwórz własny umysł - duchowy człowiek musi umieć żyć indywidualnie i zbiorowo. Musi umieć stąpać po ziemi ale żyć w wierze i dążyć do perfekcji a nie żyć tylko w zewnętrznych dziełach. Należy wyruszyć na poszukiwanie Ducha, a kiedy człowiek Go znajdzie popłynie w jego serce czysta miłość i uzyska mądrość.

Pełne życie duchowe to serce zainspirowane miłością, które działa w odpowiedzialności. Wzór człowieka ma moc Bożego autorytetu ... dużo już zyskał, dużo mu dano ale i dużo wymaga się od niego.

Celem duchowego człowieka jest życie na wzór Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Otwarty umysł jest nadzieją nie tylko na duchowy rozwój ale i rozwiązanie wszystkich ziemskich problemów.

Namaste

12 July 2013

WIESŁAWA