MIECZ PRAWDY

OD SŁÓW NIENAWIŚCI DO HOLOCAUSTU

Nie nowy to temat ale nadal bardzo ważny a nawet z każdym dniem coraz ważniejszy. Wreszcie ludzie doczekali się wolności słowa, w dodatku dostali do ręki takie urządzenie jak komputery i internet. I mogą pisać i pisać co im tylko ich umysły naprodukują i ile tylko palce nadążą po klawiaturze pukać. Co to znaczy dla niektórych ludzi?

Z jednej strony dla nas wszystkich jest to wielkie ułatwienie, łatwa międzyludzka komunikacja. Ale niestety idzie za tym nie tylko ta dobra komunikacja: pokojowa, naukowa, poznawcza, internet to również potężny rozkwit mowy nienawiści, wysyp sadystów, psychopatów, socjopatów i różnej maści głupków ... w tym internet przeszedł sam siebie.

Tutaj można komuś szybko i sprawnie i bez żadnego przeszkadzania wykrzyczeć prosto w eter na cały świat każdą rzecz, można szybko zniesławić, rzucić każde oszczerstwo, przyszyć każdą łatę, zranić każdego do szpiku kości, czy winny czy nie, wystarczy tylko, że inaczej myśli, ma inną wiarę a nawet upodobania ... można każdemu napisać nowy życiorys, i co ważne nawet takiej osoby nie można sądzić, więc czuje się bezkarna i mówi co chce – internetowa mowa nienawiści najczęściej jest bezkarna. Niby wszyscy walczą o prawdę ... a jakże ... tylko o czyją prawdę? Czy o swoją czy o te stare nieśmiertelne mądrości, sprawiedliwość, uczciwość, czy o tą prawdę stworzoną na potrzeby własne???

A w ilu przypadkach na internecie mowy niektórych ludzi przyjęły formę przymusu, ma tak być jak ja mówię, i nie jest tu ważna prawda, sprawiedliwość, cudze uczucia a nawet wielka krzywda ... to coś na wzór prześladowań, gdzie oskarża się często zupełnie niewinnych ludzi i zmusza do podpisania nieprawdziwych zeznań. To coś na wzór sądu nad Jezusem.

Wystarczy, że znajdą się 2-3 osoby podobnie myślące na jednym blogu, które upatrzą sobie ofiarę inaczej myślącą i bez skrupułów ją odczłowieczają, obdzierają z godności, mordują jej duszę, ponieważ do ciała nie mogą się dostać. Mamy na necie wiele takich miejsc, gdzie ludzi traktuje się gorzej niż dzikie zwierzęta ... istnieje wiele takich blogów, gdzie przyzwala się na obdzieranie innych z ich godności, wiele z nich nawet powstało do takich celów, a to wszystko pod hasłem demokracji, wolności słowa, prawdy i sprawiedliwości. Ilu ludziom dziś przypisuje się na necie winy i różne dziwne rzeczy, które w ogóle nigdy nie miały miejsca i nie mają żadnego pokrycia.

Ilu ludzi wyszło już z wielu internetowych dyskusji poturbowanych, oskarżonych, zniesławionych, psychicznie zranionych ... a to dopiero początek ... już widać jak się kreuje internetowy masowy ubój, nie tylko tych pojedynczych „niewygodnych” osób, także całych grup społecznych, kultur, narodów, religii. Nadchodzi nowy czas, obsiewa się wielkie pola ludzkiej świadomości nienawiścią, to nie jest już obalanie jakiejś ustawy czy nawet niewygodnego rządu, uświadamianie na temat zdrowia, to poligon doświadczalny przed nową masową zagładą.

Aby patrzeć jak będziemy ponownie budować obozy koncentracyjne, bo przecież trzeba gdzieś podziać tych wszystkich znienawidzonych ... tych, którzy podobno są winni za wszystkie nieszczęścia świata, aby patrzeć jak będziemy świadkami nowego Holocaustu ... bo do czego innego doprowadzi ta mowa nienawiści nie tylko na necie ale i poprzez pisanie tych wszystkich książeczek, małych i wielkich dzieł nienawiści człowieka do człowieka, dokumentowanie jaki to człowiek potrafi być zły, podły nic nie warty i sugerowanie, która to rasa jest bardziej wartościowa, a która powinna być wyeliminowana ze świata ... no więc, co z takimi zrobić? Wykluczyć ze społeczeństwa a może najlepiej zabić?

Kto dzisiaj podburza do nienawiści? Kto ją najmocniej promuje? Wszyscy ci, którzy zastraszają ludzi i i podżegają przeciwko prawdziwym nosicielom prawdy. Najbardziej nie na rękę są obecnie grupy broniące życia, zdrowia, na tym polu jest potężna walka. Druga to walka polityczna i religijna, kto ma tym wszystkim zarządzać i zajmować najlepsze pozycje.

I oczywiście, która rasa ludzka jest tą ważniejszą, bardziej godną uwagi a które należy wykasować i wymazać raz na zawsze z tej Ziemi.

I komu tak naprawdę zależy aby na świecie znowu przeszła taka zawierucha, gdzie miliony ludzi skończy w komorach gazowych, kto do tego dąży? Która to grupa społeczna, religijna jest tym „narodem wybranym” i w ich rękach ma być życie miliardów ludzi? To wszystko robi się bardzo niebezpieczne, wystarczy tylko przyjrzeć się wielu internetowym dyskusjom, w jakiej pozycji stawia się wiele narodów a nawet grup religijnych. Jedni są podburzani przeciw drugim, muzułmanie przeciw Chrystusowi, a Chrześcijanie przeciw Mahometowi, katolicy walczą ze wszystkimi, którzy wierzą inaczej niż oni ... a czy kwestia wiary to kościół z góry obwarowany prawami, zakazami i przykazaniami, czy to jest nasza osobista tożsamość, obraz nas samych promieniujący z nas na zewnątrz!? Czy można wiarę każdego człowieka włożyć w z góry zaplanowane ramki i cały czas trzymać się tych ramek? Boga nie da się włożyć w ramki ani w żadne regułki, On zawsze przemawiał do ludzi po swojemu i tak jest i tak zawsze będzie bez względu na to co jeszcze wymyślą ludzie. Zawsze znajdzie swoją indywidualną drogę do każdego człowieka.

Czy naprawdę ci ludzie, którzy inaczej myślą, modlą się w innym kościele powinni być wykluczeni ze społeczeństwa, osadzeni w gułagach, albo całkowicie wyeliminowani razem z całymi rodzinami? Czy czasami taka nienawistna propaganda nie jest tylko przykrywką do załatwienia sobie własnych interesów, zakwestionowania własnej polityki życia?

Co komu po zniesławianiu mojej wiary, w ogóle mojej osoby? Czy jakaś polityka przybierze mocniej na swoich rozmiarach a może jakiś kościół czy naród? Po co mnie ośmieszać, krytykować za moje wartości i wierzenia? Spowiadać z moich wewnętrznych przeżyć, a nawet kazać mi publicznie wytłumaczyć się z tego – jakim prawem to przeżyłam, a w dodatku ... opisałam!

Po co mi zadawać takie pytania, skoro i tak te osoby, które to czynią mają już swoje gotowe odpowiedzi? Nawet w takiej kwestii jak moja narodowość, znają lepiej moją metrykę i nawet moje geny niż ja! Po co na siłę odcinać mnie od moich prawdziwych korzeni i szczepić na drzewie, które nie ma mojej natury? Chce się mnie wynarodowić a tak dokładnie użydowić, jako ten najgorszy odłam chodzący po świecie i winny za krzywdy wszystkich Polaków ... i spróbuj tu wytłumaczyć takiemu człowieku, że nie masz nic wspólnego z Żydami; ludzie, którzy mnie nigdy nie widzieli na oczy i tak lepiej wiedzą kto mnie spłodził!!! I mam wrażenie, że jeszcze z trumny mnie będą wyciągać i moim martwym ciałem dotąd potrząsać aż podpiszę papier, że jestem winna win, które mi przypisali. Komu tak zagrażam w Polsce, że znalazły się osoby, które próbują mnie obedrzeć z całej godności, za wszelką cenę wynarodowić ... i kto to czyni ... wierni wyznawcy kościoła katolickiego, nie mających sobie w swojej sprawiedliwości i bogobojności równych, ci z pierwszych ławek w kościele, a w dodatku wielkich polskich patriotów.

Dlaczego tak im mocno zagrażam? Przecież Polska to wolność wyznania, demokracja ... a może to tylko wielka propaganda? W dodatku mieszkam na drugiej półkuli świata ... i o dziwo tutaj nikomu nie zagrażam, chociaż jest tu różnych narodów i religii pod dostatkiem.

Jedna religia zniesławia inną. Katolicyzm Mahometa, Islam Chrystusa, i każda bluźni Bogu! Podobnie jest ze wszystkimi wierzącymi, zero tolerancji. Żyjemy w XXI wieku, w świecie niby tak potężnego oświecenia, cudów, ludzie wszystko potrafią ... myślałam, że spadnę z krzesła, kiedy wyczytałam na polskim necie, że w Polsce za jedynie 150 zł można zamienić własne tkanki ciała na boskie!!! ... co drugi przeżywa jakiś duchowy wzlot, rządzi całą energią w kosmosie ... i w czym ja takie małe i nic nie warte mogę zagrozić??? A tu tylko słychać wokół mnie piorunującą obraźliwą mowę. Ale nie tylko mnie ... obraża się wszystko i wszystkich: wiarę, kulturę, a nawet ludzkie geny ... jakby to była wina człowieka, że się narodził w danej kulturze, biały, czarny, czerwony czy żółty!

Ile ludzi na świecie zostało już zabitych w imię nienawiści? Ilu spędza życie w więzieniach? Ile z tego tytułu cierpi niewinnych dzieci?

A przecież ludzie są z natury tacy inteligentni, ich IQ rozwala im czaszki, a jacy są dzisiaj wykształceni, ale widać tylko na tyle aby umieć unicestwić drugiego człowieka w białych rękawiczkach. Dziury nie zrobią ale krew wypiją.

Cywilizowane społeczeństwo a niesie tyle bólu, cierpienia, każdego dnia tylko atakuje, atakuje i atakuje, są osoby co już prawie w ogóle nie odchodzą od komputerów aby tylko nie przegapić okazji aby dokopać swoim ofiarom. Jak się nie mogą na nich doczekać miesiącami będą wzywali na cały świat ich imiona i będą ich prowokowali do dyskusji, a raczej okaleczania.

Okaleczają innych własnym fanatyzmem, nienawiścią, czy tak wygląda w działaniu naród Boży, ten z pierwszej półki? A przecież prawie każdy z tych walczących na pierwszej linii jest chrześcijaninem, w Polsce katolikiem. I skąd w nich takich pobożnych i praktykujących tyle agresji, przemocy, nienawiści? Skąd wynieśli takie podłe zachowanie? Uważają się za najlepszych wyznawców kościoła, są strażnikami jego bram a nawet Bram Nieba. To oni ustawiają na świecie świętych, od nich zależy czy zaakceptują czyjąś świętość czy nie ... jaką nadadzą człowiekowi świętą pozycje, rangę!

Już czas aby coś zrobić z tą mową nienawiści, podburzaniem jednego człowieka przeciwko drugiemu, dla nas wszystkich jest to kreowanie nowego Holocaustu, zagrożenie nie tylko dla tych najbardziej znienawidzonych, to może być zagładą dla nas wszystkich.

Taka skrajna nienawiść wcześniej czy później doprowadzi do tego, że ludzie wystąpią przeciw sobie i będą się bezlitośnie krzywdzić. Nawet sobie ludzie nie zdają sprawy jakie jest to olbrzymie niebezpieczeństwo dla nas wszystkich bez względu na kulturę, rasę, religię, kolor skóry, jakie szkody przyjdzie nam ponieść! Jest jeszcze czas zatrzymać tą inwazję mowy nienawiści, te rasistowskie metody morderców ... każdy ma prawo do swoich myśli, do swojej wiary, do swojej tożsamości, przed Bogiem jesteśmy wszyscy równi!! Takie rasistowskie mowy są wstrętne i niemoralne i nie należy ich łączyć z Prawami Bożymi, co dzisiaj wielu z tych wypaczonych ludzi czyni!!!

Vancouver

16 Feb. 2014

WIESŁAWA