MIECZ PRAWDY

MĄDROŚĆ - OCEAN ŻYCIA

Mądrość jest jak wielki ocean a człowieka mądrość dojrzewa stopniowo, staje się coraz bardziej głębsza podobnie jak ocean, który również staje się stopniowo głębszy kiedy do niego wchodzisz i musisz uważać na każdy swój krok i być bardzo ostrożnym.... podobnie jest z człowieka wiedzą, musimy ją badać bardzo ostrożnie, każdy jeden temat, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy prawdę i fałsz wrzucono do jednego worka i razem zmiksowano... nie jest łatwe odnalezienie w tym worze całej prawdy nawet dla najlepszego ucznia, a co dopiero dla słabego... toteż mamy to co mamy, zakłamany świat, który każdego dnia kłóci się i walczy między sobą o własne prawdy!

Nie da się w ciągu kilku dni zdobyć całej wiedzy tego świata a nawet życia będzie na to za mało a co dopiero przebudzenie wewnętrznej mądrości, jest to praca na całe życie, w dodatku wewnętrzna mądrość wykwita rzadko... i tylko w sercu, które trzyma się prawidłowych zasad życia: prawdomówności, dobroci, życzliwości, czyli jest błogosławione, ponieważ kroczy po właściwych drogach, które dają człowiekowi prawdziwe życie.

W miarę przypływu mądrości podobnie jak podczas odpływu i przypływu oceanu wyrzucane jest na brzeg wszystko co martwe, tak jak z rozumu mądrego człowieka wyrzucany jest fałsz i kłamstwo.

Wielki ocean zawiera cenne rzeczy ale i zawiera złe, które mogą nas uszkodzić. Dobre to perły, korale, kryształy, złoto, srebro i zamieszkuje w nim wiele cudownych stworzeń o wspaniałych i cudownych walorach. Smakując ocean czujemy w nim smak soli, podobnie jak w naszym życiu, szczególnie kiedy poszukujemy mądrości... często zasmakujemy słonych łez i nie jedną garść goryczy bo nie łatwo znaleźć ścieżkę mądrości, pokoju i radości.

Nasz świat jest zamieszkały przez różnych ludzi, którzy nie jeden raz nakarmią nas swoim jadem niczym w oceanie jadowite węże i inne gady usypiają swoim jadem piękne i kolorowe ryby.

Ocean pogłębia się stopniowo i w miarę jego głębokości przybywa i dobrego i złego, a my idziemy naprzód małymi kroczkami ciągle rozdzielając dobre od złego i wiemy, że nie można nabyć mądrości w jednej chwili, tylko głupiec tak myśli i łatwo topi się w głębokich falach, szczególnie kiedy polega tylko na swojej wiedzy.

Topi nie tylko siebie ale i innych ludzi, którzy zawierzyli jego wiedzy, toteż zanim weźmiesz do ręki wiedzę tego świata przyjrzyj się jej dobrze, raczej zaufaj własnej intuicji niż dyplomom i tytułom naukowców tego świata.

Nie można w jednej chwili wyrzucić ze swojego serca tego co nam przeszkadza w życiu, odnaleźć własną tożsamość, i oczywiście nie wszyscy ludzie w drodze do mądrości równo dojrzewają, podobnie jak jabłka na jabłoni... jedno rumienieje już w lipcu a inne wisi jeszcze na gałęzi niedojrzałe późną jesienią... a jeszcze inne leżą pod drzewem zupełnie zgniłe, nic nie warte....

Każdy człowiek ma własną ścieżkę, o której jeszcze sam nic nie wie, dopóki nie przeżyje swojego życia, nigdy nie wiemy gdzie nas los zapędzi.... ale ty nie zrażaj się, tylko idź naprzód i szukaj swojej drogi do mądrości, płyń na niej, jaka by nie była: mała czy duża, niczym rzeka, jednego dnia pełna wody, a drugiego prawie wysuszona ale zawsze znajduje ocean. I chociaż jest tajemnicza jej droga to jednak coś ją prowadzi i znajduje wielki ocean, tak i ty znajdziesz wewnętrzną mądrość kiedy otworzysz własną dobroć, życzliwość, prawdomówność, jeśli nie będziesz łamał Boskiego regulaminu, nie będziesz niszczył życia drugiego człowieka, jego godności... nie będziesz celował w życie Boskiej Natury.

Kiedy zatroszczysz się o życie innych istot, okażesz im swoją dobroć, otworzysz im drzwi do wolności... do twojego serca zastuka mądrość, ponieważ ta ma smak wolności, która prowadzi do pokoju i radości.

Jeśli chcesz dojść do mądrości, powinieneś wiedzieć: jako pierwsza zasada życia, musisz wyćwiczyć w swoim sercu dobroć, życzliwość, współczucie i wielkoduszność.

Wielkoduszność to hojność twojego serca, rozumienie ciała i umysłu co daje jasność umysłu i mądrość. Jeśli umysł jest czysty, jasny, prowadzony światłem, otwiera się również wewnętrzna mądrość serca i tworzy cudowny świat wypełniony miłością, dobrocią, wolnością, życzliwością... a kiedy umysł jest chaotyczny, zazdrosny, zawistny, pracuje niczym broń masowego rażenia i wywołuje swoim działaniem wielkie katastrofy nie tylko w twoim życiu ale i w życiu innych ludzi, w których wymierzasz swoją śmiercionośną broń.

To jest mądrość stara jak świat i zna te prawdy każdy mędrzec, uprawiaj więc swoje dobre nasiona, hoduj wartościowe kwiaty i owoce i karm je zdrowym pokarmem a na pewno otrzymasz w zamian wielką wdzięczność Uniwersalnej Prawdy i poznasz wartość bezwarunkowej miłości, a to wszystko delikatnie pokieruje cię do najczystszej formy i znajdziesz tam prawdziwe życie.

Namaste

Vancouver
17 May 2013

WIESŁAWA