MIECZ PRAWDY

LASKA AARONA - KUNDALINI
(CZĘŚĆ 2)
LINK! CZĘŚĆ 1

LINK! CZĘŚĆ 3

Drzewo wiedzy jest mapą ludzkiej duszy. Wszystkie pierwotne religie były skoncentrowane w szacunku do węża.

-Wąż jest symbolem Energii Kundalini.
-Drzewo wiedzy - pień, symbolizuje kręgosłup, a gałęzie symbolizują czakry i ścieżki Kundalini.
-Istnieje 144.000 nadi - kanały dla siły życiowej Energii Kundalini, wówczas dopiero ludzka dusza ożywa w pełni.

I dziwnym zbiegiem okoliczności, Budda siedział pod drzewem i osiągnął oświecenie. Drzewo figowe było znane jako drzewo mądrości ... ale Kościół rzymskokatolicki ukradł to wszystko i uszkodził... nawet słowo "szatan", które w wersji pierwotnej znane było jako: SA-TA-NA-MA, czyli nieskończoność. W języku hebrajskim "satan" oznacza wroga, przeciwnika, toteż ze słowa "Satanama" urwano końcówkę MA, co oznacza PRAWDA, ODRODZENIE.

Siła życiowa Kundalini, mądrość Jakuba (płaszcz Jakuba, jego kolory) i liczba siedem jako siedem głównych czakr.

Każdy kto chociaż troszkę zna chińską medycynę jest świadomy energii "chi", bardziej zaawansowani są świadomi siły życiowej Kundalini, czyli bardzo aktywnego szlaku energetycznego w ciele człowieka, określanego jego większą i mniejszą aktywność w dniach i godzinach, po czym można bezbłędnie określić manifestację tej energii w ciele człowieka.

Mistycy w celu uniknięcia prześladowań religijnych opisali to wszystko w symbolach i kodach, kto ma z tymi rzeczami wewnętrzny kontakt, nic już więcej nie trzeba mu tłumaczyć, rozpoznaje ten proces bezbłędnie. Wiem ze swojego doświadczenia, w chwili pojawienia się tych symboli we mnie nie potrzebny mi był już nauczyciel, chociaż nigdy wcześniej nie interesowałam się mistyką ani religiami wschodu. Byłam od 3 dnia życia katoliczką i znałam tylko tą jedną religię.

Wewnętrzna wiedza budzi się samoistnie i spontanicznie. Wiadomo, że dusza do życia potrzebuje światła, tak jak ciało fizycznego pokarmu, i często bywa, że kiedy wszystkie kanały Kundalini są już przebudzone taki człowiek rezygnuje nawet z fizycznego jedzenia i nie musi bać się o jakość swojego ciała i zdrowia. Również dobrze może nadal pożywiać się małymi posiłkami. Dusza pod wpływem światła rośnie. Ważnym elementem dla człowieka jest serce.

Kościół rzymskokatolicki znał tą wiedzę na początku swojego powstania ale wycofał ją z oryginałów swoich pism, które albo zostały spalone albo ukryte w podziemiach Watykanu... przyjdzie czas i na ich odkrycie i ujawnienie tej wielkiej Prawdy i wiedzy tajemnej o człowieku.

Kundalini nadal jest największą zagadką w całej historii człowieka. Kościół wycofał także wiedzę o reinkarnacji, która była znana chrześcijanom do V wieku po Chrystusie. Wycofane zostało jeszcze wiele innych rzeczy, które są wmontowane w człowieka przez jego Stwórcę. I któż się ośmielił zmienić nauki pochodzące z samego Źródła? Komu na tym zależy aby człowiek nie poznał własnej tożsamości, własnego dziedzictwa?

Seksualność, która jest największym aspektem ludzkiego życia także znalazła się pod kontrolą Kościoła rzymskokatolickiego, a nagość człowieka stała się grzechem.

Dlatego zostało zaatakowane Kundalini, życiowa energia została uznana jako grzech, więc trzeba było ludzi obedrzeć z tej wiedzy, tym samym z mocy danej człowiekowi przez jego Stwórcę. Natomiast na to miejsce włożono nam poczucie winy, nawet jak narodzi się nam dziecko musimy ten swój "grzech" zmyć, a w dodatku zmyć też "grzech" dziecka, że śmiało się narodzić z "grzechu".

Macierzyństwo nie jest grzechem tylko nieodłączną siłą życia, bez której nie byłoby nas na tym świecie.

Jaki jest rdzeń wszystkich tradycji religijnych i ezoterycznych?Tao
- równowaga
Yin i Yang
- różokrzyżowcy
Wąż
- Ogień Kundalini.

Przebudzona Energia Kundalini, to dwa węże razem splecione wokół kręgosłupa: męska i żeńska energia - dwa filary życia + siedem czakr (Lotus lub narządy) które już jako element duchowy są umieszczone na grzbiecie węża, i tak widzą je mistycy.

Dwa węże: prawica i lewica - sztuka życia ... a Jezus Chrystus nam przykazywał: idź prosto przed siebie, nie patrz ani na prawo ani na lewo .... ważna jest jedna ścieżka, czyli pień, po którym wzbijamy się wzwyż, jak najszybciej w górę na sam szczyt aby uniknąć komplikacji w życiu.

Sacrum
- czyli moc kiełkująca w nas, czyli nasze drzewo życia...
Krzyż różokrzyżowców jest symbolem, któremu początek dali chrześcijanie, jako siedem czerwonych róż, kwiatów lotosu lub czakr; otwarta róża oznacza otwartą czakrę która została zawieszona na krzyżu. W tym kontekście róże są energią Yang, krzyż - Yin, ale razem dają życie! Jezus Chrystus ukrzyżowany może być porównany do energii Yang + Jego Krzyż (Yin), sumie razem mamy wieczne życie.

Znane są w mistycyzmie trzy siły związane z kręgosłupem, zwanego również "laską Aarona".

Biblijne Exodus jest postrzegane jako jedno z najbardziej tajemniczych i mistycznych jakie zostało opisane w "Pismach". Klemens z Aleksandrii twierdził: "ludzie, którzy naprawdę byli wiarygodni w sprawach Boskich, zawsze ukrywali zasadę mistycznych rzeczy za pomocą znaków i symboli, alegorii i metafor...", tak jest i w Księdze Wyjścia, kiedy laska
Mojżesza najpierw zmieniła się w węża - oczywiście jest to przenośnia, co mistykom sugeruje, że w ciele Mojżesza obudziła się Energia Kundalini. Od tej chwili staje się rzecznikiem Boga. I tu Mojżesz się broni: "O Panie nie jestem wymowny...", lecz Bóg na to nie zważa tylko dalej działa. Rzecze do Mojżesza: "rzuć na ziemię laskę" ... a ta zmieniła się w węża!

Nie ma wątpliwości, że w Mojżeszu nastąpiła metamorfoza. Bóg daje mu dalsze wskazówki: "teraz idźże a ja będę ustami twoimi, nauczę cię co będziesz mówił".

Kiedy Energia Kundalini budzi się następuje nagły rozwój niezwykłych darów, intuicji, talentu pisarskiego i literackiego. Zjawisko to nazywa się Vaikhan, czyli spontaniczny przepływ słów pełnych mądrości i wartości. Wówczas Energia Kundalini jest kierowana do Bogini Vak - bóstwa mowy. W egipskim Messi (mesjasz) ta nazwa węża Vak oznacza "święte słowa", (Logos). Jednym ze znaków hieroglifów znak Tet - wąż, oznacza mowę. Tak więc w Księdze Wyjścia laska zmienia się w węża ... chcąc poznać dobrze tajniki życia Mojżesza należy wnikliwie czytać jego słowa i to nie jeden raz, kryje się w nich wiele tajemnic, niestety ukrytych dla oczu głupców ... a może na szczęście, bo pewnie tą wiedzę także by już zniszczyli! W ten sam sposób pisane są wszystkie mistyczne pisma, poematy, aby ich nie zniszczyły religijni "geniusze".

W ludzkim mózgu jest taki cichy region, który doświadcza duchowych doznań, spotkań z samym Bogiem, a te zjawiska jakie zeń wychodzą są przejawem ewolucyjnej dojrzałości. Oczywiście dla oczu głupców są niezauważalne. I tak bywa, że to od takich osób, tłum głupców domaga się cudu, tego samego zażyczył sobie faraon od Mojżesza, więc zademonstrował ten cud Mojżesz przed faraonem, ale użył do tego Aarona i jego laski: "weź laskę i rzuć ją przed faraonem, niech się zamieni w węża" ... ale faraon wezwał swoich czarnoksiężników, którzy uczynili swoimi czarami to samo ... lecz niestety moc węża laski Aarona była większa, pożarł wszystkie węże czarnoksiężników.

Po przebudzeniu się Kundalini, czyli przebudzeniu się potężnego źródła, jego energia wzmacnia działanie ciała, w którym się budzi. Wznosi się w górę kręgosłupa i zaczyna działać w systemie nerwowym i mózgu ... i znajdujemy na kamieniu Rossety wiele niewytłumaczalnych słów dla laików a to jest klucz do tajemnej wiedzy... a "mądrzy" tego świata to czytają ale rzeczywistego pojęcia o treści tych słów nie mają ... bo ten klucz jest ukryty w ludzkiej fizjologii, więc trzeba tego procesu doświadczyć wprzódy na sobie.

Metafora:
"Egipt" to ludzkie ciało; strumień rzek, to system mózgowo-rdzeniowy; krew to prana lub bioplazma, świetlista istota płynąca z niesamowitą prędkością w naczyniach krwionośnych u osób z przebudzonym Kundalini (co widać na zwykłym badaniu ultrasonograficznym). To krew jest tą świetlistą istotą, od tej pory widać w naczyniach krwionośnych wielkie złote błyski światła, a krew w badaniach laboratoryjnych wykazuje bardzo wysoką hemoglobinę.

Aby wykazać sploty nerwowe siedmiu czakr (w których występują niesamowicie silne skupiska energii) Biblia pisze: "I wypełniło się siedem dni, jako zaraził Pan rzekę." (Prz. VII, 25)

A teraz spokojnie zrozumiejcie słowa św. Pawła, który mówił, o skale, w którą uderzył Mojżesz, a tą skałą był Chrystus.

Jednak Paweł wiedział dobrze, co z człowieka zdejmie jego kajdany niewoli, jaką to wielką tajemnicę skrywa w sobie człowiek. W swojej niewoli czeka długo na uwolnienie i wreszcie przychodzi odwrócenie jego losu, przychodzi mu pomoc, transformacja, czyli przebudzenie energii Kundalini. Od tej chwili człowiek przebudzony zapoznaje się z Mistycznym Ciałem Chrystusowym, to jest początek drogi ... bardzo długiej drogi, na której jeszcze nie jedno się wydarzy, nie jedno trzeba stransmutować, zrozumieć, pokonać ... a wreszcie się poddać i oddać się w całkowitą opiekę Boga!

Kundalini to rodzaj łaski i nie trzeba tej Energii budzić na siłę, każdy ma swój czas ... oczyść tylko swoje ciało, umysł i emocje, bądź uczciwym i sprawiedliwym człowiekiem a resztę oddaj w ręce Boga, przyjdzie czas, nie pominie ciebie, nie zapomni ... w przeciwnym razie, kiedy będziesz wprowadzał w swoje życie niezrozumiałe dla siebie techniki, będzie brakować ci wewnętrznej wiedzy, mądrości, nie będziesz miał wypalonej karmy możesz doprowadzić siebie do psychiatrycznych zaburzeń a nawet do skutków śmiertelnych. Jeśli wybuchnie w twoim ciele pełnym blokad ten mistyczny ogień może cię nawet spalić. Ciało musi być gotowe niczym piec hutniczy.

cdn...

Vancouver
3 Jan. 2015

WIESŁAWA