MIECZ PRAWDY

KURS CUDÓW
(CZĘŚĆ 1)
LINK! DO CZĘŚCI 2

 

Wchodzi na polski rynek książka, oczekiwana z entuzjazmem przez wielu szukających rozwiązań we własnym szybkim rozwoju spirytualnym, "Kurs cudów" - Helen Schucman, zwana również kursem prania mózgu jak jest inaczej nazwana przez samych uczniów tego kursu.

Moira Noonon, Minister "New Age" i znana medium zaznajomiła się z tym kursem 20 lat temu. W tym czasie ta książka tak mocno zafascynowała Amerykę, że nawet sprzedawano ją w księgarniach katolickich. Kiedy Moira Noonon wróciła po swojej długiej wędrówce po różnych "kursach spirytualnych" w poszukiwaniu Boga i w poszukiwaniu siebie samej w tej ziemskiej rzeczywistości na powrót do kościoła katolickiego była ponownie zaszokowana, kiedy tą książkę ujrzała właśnie w tym kościele.

Słowa Moiry ... ta książka zdaje się pisać same prawdy od początku tego kursu i również odpowiada na wszystkie pytania... Ten kurs jest szatańskim szyderstwem wobec wszystkich ludzi ...

Książka "A Course in Miracles" lub "Trzeci Testament" została przekazana Dr. Psychiatrii Helen Schucman jak ona sama podaje przez samego Jezusa. Spisywała ją od roku 1965 do 1972. Dr. H. Schucman była profesorem na Uniwersytecie Columbia.

Sama twierdziła, że jest ateistką nie wierzącą ani w Boga ani w Jezusa.

W roku 1977 "New Age" guru Marianne Williamson pomogła sprzedać tą książkę i przekazała ją w ręce największej gwiazdy amerykańskiej TV Oprah Winfrey i aktorce Shirlej MacLain. W dniu dzisiejszym sprzedano ponad 1 milion egzemplarzy i ponad 2000 grup w USA przystąpiło do nauki tego kursu cudów jak Williamson nazwała - Samokształcący Program Spirytualnej Psychoterapii.

Po wielu latach wielka ilość studentów powróciła do swoich starych macierzystych wierzeń.

Psycholog Wapnick - jeden z pierwszych graczy Kursu cudów nazwał ten kurs, że jest to jedyna droga aby zniszczyć całkowicie chrześcijańską pamięć, dotychczasową o nim wiedzę i pamięć praw Boskich.

Jego nauka wg tego kursu to wybaczyć innym i sobie i nie czuć się winnym ani za nic odpowiedzialnym.

Noonon wyjaśnia, że ten kurs był bardzo atrakcyjną lekturą dla samych katolików, szybka droga naprawy samego siebie, szczególnie dla ludzi, którzy nigdy nie zrozumieli Biblii i dla tych co nawet jej nie próbowali czytać. Również język tej książki był łatwiejszy i bardziej zrozumiały.

Jezuita Ojciec Mitch Pecwa bardzo szybko przedstawił Biblię jako pomyłkę jak również przedstawionego w niej Jezusa. Jakoby On był wg religii Chrześcijańskiej skomplikowanym kultem, który umarł na krzyżu jako zwykły człowiek a przedstawiony przez katolików jako Syn Boga. Ojciec Pacwa mówi, że ten kurs ujawnia pomyłki Jezusa jak również Ducha Świętego i kościoła.

Następny dialog Ojca Clarke ... Tradycyjne Chrześcijaństwo mówi, że człowiek w wyniku swoich grzechów odwrócił się od Boga. Człowiek zniszczył swój Boski geniusz. Jezus wziął ma siebie wszystkie ludzkie grzechy i umarł na krzyżu, co jest nieprawdą bo On sam nie utożsamia się z tym krzyżem w Kursie cudów.

Kobieta H. S. która otrzymała ten głos od samego Jezusa jak sama mówi o sobie jest żydówką. Nie jest to tajemnica, że Judaizm jest przeciwną religią do Chrześcijaństwa. Żydzi nigdy nie uznali Jezusa jako Syna Bożego czy Mesjasza. Oni ciągle na niego czekają. Schucman pisze, Jezus był zwykłym człowiekiem jak wszyscy inni ludzie. Osiągnął tylko stan dojrzałości duchowej wg jak ona mówi koncepcji nie Chrześcijańskiej lecz buddyjskiej.

Według rzeczoznawców w tym Gorge P. Walmsky, Dr. Schucman nie słyszała głosu Jezusa w ten sam sposób jak inni, którzy mieli z nim kontakt. Było również wiadomo, że jej edukację pokrywała fundacja żydowska. Później nagle zaczęła wyznawać, że jest ateistką. Również była bardzo intrygująca jej współpraca z dwoma innymi osobami w chwili spisywania tych swoich wizji. Często zmieniane były całe wersety... jakoby Jezus tak chciał.

Doktryna iluzji. Nie ma życia poza Niebem. Gdzie Bóg stworzył życie tam życie musi być. W każdym jednym stanie poza Niebem jest tylko iluzja. A ona wygląda jak życie i śmierć.

Prawdziwe życie to tylko rozum lecz ciało jest niczym tylko iluzją i Bóg nie stworzył tego ciała. Więc pytanie: Kto go stworzył? Powiedzmy dzisiaj matce, która właśnie straciła swoje dziecko aby nie płakała bo jej dziecko i jego śmierć to tylko iluzja ... jak i ona sama.

Według kursu cudów człowiek ciągle jest w niebie, nigdy go nie opuścił...?

Więc co zrobimy z przestępczością i przestępcami, mordercami, wojną, bólem i cierpieniem wynikającym z tych zdarzeń? Zbiorowa psychoza, która stwarza mordercę i jej ofiarę ... który sam jest iluzją ...? Więc po co go sądzić ...?

Szatan ...
Kurs cudów pisze, że go nie ma. To iluzja ludzkiego umysłu. A w innym przekazie czytamy - mówi też Jezus ale już do innej osoby ... "że największym sukcesem szatana jest aby przestać w niego wierzyć". Który Jezus mówi prawdę, któremu wierzyć ...? Więc czy ta wizja otrzymana przez H.S nie jest też tylko iluzją, bo to jej mózg wyprodukował to dzieło ...?

Ból i cierpienie
- chora wyobraźnia, człowiek dorosły powiedzmy może stworzyć własnym grzesznym umysłem taki stan, własnego bólu i cierpienia ... ale co z dziećmi, które się rodzą w bólu i żyją z bólem od pierwszego dnia i przez całe życie ... na wózkach inwalidzkich ...? A co ze zwierzętami, które też cierpią ...?

Kurs cudów ... Nikt nie jest sądzony za swój grzech. Synowie Boga nie mogą być grzesznikami. Wszystko co wynika, że człowiek czuje się winny, to sam siebie oskarża o to, że źle czyni i sam wydaje na siebie sąd. Większego absurdu nie można wymyśleć... Grzech znaczy wykroczenie wobec kosmicznego prawa. Kto nie przestrzega tych praw jest zwany grzesznikiem.

Hitler nie może zasiadać obok Gandhiego i posiadać te same przywileje. Jakże to pracuje do prawa - podobne przyciąga podobne ... co siejesz to zbierzesz ... gdzie prawo karmy, dharmy ...? Co powiemy wtedy o Wielkim i Sprawiedliwym Boskim Prawie...?

Jak również nie można powiedzieć jak to głosi kurs cudów - ... rób co chcesz i nie obwiniaj się za to siebie, ty nie jesteś odpowiedzialny, że kradniesz dobra bliźniemu, oszukujesz, zabijasz, złorzeczysz i niszczysz świadomie innego człowieka...? Jesteś tylko ofiarą histerycznej ludzkiej iluzji, która cię posądza niewinnie.

Tyle wynikających sprzeczności z tej jednej książki zwanej Trzecim Testamentem, która zawiera koncepcję - filozofię żydowsko - chrześcijańską.

Książka ta jest wielkim biznesem - the big many maker. Sama Oprah potrafi sprzedać 1000 egzemplarzy w jednym swoim "shaw".

Dr, Fr. Benedict J Graeschel C.F.R psychiatra, kolega Helen Schucman donosi ... " ... ta kobieta H.S. która pisze bardzo odważnie, że cierpienie i ból nie istnieje, spędziła kilka ostatnich swoich lat w najciemniejszej psychotycznej depresji ... jakiej ja osobiście nigdy w ciągu całego mojego życia nie byłem świadkiem u żadnej innej osoby.

A może ta wielka psychotyczna depresja była rezultatem jej prawdziwego przebudzenia, może z powodu swojego oszustwa i wyrzutów sumienia ...? nikt inny tylko ona była odpowiedzialna za zmianę (defraudację) ludzkiej świadomości na potężną skalę. Nigdy nie chciała łatwo rozmawiać na ten temat.

Proponuje zanim zaczniecie czytać podobne pozycje, znajdźcie wszystkie aspekty i tą drugą stronę medalu. Aby jak ci studenci nie powrócić po latach własnych pomyłek do początkowego stanu, do źródła własnej początkowej nauki. Wielka to szkoda i strata czasu.

cdn...

WIESŁAWA