MIECZ PRAWDY

KARMA - SZYBKA LEKCJA

Karma, tak szybko, w 3 punktach.

Główne 3 rodzaje karmy:
1. Działanie, które już się manifestuje, właśnie teraz, machina ruszyła naprzód i trudno ją zatrzymać. Właśnie teraz przynosi owoce, czasami mocno niechciane... i bywa, nie możesz tego już zmienić, zatrzymać, bo ta, jak klocki domino leci naprzód, aż przewróci wszystkie te klocki.

2. Karma, którą przywlekliśmy ze sobą do tego życia, zebrana karma, czasami nie z jednego życia i ciężko za nią nadążyć, bo bywa to cały bukiet różnorodnych kwiatów... i bardzo gorzkich owoców... ale to nie znaczy, że nie można jej oczyścić... można przez modlitwę, medytację i inne duchowe praktyki. W tym przypadku jest wskazane właściwe i dobre postępowanie. I tak możemy wyeliminować swoją negatywną karmę, w dodatku, kiedy otaczamy się dobrymi ludźmi i podążamy ich drogą.

3. Jest jeszcze jedna karma z tych 3 głównych, która jeszcze nie nadeszła... kiedy kreujesz niewłaściwe myśli, działania... twoje myśli i działania to 2 różne konie... co innego myślisz, co innego mówisz, co innego robisz... to jest karma w działaniu... toteż patrz na swoje myśli, na swoje czyny... aby te cię nie uderzyły tym samym, co komu czynisz! Bo właśnie ciebie może dotknąć coś złego... i trudno tu szukać w świecie winnego, sprawcą złego jest nasz własny umysł!
Wszystko, co kreujesz we własnym umyśle do ciebie wraca, podobnie czyny... TO JEST ZASADA KARMY!
Mamy 2 kosze: na dobre i złe owoce, który uzbieramy ten przeważy i w danej chwili wyleje się nam na naszą głowę.

Kiedy mamy cięższą karmę i nie potrafimy sami wyjść z tego... nawet nie widzimy złego... to się zmieni, kiedy znajdziemy się wśród ludzi miłosiernych i dobrych, dobrze nam życzących... i powoli możemy dzięki nim zniwelować naszą złą karmę... bo takie jest prawo natury!

Branie karmy na siebie...
Jeśli kogoś chwalimy, bierzemy na siebie tą dobrą część tego człowieka, ale wcale nie znaczy, że to ukradniemy, czy on coś straci... inaczej ma się sprawa, kiedy kogoś obwiniamy, szukamy w nim winy, bierzemy jego złą karmę... toteż uważajmy na swoje myśli i czyny. Czyniąc komuś coś złego, największe zło czynimy sobie!

Jeśli już komuś pomagamy i nic za to nie chcemy, dużo zyskujemy, to prawo dziesięciny, za 1 grosz dostajemy 10. Mamy z tego dużo więcej niż ktoś by nam zapłacił za usługę.
Ale kiedy komuś coś ukradniesz, oszukasz... to wszystko odbędzie się w drugą stronę, 10x razy tyle stracisz.
Są osoby, które niosą ze sobą darmę, i to one mają zdolność ściągania na siebie cudzej karmy... aby pomóc tej osobie, ponieważ sama może sobie nie poradzić... ale takich nie znajdujemy w życiu każdego dnia... ale kiedy takiego znajdziemy, poszanujmy go, bo to rzadki rodzynek w cieście i może się nam trafić tylko raz w życiu.

W naszym życiu jest bardzo ważne... nie dać się przyćmić poczuciem winy... bo ktoś sobie tak umyślił i skazuje cię na coś bez sądu... nie wolno też w tym przypadku żyć w poczuciu wstydu, jeśli nie czujesz się winnym, bo ktoś chce cię poniżyć a siebie wywyższyć. Nie pozwól zaćmić swojego sumienia, nie bierz winy za nic, a będziesz wolny. W odróżnieniu od tego, kto tobie to robi, to na niego spadnie jego własne działanie, wróci z solidną nawiązką to, co wysłał do drugiego. Ale kiedy ty dla świętego spokoju przyjmiesz tą winę, to ją będziesz miał.

I trzeba wiedzieć, każdą karmę można naprawić, zmienić i oddalić... mamy taką możliwość wymazania jej, nawet tej najbardziej bolesnej.
To nasza wewnętrzna podróż - medytacja i modlitwa, popracuj z nimi w ciszy i skupieniu, a one to wszystko w tobie rozpuszczą.

Dlatego nie wolno nakładać na ludzi nawet najbardziej „grzesznych” stwierdzenia:
„nic z niego nie będzie”...
Owszem u drugiego człowieka... ale nie u Boga.

Czasami patrzymy na takich „grzeszników”... i mamy ich dość często stawianych na naszej drodze, to jest test dla nas, co my uczynimy z nimi... jak się zachowamy... to bywa większy test dla nas, niż dla takiego człowieka, który niesie na sobie niby ciężką karmę. W wielu przypadkach to bardzo dojrzałe dusze, które same wzięły na siebie taką karmę... z jakiegoś powodu.
A my ich nie osądzajmy!

Vancouver
12 March 2023

WIESŁAWA