MEDYTACJE

ŚWIATOWA DEEKSHA W DNIU 9 CZERWCA 2009

 

W chwili kiedy rozpoczynamy własną podróż w oświecenie musimy odnaleźć nie tylko wszystkie części własnej duszy i jej utajone sekrety, (które odkrywając ujawniają nam jej prawdziwy charakter) lecz musimy również zadbać o własne związki. Zrozumieć swoje powiązania z członkami swojej najbliższej rodziny, zastanowić się w jakim celu los połączył nas w tym życiu? Dlaczego nasze związki bywają szczęśliwe albo bolesne? Czas zastanowić się dlaczego wielokrotnie je odrzucamy albo na siłę żyjemy razem nieustannie walcząc? A w końcu należy się zastanowić co uczynić aby tą sytuację uzdrowić?

Problemy z partnerami, członkami rodziny, przyjaciółmi, znajomymi ujawniają nam nasze własne pomyłki, do których ciężko się jest przyznać. Głęboko schowane urazy, uczucie bycia winnym, nienawiść, brak wybaczenia, akceptacji, utrudniają nie tylko codzienne życie, ale zatrzymuje nas w podróży w oświecenie.

Jeśli chcesz kontynuować tą podróż wszystkie problemy z innymi muszą być rozwiązane. Teren wokół nas musi być czysty. Będzie potrzebny właściwy osąd, zdolność wyciągania ręki do "wroga". Nie bój się, że stracisz swój honor tylko pomyśl w kategorii, że uzdrawiasz sytuację. Twoje ugięte kolana i dłoń podana na zgodę będą postrzegane jako miłosierny dar duchowy - proces uzdrowienia, który da ci potężny wzrost, zyskasz dar wglądu.

Zanim zdobędziesz umiejętność tolerancji wobec innych osób wprzódy zacznij od siebie. Wybacz sobie, zaakceptuj własną rolę w tym życiu, nie bocz się na innych, którzy znaleźli się na lepszej pozycji, nie obwiniaj losu za swoje niepowodzenia. Jeśli żyjesz w przekonaniu, że jako jedyny masz rację uwolnij się od tego przeświadczenia, doświadcz innej perspektywy, zamień się rolami, przeżyj sytuację z czyjegoś punktu widzenia. Nie oczekuj szybkiej odpowiedzi, zostaw sobie trochę czasu, wcześniej czy później wszystko zrozumiesz. Zacznij zmiany od przeglądu własnego życia, zadaj sobie jedno wielkie pytanie: czy twoje emocje nie wytworzyły wokół ciebie tysiące luster, które budują tylko złudzenia a ty postrzegasz w bliskich ci osobach własne wady ? Przeglądając się we własnym lustrze skup się świadomie na swojej odnowie, obejrzyj dokładnie swoje negatywne myśli i odczucia skierowane w inne osoby. Nie czyń tego w gniewie bo nigdy nie ujrzysz prawdziwego odbicia.

Poproś przyjaciół aby ci powiedzieli co oni o tobie myślą, jak cię widzą? Otwórz przed sobą bramy do poznania innych rzeczywistości niż te, które dotąd przenikały twoją głębię. W ciszy i spokoju zagłęb się w tajemnicy miłości, okaż innym szczere współczucie. Dopiero wówczas zmienisz swój punkt widzenia i twoje podejście do najbliższych. Powoli zaczniesz dryfować na nowej fali zrozumienia rozszerzając własne horyzonty na innych ludzi, na wszystkie żywe istoty. Doznasz uczucia prawdziwego szczęścia, poczujesz we własnym sercu Boskość.

Walczyć z własnym cieniem jest najtrudniejszym przedsięwzięciem, najtrudniej pokonać samego siebie. Bez wyciągnięcia twojej przyjaznej dłoni do swoich współtowarzyszy życia okaże się niemożliwe zaspokoić radość dnia codziennego. Spirytualne dążenie wewnętrznego wzrostu to praca i przyjaźń dla innych ludzi i całej planety. Obudź się ze swojego egoizmu, daj szansę wykazania się czemuś innemu - zupełnie przeciwnemu. Przyjęcie innego punktu widzenia zaowocuje szerszym wglądem i umożliwi ci poznanie głębszej prawdy.

W dniu 9 czerwca 2009 roku - we wtorek odbędzie się 6 deeksh, od godziny 8.00 do 22.00 co dwie godziny, mamy możliwość przyłączyć się do wspólnej światowej medytacji, której celem będzie uzdrowienie związków, pod hasłem:

"Światowy Dzień Miłości".

Światowa deeksha odbywa się z inicjacji Avatara Kalki w Golden City - Indie.

Znajdź spokojne miejsce i stwórz nastrój do medytacji. Usiądź w blasku świec i dymie kadzideł, przywołaj do siebie Boską Mądrość. Spróbuj zbadać w głębi siebie własne problemy jakie znajdujesz w swoim partnerskim życiu. Uwolnij z siebie wszystkie negatywne emocjonalne ładunki, uzdrów swoją przeszłość i przyszłość. Zbierz własne myśli aby dotrwać we własnym rachunku sumienia do końca. Przebaczając wszystkim jak również sobie zaistniej w nowej rzeczywistości w centrum równowagi we własnym czystym sercu. Proś o Boskie Energie Najczystszej Miłości, niech spłyną na ciebie i czerp z nich swoją siłę, niech każde twoje działanie urzeczywistni najskrytsze twoje marzenia. Przemień swoje serce w czyste złoto a twoją świadomość w nieskazitelny diament.

Namaste

Vancouver
28 May 2009

WIESŁAWA


Colors of the wind - Pan Flute


I dream of you