MEDYTACJE

ŚWIATOWA DEEKSHA W DNIU 6 LIPCA 2009

Rzeka planetarnej świadomości coraz mocniej przenika naszą planetę. Każdy kto się w niej zanurzy przyłącza się do nurtu planetarnego Ducha - wchodzi na ścieżkę wiodącą do kosmicznej Jedności. Ludzkość żyje nadal w świecie cieni, ciągle dużo ludzi z oporem reaguje na planetarną transformację. A przecież to jest nic innego jak odbudowanie zerwanego połączenia z Bogiem. Nadchodzi czas rozpoznania głębszych prawd i patrzenia przed siebie innymi oczami, wskazówki idą do nas z kosmosu.

Świat podąża zdecydowanie w kilku kierunkach:

1. Coraz więcej ludzi budzi się z postawą poświęcenia, czuje w sobie konieczność ratowania naszej planety i ludzkości.

2. Świadomie odcinają się od rzeczywistości z powodu utraty nadziei, zaniku radości życia, bólu, samozwątpienia. Z tą grupą życia wiążą się narkotyki, alkohol... wszystkie używki, które w sztuczny sposób dodają barwy i światła ludziom, którzy pogubili się na ziemskich ścieżkach. Próbują uciec od istniejącej rzeczywistości.

3. Jest też sporo ludzi, którzy odnajdują swój fundament w indywidualnym bycie. Wznoszą swoje budowle na ziemskiej lub duchowej płaszczyźnie, wyznaczają własne ramy rzeczywistości; albo żyją na jednym biegunie albo wplecieni są w oba. Wiele ludzi spędza całe życie na próbach barykadowania się za własnymi murami ... albo szukają u innych dopełnienie siebie.

Nadszedł czas na odnalezienie swojego ducha, rozpoznania prawdziwej tożsamości. Wskazówki do podróży we własną duszę można otrzymać w czasie medytacji. Wpływająca nowa fala światła posłuży wielu ludziom do pofrunięcia w nowe życie - wolne od wszelkich uprzedzeń i skostniałych poglądów. Zaufają wewnętrznemu głosowi i wplątują się w wir czystego światła, które daje dostęp do Świadomości Uniwersalnej. Od tej pory wiele osób nie będzie traktować swojego życia jako ciężaru, przebudzą się ze swojego letargu by móc ponownie stąpać po Ziemi, ale niosąc w sobie już inne przesłanie - przyczynić się do odbudowy doskonałości, ich największy cel - to zalać naszą planetę czystą miłością, ożywić w sercach wątpiących ludzi wiarę i nadzieję.

W dniu 6 lipca 2009 roku - w poniedziałek
odbędzie się 6 deeksh
co dwie godziny
od godziny 8.00 do 22.00

W tym dniu przy pełni księżyca rozniećmy na nowo płomień współczucia, bezwarunkową miłość, przyjmijmy na siebie pełnomocnictwo w służbie dla naszej planety. Pozwólmy niech ożyją w nas czyste i głębokie uczucia. Otulmy całą Ziemię czystą miłością; szczególnie ludzi, którzy dźwigają na sobie ciężar negatywnych uczuć, które zakłócają ich świat. W czasie medytacji dotrzyjmy do niegojących się ran swoich bliskich, spróbujmy je uleczyć. Szczególnie zwróćmy uwagę na ludzi uzależnionych, którzy utknęli gdzieś na swojej trasie i nie widzą dalszego celu podróży.

Alkohol, papierosy a szczególnie narkotyki są uzależnieniem, którym człowiek wyrządza krzywdę samemu sobie. Narkotyki są bolesnym doświadczeniem substancji chemicznych, zmieniają sposoby myślenia i stan uczuciowy człowieka, wprowadzają w świat emocjonalnych złudzeń. Uzależniony człowiek żyje w świecie iluzji i zaprzeczeń. Nie jest łatwo cofnąć skutki uzależnień. Rozumowanie tej grupy ludzi jest zawężone lub niezwykle naiwne. Uzależniony człowiek zrobi wszystko aby osiągnąć satysfakcję a do tego potrzebny mu jest odpowiedni zasilacz. Substancje, które zażywa mają nad nim władzę, przekształcają jego pola świadomości oraz burzą strefę emocjonalną. Przynoszą chwilową ulgę w cierpieniu a nawet chwilowe wzloty ..., ale czym głębiej osoba wchodzi w uzależnienie tym mocniej cierpi jej ciało i dusza a satysfakcja jest coraz krótsza. Taki człowiek nie rozumie ani prawdziwego sensu życia ani jego strony moralnej.

Uzależnionym potrzebna jest pomoc i terapia lecz to wszystko wielokrotnie nie wystarcza ... potrzebna jest również miłość, którą należy ich otoczyć.

Pomóżmy tej grupie ludzi, którzy mocno pogubili się w życiu, nie potrafią skoncentrować się na tym co wartościowe. Należy wiedzieć, że człowiek pozbawiony strefy duchowej jest bardziej podatny na uzależnienia. Widać to na przykładzie wysoko rozwiniętych społeczeństw stawiających na pierwszym miejscu materialny dobrobyt, automatycznie towarzyszy im ubóstwo duchowe i mnóstwo różnych uzależnień.

Biedny jest człowiek, który tkwi w takim zamęcie życia i pozoruje, że jest szczęśliwy i wolny! To właśnie on jest w ciężkiej niewoli wypełniony po brzegi goryczą i grozi mu wielkie niebezpieczeństwo ze strony samego siebie. W takiej sytuacji pozostaje jedno rozwiązanie; miłość i modlitwa bliskich mu osób. Trudno to unieść własnym rozumem ale taka postawa najbliższych może uczynić cuda. Dlatego potrzeba naszego wielkiego zaangażowania uczuć aby wyrwać uzależnionego człowieka z jego własnej niewoli.

W dniu 6 lipca, w poniedziałek poświęćmy co najmniej 15 minut na modlitwę za uzależnionych ... w blasku świeć, w dymie kadzideł prośmy Boga by usunął z ich drogi ich nałogi, wyzwolił nieświadomy lęk i dał im możliwość nowego narodzenia i nowego spojrzenia na życie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej medytacji.
Połączmy nasze siły
.

Deeksha odbywa się z inicjacji Avatara Kalki w Golden City, Indie.

Namaste.

27 June 2009
Vancouver

WIESŁAWA

 

ENJOY THE BEAUTY OF THE UNIVERSE with NEW AGE MUSIC


Daily Meditation