MEDYTACJE

ŚWIATOWA DEEKSHA W DNIU 3 WRZEŚNIA 2010

Poczucie dobrego samopoczucia

Mówi się, że fale mózgowe mogą być mierzone nawet w małym palcu u nogi, co pokazuje , że energia myśli wypełnia całe ciało. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy ile energii wypromieniowujemy. Tylko cichy umysł odczuwa własne promieniowanie, tylko wtedy można poczuć ile tej energii kształtuje jakieś nasze doświadczenia. Wiele zakłóceń energetycznych stwarza w ciele wielkie zawirowania. Kiedy potrafimy prawidłowo medytować mamy już pewne doświadczenia z energią, widząc szczegółowo bardziej subtelne poczucie tego co się z nami dzieje. Bardzo dobrze można to zauważyć kiedy skupiamy się na oddechu.

Oddech oczyszcza z ciała wiele rzeczy. Oddechem relaksujemy się i wracamy do normalności, zauważamy jak znika napięcie, jak łagodnieją myśli, powraca dobre samopoczucie. Kiedy medytujemy z oddechem dłuższy czas rozprowadzając go po różnych częściach ciała zauważamy jak subtelnieją nasze poglądy, a w miarę czasu wchodzimy w ciszę.

Cisza to również rodzaj energii w organiźmie. Energia wzrosła do takiego poziomu, który jest już mocno wyrafinowany, że nawet się zaczyna rozpuszczać ciało, przechodzi w mgłę i czujemy się jeszcze lepiej.

Niektórzy ludzie czują wielki ciężar ich ciał, wtedy należy świadomie koncentrować się na różnych częściach ciała, wybierać te, które wydają się być ciężkie jak ołów i oddychać nimi podkreślając ich lekkość.

Oddech nie tylko wycisza i uspakaja, ale również otwiera szeroko wszystkie pory na skórze, w ten sposób osiągamy jeszcze większą relaksację, odpoczywają wszystkie mięśnie, organy. Relaksacja ciała za pomocą oddechu przynosi stan dobrego samopoczucia, trzyma wewnętrzne odczucie otwartości.

Podczas prawidłowej medytacji pojawi się spontaniczna radość chociaż nikt nie przesłał nam dobrych nowin, prezentów, nikt nie docenił, nikt nas nie podziwiał. Nikt nie zrobił dla nas absolutnie nic a mamy poczucie wielkiej radości.

Jeśli tak się stanie podczas twojej medytacji to masz już pewność, że medytujesz prawidłowo. Ale jeśli czujesz napięcie czy zaburzenia psychiczne wtedy poznasz, ze ten rodzaj medytacji co obecnie robisz nie jest przeznaczony dla ciebie. Jeśli poczujesz psychiczne omamy, niepokój w miejscu medytacji natychmiast przerwij medytację.

W czasie prawdziwej medytacji poczujesz, że jesteś w Wieczności a ona w tobie. To uczucie nie jest psychicznym omamem.

Istnieje jeszcze jeden sposób aby sprawdzić, czy faktycznie wchodzisz na wyższy poziom, wtedy kiedy twoje ciało robi się lekkie. Mimo, że nie masz skrzydeł masz wrażenie, że możesz fruwać.

W chwili wtargnięcia w nasz umysł jakichkolwiek frustracji, np. przypomnisz sobie swój dzisiejszy nieudany dzień, zaraz nadciąga do ciebie zła energia w postaci tego przypomnienia, od razu wyczuwasz w sobie smutne myśli i frustracje ... nie pozwalaj sobie na wątpliwości a wkrótce pojawi się ponownie energia radości, pokoju, błogości.

Jeśli masz dobre samopoczucie do świata, patrzysz na świat w kochający sposób pomimo jego niedoskonałości, wtedy wiesz, że twoja medytacja jest dobra.

W piątek 3 września 2010 roku
o godzinie 20-22

usiądźmy w cichym pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu i próbujmy połączyć się we wspólnej medytacji, chociaż przez 30 minut, wyciszmy własny umysł, poczujmy się zrelaksowani, radośni, odrzućmy od siebie nieprzyjemne odczucia ... po prostu usiądźmy i zrelaksujmy się.

Usiądź z wyprostowanym kręgosłupem i określ swój faktyczny stan, poszukaj własnego centrum w czakrze serca, skup się na tym miejscu i przelej w nie miłość, radość, możesz przywołać Wyższe Istoty w zależności od swoich wierzeń: Jezusa Chrystusa, Krishnę, Matkę Boską, Devi, a może wielkich świętych, którzy nie chcą wejść w stan nirvany aby służyć cierpiącej ludzkości.

Możesz medytować w kompletnej ciszy, myśleć bezkształtnie. Po dokonaniu kilku głębszych oddechów siedź spokojnie z relaksującą postawą ciała i dobrej woli.

Teraz już wiesz jak się to robi ... wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej medytacji.

Namaste

2 Sep. 2010

WIESŁAWA


Hokusai


Sacral Nirvana - Oliver Shanti japan