MEDYTACJE

ŚWIATOWA DEEKSHA W DNIU 26 STYCZNIA 2010

Według kalendarza Majów na Ziemię co 20 dni wnikają nowe energie. Otwierają się nowe drzwi dla ludzkości, za którymi są ukryte wskazówki i podpowiedzi: kim naprawdę jesteśmy? Kiedy je przekroczymy zanurzymy się w mądrości i niewinności Boskiej natury.

W każdym z nas istnieją pewne zakłócenia i skrywają się duchowe opory. Natrafiamy na problemy dnia codziennego, z którymi nie łatwo nam jest żyć. Dokonanie czegoś głębszego nie jest łatwe i wymaga dużego stopnia otwartości, tylko wtedy możemy odbierać informacje idące do nas z kosmosu.

Zastanówmy się ile czasu dziennie poświęcamy na kontemplację, medytację, modlitwę - otwarcie własnej mistycznej komnaty? Nasze ciała są narzędziami, przez które przemawia Bóg, ale tylko wtedy kiedy są odpowiednio otwarte może zagrać w nich światło.

Nie ograniczajmy sobie duchowej swobody, pozwólmy na odkrywanie nowych form kołysząc się naturalnie na fali życia. Płyńmy spokojnie ku orbitom zainstalowanym w świętej sieci.

Poznajmy nowe, święte, które zanurzy nas w Wielkim Misterium. Nowe wibracje dają nieograniczoną perspektywę. Modlitwa, medytacja, kontemplacja... zwróćmy uwagę na kontemplację!

Kontemplacja - ciche rozważanie, którego celem jest wgląd w siebie, szukanie w sobie najpiękniejszego elementu czystego działania, które jest niczym iskra rozpalająca Wielki Boski Ogień w sercu człowieka.

Kontemplacja nie jest łatwa i wymaga potężnego skupienia. Należy umieć rozpoznać przemawiającą do nas mądrość a nie zagalopować się zbyt mocno w ludzkiej pysze. Pozwolić wejść do własnej przestrzeni czystemu boskiemu elementowi. Nasze myśli i emocje powinny być czyste, harmonijne.

W kontemplacji nauczmy się dostrzegać co jest dla nas konieczne a co trzeba wyciąć i skorektować, prośmy Boga o pomoc. Umiejmy znaleźć azyl mądrości i miłości. Harmonijne życie jest fundamentem wolności. Mamy różne kontemplacje: nabyte i nadane człowiekowi z góry, wlane przez Łaskę Boga.

Jeszcze nam daleko do ideału, zawsze będziemy Boskim cieniem, ale nauczmy się Go odnajdywać w każdej minucie w swoim życiu. Nie szukajmy wspaniałych miejsc na świecie do medytacji, Bóg zawsze nam towarzyszy bez względu na miejsce naszego pobytu. Uczmy się również poszanowania swojej Boskiej natury.

Nasze usta milczą, czują serca a umysł jest cichy - bo kontemplacja to modlitwa serca, które pragnie zjednoczyć się z Bogiem, z Jego Wolą. Nie trzeba też zamęczać się modlitwą aby zrozumieć i zagłębić najwyższe Prawdy. Czasami 5-10 min. głębokiej kontemplacji jest bardziej owocne niż godziny ustnej modlitwy. Odpowiednia kontemplacja to wielki dar z nieba i WALCZ o niego aby zakorzenił się głęboko w twoim sercu.

Kontemplacja jest milczeniem,
tańcem i śpiewem,
oddechem i mieszkaniem.
Rodzi się w głębokiej ciszy
i w ciszy dojrzewa, często przykryta ciemną nocą.
Człowiek wzrasta i wraca do domu...
z trudem lecz z samozaparciem
toruje sobie naprzód własną drogę.

W dniu 26 stycznia 2010 r.
odbędzie się 6 deeks
od godziny 8.00 do 22.00
co dwie godziny.

Przyłącz do światowej medytacji - kontemplacji, poczuj siebie w inny sposób, uruchom serce i szukaj w nim Boga. Kontemplacja jest świadomością z umiłowaniem obecności Boga

Modlitwa słowna to szkoła podstawowa. Medytacja - szkoła średnia. Kontemplacja przeznaczona jest dla wtajemniczonych - ostatni etap na drabinie rozwoju duchowego człowieka. W tym dniu wycisz się, usiądź lub połóż się, wpływaj sercem i czekaj na boskie prowadzenie!!!

Namaste

Vancouver
23 Jan. 2010

WIESŁAWA
 

Universal Mother - Ancient Chants, Blissful Grooves


Sacred Chants


Shiv Maha Mrityunjay Mantra by Various Artist - Sacred Morning Chants