MEDYTACJE

ŚWIATOWA DEEKSHA W DNIU 25 CZERWCA 2010

Życie - nasze starania i zadawalające wyniki lub bierne oczekiwania i przeświadczenie, że w tym życiu zostało coś niedokończone.

Tylko od naszych działań zależy czy nasze horyzonty będą poszerzone czy zawężone. Od nas zależy jakie narzędzia weźmiemy do ręki, czy otworzymy się na nowe wyzwanie, nowe życiowe podejścia i przetworzymy je na sferę materialną czy pójdziemy w kierunku boskiego przeznaczenia.

Co dla ludzi jest ważniejsze?

Wielu tutaj powie: bogactwo, dostatek, dobra szkoła, zawód. Wiele osób obawia się, że bez tego nie odnajdą w życiu szczęścia, radości, spełnienia. W życiu materialnym bierzemy sobie zbyt wiele na głowę, ulegamy silnym presjom, szarpiemy się z drobiazgami i wielokrotnie czujemy się przeciążeni.

Życie z przeznaczeniem boskim

Czy to tylko maniakalne działanie niektórych osób, czy magiczne formowanie własnej duszy? Transmutowanie strachu, lęku, zachowanie równowagi, ale również rezygnacja, uwolnienie, przebaczenie.

W chwili kiedy nasze poczynania są zgodne z prawami życia zaczynamy przyjmować więcej boskiego światła. Od razu postrzegamy, że zmieni się nasz styl życia, spotkamy nowych ludzi, nowe kierunki i wcale to nieprawda, że nasze materialne ubóstwo bywa dla nas udręką.

Tworzy się wokół nas nowa przestrzeń, która najpierw wypełnia się próżnią, nic się nie dzieje, lecz stopniowo puszczamy wszystko co jeszcze do tej pory kurczowo trzymały ręce, w końcu całkiem puszczamy i wycofujemy się z tego co wyznaczało nasze granice. Wcześniej byliśmy zdania, że bez tego nie da się żyć, lecz to nieprawda, to tylko strach wytrąca nas z równowagi i nie możemy znaleźć nowych dróg, wielokrotnie dużo lepszych niż poprzednio.

Bogactwo materialne i bogactwo duchowe

Które jest ważniejsze, które przyniesie 100% wypełnienia? Bogactwo materialne to proch i pył, kolos na glinianych nogach. Bogactwo duchowe to mądrość i zrozumienie dróg prowadzących do Boga. Jeśli nauczymy się żyć uświadamiając sobie swój naturalny rozwój zrobimy potężny krok we własnej świadomości.

Dopóki wydaje się nam, że życie jest zbyt niebezpieczne, nieszczęśliwe automatycznie włączamy sytuacje, które wywołują w życiu zbyt dużo problemów.

Mądrość

Wzmacnia człowieka razem z jego emocjami, decyzjami, manifestacją, to od nas zależy jak to wszystko ukształtujemy a mądrość toruje nam drogę.

Klucze mądrości i wiedzy

Wiedza nabyta w trakcie uczenia się i mądrość zastosowania swej wiedzy poprzez doświadczenie, wielokrotnie rutynowo, nie myśląc co się robi.

W ciszy i spokoju umysłu i ciała rodzi się inna wiedza, która umie rozeznać kłamstwo, nowe możliwości i uczy jak zasiać swoje ziarno aby wzrosło w niezbędny pokarm i stało się światłem duchowej mądrości. Między wiedzą i mądrością istnieje różnica.

Wiedza

To dużo książek, szkół, kursów, szukanie informacji, zrozumienie życia, filozofii religijnej, duchowej. Wielu ludzi nie wybiera swoim umysłem tylko przyjmuje wiedzę zapisaną przez innych czy w źródle własnego nauczania stąd też czerpią nowe pomysły, często nie zadając sobie trudu aby głębiej zrozumieć temat, powtarzają za książką gotowe regułki, gotowe recepty, które nawet nie wiedzą czy tak do końca są prawdą i czy się sprawdzą w ich przypadku. Jak papugi powtarzają słowa ludzi, którzy stworzyli tą wiedzę.

Ludzie poświęcają całe życie na szukanie wiedzy, często im się wydaje, że to mądrość a to tylko próba zdobywania mądrości.

Mądrość to głębokie zrozumienie i ma zupełnie inny sens; daje jeszcze inne możliwości i nowe wcielenie naszej osobowości.

Mądrość zdobywa się w ciszy poza paplaniną umysłu. Wydobywa się z wnętrza naszego rdzenia, z genetycznej pamięci, zapisu w DNA, z połączenia człowieka z Najwyższym Źródłem.

Klucz mądrości leży w prawdziwym milczeniu, poza umysłem. Nie myśli, że wie, nie tworzy dwoistości słów jak to bywa w wiedzy, często ... albo ... albo ... mądrość wie, że tak jest ... i da cyt!

Duchowa mądrość jest czymś co wszyscy posiadamy. Jest w każdym z nas, tylko często zbyt długo czeka na objawienie. Jakże dużo ludzi nawet nie chce jej przyjąć, woli udokumentowaną książkową wiedzę a do tego dyplom. We współczesnym świecie bez tego nie uznaje się mądrości człowieka.

To co w środku trzyma serce, jest zawsze pod ręką, idzie zawsze z nami. Wiedza nieugruntowana pryska jak mydlana bańka, ani za nami nie podąży, ani nie zajmuje miejsca w głowie, jest szybko ulotna. Jeśli nie mamy przy sobie książki kończy się nasza wiedza.

Wszyscy mamy prawo aby dokonać wyboru jak żyć a tym wyborem może być albo uwolnienie i rozszerzenie własnych granic, albo ograniczenie w zależności od przekonania, naszego posiadania i wiedzy zebranej w zaciszu domowych bibliotek.

Nasze przekonania będą miały związek z naszym zdrowiem, robieniem kariery i innych wyborów w życiu osobistym.

Czy na tej drodze odkrywamy nasz osobisty życia cel, to już inna sprawa i nie wiemy czy będziemy z tego zadowoleni. Wiem na pewno zawsze będą wychodzić z nas ukryte wątpliwości i na pewno ciągle będzie czegoś brakowało.

W dniu 25 czerwca 2010 roku
odbędzie się światowa deeksha
godz. 20.00 - 22.00.

Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej medytacji. Połączeni jednym pragnieniem szukajmy w sobie miecza duchowej mądrości. Lecz zanim rozpoczniemy jego poszukiwanie musimy wiedzieć, że mocą tego miecza jest moc przebaczenia. Przebacz sobie i innym ! Prawdziwa mądrość idzie z aktem przebaczenia.

Wykorzystaj ten dar wspaniałej łaski, którą daje ci Bóg. Swoim mieczem mądrości walcz z żądzami umysłu, gniewu, egoizmu, trzymaj wszystko pod kontrolą. Te elementy są niczym złodzieje naszych złych namiętności, nawyków, nie pozwalają otworzyć drzwi mądrości. Zabijmy w sobie tego jadowitego węża. Czym człowiek posiada czystsze serce tym budzi w sobie większą mądrość, prawdę i uzbrojony jest w miecz duchowej mądrości. Duchowym mieczem możemy ciąć na kawałki złudne formy materialne i odnajdujemy drogę na wolność. Wielu indyjskich świętych zawsze nosili przy sobie miecz jako symbol prawdy absolutnej, jako narzędzie do zabezpieczania cnót.

W piątkowej medytacji poszukajmy w sobie mądrości, rozpocznijmy ten proces własnego wzrastania. W końcu pojmijmy, że mądrość jest bardzo cennym darem, który mieszka w nas lecz musimy go znaleźć aby nasze życie zostało wypełnione.

Namaste

24 June 2010

WIESŁAWA


Meditation Music


Enya - Caribbean Blue


Enya - Evening Falls