MEDYTACJE

ŚWIATOWA DEEKSHA W DNIU 22 KWIETNIA 2009

Od roku 1970 na Ziemi obserwujemy zmiany klimatu w skali globalnej. Na całej powierzchni Ziemi dochodzi do zmian temperatury. Przyczyny zmian klimatu są tematem intensywnych badań przez Międzyrządowy Zespół do Spraw Zmian Klimatu (IPCC).

Rozważane są różne czynniki powodujące zmiany klimatu. Przemysł zwiększa ilość gazów w atmosferze, wzrasta koncentracja dwutlenku węgla. Gazy cieplarniane absorbują promienie odbite od powierzchni Ziemi co doprowadza do wzrostu temperatury. Efekt wtórny związany ze zwiększoną ilością pary wodnej w atmosferze może spowodować zmianę w pokrywie chmur i zatrzymywanie jeszcze większej ilości ciepła a w efekcie dalsze zmiany klimatyczne.

W ostatnich latach obserwujemy na Ziemi coraz większe anomalia pogodowe. Naukowcy ostrzegają, że klimat na Ziemi gwałtownie się zmienia i grozi nam globalna katastrofa. Podzieleni na dwie grupy: jedni obwiniają działalność człowieka a drudzy jako przyczyny zmian podają zmiany aktywności słońca i promieniowania kosmicznego.

Uczeni przewidują, że jeśli nic nie zahamuje obecnych zmian pogodowych skutki zmian temperatury spowodują wyginięcie różnych gatunków roślin, zwierząt, owadów. Co roku podczas huraganów, powodzi i innych zmian klimatycznych ginie duża ilość ludzi.

W dniu 22 kwietnia 2009 - w środę -
odbędzie się 6 deeksh - co 2 godziny - od 8.00 do 22.00
jako błogosławieństwo dla Ziemi.
Pomóżmy Matce Ziemi.


Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej światowej deekshy
która odbywa się z inicjacji Avatara Kalki w Golden City - Indie.

Namaste

Vancouver
16 April 2009

WIESŁAWA


Moola Mantra 4


Om Namah Shivaya - Avataran (Mt.Kailash and Manas Sarovar)