MEDYTACJE

ŚWIATOWA DEEKSHA W DNIU 16 KWIETNIA 2010

Każdego dnia z naszego ziemskiego życia odchodzą ludzie, osierocają dzieci, rodziny, przyjaciół. Utrata każdego życia wnosi w nas ból i cierpienie, które obejmuje nas fizycznie, psychicznie, społecznie i duchowo. Jedni radzą sobie z tymi smutnymi wydarzeniami lepiej, inni zupełnie rozpadają się na kawałki. Długo nie umieją scalić własnego serca i duszy, długo trwają w żałobie.

W tych szczególnych dniach kiedy wszyscy Polacy doświadczają gwałtownego wstrząsu z powodu śmierci tak wielu ludzi, którzy odeszli od nas tragicznie, zbyt szybko pogrążając nas w smutku, w żałobie, kiedy stawiamy sobie pytania - dlaczego?

Najtrudniej jednak jest rodzinom i przyjaciołom zmarłych, to im należy się największa uwaga i nasze wsparcie. Smutek i rozpacz rozrywają ich serca i jakże trudno jest im pomóc.

Pomyślmy w tych chwilach właśnie o nich, o tych którzy żegnają swoich najbliższych. Wielu z nich nie jest w stanie pogodzić się z tą stratą. Potrzebne im będzie nasze wsparcie - chociaż jesteśmy geograficznie oddzieleni od siebie zjednoczmy się razem, wesprzyjmy swoją modlitwą i chwilą zadumy cierpiące serca.

Zróbmy to już dzisiaj, przed nimi nadal są ciężkie chwile - ostatnie pożegnanie i okres żałoby. Trudny i bardzo bolesny to czas a naszym ludzkim obowiązkiem jest potrzymać na siłach cierpiących, wzmocnić duchowo.

W dniu 16 kwietnia 2010 roku
o godzinie 20.00 - 22.00
odbędzie się światowa deeksha.

Z kosmosu napływają do nas wyjątkowe energie, pomogą zniszczyć wszystko to co beznadziejne, zsyłają pomoc i wzmocnienie, odbudowuję wewnętrzne zniszczenia. To jest czas na wspólną medytację, modlitwę, wyciszenie.

Dla nas Polaków rozrzuconych po całym globie w ten dzień przypadła narodowa żałoba. Wykorzystajmy ten czas na wspólną modlitwę - wsparcie dla rodzin zmarłych. Wspólnie połączmy nasze siły i prześlijmy całym naszym sercem współczucie tym, którzy pozostają w bólu.

Niech nasza wspólna modlitwa niczym wspólna duchowa pieśń nadziei otuli serca wszystkich cierpiących, którzy w tych dniach kogoś stracili (nie tylko w katastrofie). Pomódlmy się słowami Psalmu 23 (LINK!), pięknej modlitwy Dawida. Polskim zwyczajem weźmy do ręki Różańce, poprośmy naszą Matkę Maryję o opiekę nad duszami zmarłych i ich rodzinami. Na znak solidarności zapalmy światełka pamięci.

Kochani jesteśmy z Wami!

Niech wszystkie cierpiące serca przyjmą naszą pieśń nadziei z wielką wiarą, że ich najbliżsi są w dobrym miejscu, pod opieką Pana Boga.

Wcześniej czy później nasze ziemskie życie dobiega końca... umieramy...
umieramy aby dalej żyć, ale już innym życiem - wiecznym. Po śmierci nasza dusza udaje się w sekretną podróż, gdzie ustaje fizyczny ból i ziemskie troski. Dusza budzi się w innym świecie ... czuje się szczęśliwa. Gorzej z tymi, którzy zostają na Ziemi. Przytłaczają ich różne emocje: smutek, złość, lęk, doświadczają niewyobrażalnego bólu.

Niech nasze serca będą w tych godzinach podporą dla nich wszystkich. Bądźmy ich cyrenejczykami, podźwigajmy razem ten okrutny ciężar, którego nie sposób samemu zdzierżyć. Nasze współczucie sprawi, że nie będą tacy samotni.

Ból - gorzki napój
doświadcza twardo,
pijesz z jego kielicha
chociaż usta palą
a na policzkach lśnią łzy...

rozstanie ...
stoisz w miejscu
wśród ludzi, drzew i promieni słońca,
życie toczy się nadal
lecz twój czas jakby się zatrzymał,
oddychasz tchnieniem okrutnego losu
i głośno zadajesz pytanie
dlaczego ?

I dostajesz odpowiedź
w szumie wiatru, w liściach drzew,
- dlaczego po mnie płaczesz?
Jestem tutaj,
pamiętaj o mnie!
Dopóki mnie nosisz w swoim sercu
ja nigdy nie odejdę.

Będę tutaj
kiedy przeminie imię moje
... będę
kiedy odezwie się w tobie samotność
... będę
rozjaśniać twoje smutne lico
... będę
do ostatniej chwili twojego życia
... będę
twoją tarczą i osłoną.

Pamiętaj,
nigdy się nie zdarzy,
że nie będzie mnie!
Będziemy razem
na zawsze!16 April 2010

WIESŁAWA


Kitaro - The Silk Road


Kitaro, Heaven and Earth


Fata Morgana-Sacred Journey 1 KITARO