MEDYTACJE

ŚWIATOWA DEEKSHA
W DNIU 14 LISTOPADA 2009

Myśli, które wnikają w nasz umysł nadają mu specjalnych mocy. Ma to daleko idący wpływ na całe nasze życie. W medytacji, gdy jesteśmy w stanie wyciszenia nasz umysł może się pozbyć niechcianych myśli - wyzwolić się z pod wpływu nieharmonijnych energii. Staje się spokojny, pozwala poczuć się lepiej i uszlachetnia naszą duszę.

Osoby, które codziennie medytują:

- potrafią wyjaśnić cele duchowe
- rozumieją wszechstronny sens życia
- żyją w prostocie i potrafią dostosować się do obecnej sytuacji
- umieją usunąć przeszkody w rozwoju duchowym
- mają otwarte umysły i serca
- umieją żyć w dyscyplinie
- poprawiają stosunki z innymi
- rozwijają osobiste cechy, takie jak, tolerancja i współczucie
- mają uznanie dla całego życia

Celem praktyki duchowej jest aby zrealizować swój pełny potencjał jako istota ludzka. Wiele problemów w życiu przysparza nam nasz egoizm, jednak niektóre problemy są nam potrzebne do rozwoju duchowego a zatem muszą przeciąć naszą drogę, musimy się z nimi zmierzyć. W walce z nimi wzmocnimy naszą wolę i uczymy się walczyć z przeciwnościami. Praktyki duchowe umacniają nas w obliczu ciężkich życiowych sytuacji i czynią, że wychodzimy z nich w sposób mistrzowski.

Wiele osób twierdzi, że trzeba być ascetą i wyrzec się rodzinnego życia aby móc rozwijać się duchowo. A rodzina często bywa poligonem dla życia duchowego... gdzie można najlepiej nauczyć się cierpliwości, samodyscypliny, miłości i ofiary, wszystkich cech uznanych za istotne dla rozwoju duchowego?

Duchowość znajduje się we wszystkich ludziach, wyrażana z serca do serca, od człowieka do człowieka na całym świecie. Należy również pamiętać, że osobiste praktyki duchowe nie mają nic wspólnego z religią, lecz to wcale nie znaczy, że powinniśmy z niej zrezygnować.

Religia stanowi fundament wzrostu poprzez ustalenie zasad takich jak, moralność, ofiarność, braterstwo i współczucie. Dzięki tym cechom uszlachetnia się nasze życie, stajemy się prawdziwymi ludźmi; niesiemy pokój, wewnętrzne bezpieczeństwo, harmonię, miłosierdzie, dzielimy się z innymi własnym doświadczeniem.

W czasie medytacji musimy wypełnić nasze serce bożym światłem. Nie trzeba go widzieć, wystarczy sobie wyobrazić. W zasadzie nie powinniśmy czekać na wspólne medytacje, które są organizowane od czasu do czasu lecz należy poświęcić co najmniej pół godziny każdego dnia na wypełnienie serca Boskim światłem za pomocą czystych myśli.

Myśli mają moc, ale to my możemy ją nadać albo też zignorować. Sami możemy regulować stan naszego umysłu. Takie działania pozostawiają ślad subtelnych wrażeń w sercu i umyśle. Jeśli będą się ciągle powtarzać same modelują stan naszego ducha. Ważne jest aby nie gruntować ciągle tych samych wzorów ponieważ dochodzimy do przyzwyczajeń. Stajemy się niewolnikami duchowymi. Taki stan nie jest wskazany w rozwoju duchowym, zatrzymuje nas na tym samym poziomie.

Nie możemy się ograniczać i żyć w świecie ograniczonych myśli i emocji. Medytacje zapobiegają powstawania takich schematów, tym samym hamują wyświetlanie dużej ilości nowych o różnym profilu, które ponownie zakłócają umysł.

W prawdziwym rozwoju duchowym należy trzymać serce i umysł w stanie otwartym, wyruszać w dalszą drogę jako wolny człowiek, nie ograniczać się ani żadnym ziemskim obciążeniem ani zablokowaniem umysłu. Należy nauczyć się zaakceptować nowe sytuacje i nowych ludzi.

W dniu 14 listopada 2009 w sobotę,
odbędzie się 6 deeksh,
od 8.00 do 22.00 co dwie godziny.

Spróbujmy zbudować nowe własne myślenie, zjednoczmy cztery elementy: ciało fizyczne, mentalne, emocjonalne i duchowe. Czas aby zaczęły już wspólnie współbrzmieć. Nie dopuszczajmy do siebie gwałtownych emocji takich jak, strach, gniew, zazdrość, nienawiść. Czas przekształcić swoją przeszłość tak aby stała się znośna. Wyładujmy wszystkie emocjonalne ładunki starych i niepotrzebnych wspomnień, które wytworzyły emocjonalne blokady a te jak kotwice trzymają nas w tym samym miejscu. Wszystko to sprawi, że zapuścimy się głębiej we własne misterium, rozpoznamy siebie i własne przeznaczenie.

Niech najbliższa deeksha będzie dla wielu biletem wstępu na wyższe poziomy świadomości. Poddaj się tej chwili, wykaż wolę i gotowość do zakotwiczenia siebie w Świetle Boga.

W najbliższą sobotę w dniu 14 listopada
zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej medytacji.

Namaste.

13 Nov. 2009

WIESŁAWA


Mystical Dance of Mother of The World - Tibet.


Dawn/Rising Sun KITARO

Tai Chi