MEDYTACJE

SPIRYTUALNE WZLOTY...

Obecnie na całym świecie dużo ludzi praktykuje aby osiągnąć wysoki poziom duchowy... Ale jest zastanawiające, że ciągle pomimo wielkiej rzeszy praktykantów na wielu drogach, tylko nieliczni tak naprawdę przebudzili najwyższe energie...

Jest powszechnie wiadomo, że podczas praktykowania yogi i medytacji budzi się Kundalini. Mantra, mandala, mudra ... są instrumentami oczyszczającymi umysł, który podczas regularnych praktyk rozpoczyna izolację od wszystkich ziemskich pragnień. Jest wiele metod i spirytualnych ćwiczeń otwierających w człowieku spirytualną mądrość. Kundalini budzi się kiedy wszystkie kanały są czyste, 72 000 nerwowych połączeń w ciele. Bardzo często przebudza się spontanicznie i dramatycznie, ale bywają też bardziej subtelne otwarcia. Wszystko zależy od tego w jakim stopniu jest przebudzone.

Człowiek rodzi się z ego, które otwiera życiowe pragnienia. W czasie gromadzenia negatywnych wartości zanieczyszczają się kanały energetyczne. Osoba wchodząca na duchowe drogi już do końca swojego życia musi się oczyszczać. Musi umieć utrzymać balans: Vata, Pitta i Kappa a najważniejsze aby umieć utrzymać w czystości własne ego.

Wielu praktykujących różne metody: asana, pranayama, mudry, mantry ... etc ... buduje fizyczne i mentalne zaawansowane oczyszczenie. Każdy z nas jest inny i potrzebuje swoich indywidualnych metod. Nie można poddawać się masowej przeróbce ... i brać wszystko co oferują na rynku. Wysoko zaawansowani kreują własne sadhana. W chwili przebudzenia Kundalini ważna jest praca z symbolami - jednym z ważniejszych jest yantra, mistyczny diagram używany niczym amulet.

Mandala znaczy koło - symbol umieszczony w kole. Często w koło wpisywane są trójkąty. Symbole kreują ludzki umysł. Kiedy człowiek pracuje z mantrą powinien nauczyć się łączyć swój umysł z tą energią. W czasie spirytualnych praktyk występuje wiele przeszkód. W spirytualnej podróży przeszkadza negatywne ego. Pojawia się o wielu twarzach.

Według Patanjali rozróżnia się 3 upadki i 9 przeszkód z 5 - cioma symptomami.  Patanjali - filozoficzny zbiór dotyczący pracy nad człowieka umysłem i świadomością. Nazwa pochodzi od autora, który skompletował Yuga Sutras według vedyckich nauk.

W chwili kiedy folgujemy naszemu ego zaraz zaczyna tworzyć się Samskaras. Ale trzeba wiedzieć, że nie każda Samskaras jest trudna. Rozróżnia się też formę pozytywną. Samskaras lub jej inny termin karma drukuje wszystkie człowieka akcje w jego umyśle. Jak widać nie jest łatwo iść spirytualną drogą.

Więc jak to jest możliwe, że możemy ocaleć i połączyć się z Bogiem? Aby otrzymać połączenie z Bogiem należy trzymać cały czas w swoim sercu czystość i świętość. Każdego dnia, co byśmy nie robili oferujemy Bogu. Te akcje pomogą nam w naszej wspinaczce do Boga. Tak długo jak długo nasze ego, nasze pragnienia, życiowe wygody ... będą dominowały w naszym życiu tak długo nie osiągniemy wysokich szczytów. Koło Samsaras wchłonie nas z powrotem ... w ziemskie wcielenia.

Praktykujemy, wznosimy się, otwieramy własne kanały ... a teraz zastanówmy się: czy nasze akcje naprawdę są spirytualnie zdrowe ...? Czy czasem nie oszukujemy sami siebie ...?

Są tacy, że chwytają w ręce wszystkie metody aby otworzyć Boskie pokoje ..., ale czy czasem nie myślimy o własnym prywatnym interesie?

Na całym świecie istnieje wiele praktyk, które przykro to mówić ... mają mało do czynienia z prawdziwym przebudzeniem spirytualnym. Wzmacniają ego aby ich ziemskie życie było piękne i lekkie. Nie widzą w tym nic złego ... nie umieją zrozumieć tej wielkiej różnicy ... a przecież otworzenie Boskiej Energii otwiera przede wszystkim tą mądrość. I są tacy, że osiągają wysokie pułapy ... tylko po to aby zamanifestować samych siebie.

Dlaczego tak się dzieje ... że skoro oczyszczający ogień odcina człowieka od ziemskich pragnień mamy coraz więcej spirytualnych nauczycieli pracujących za duże pieniądze?

Vancouver
22 Aug. 2007

WIESŁAWA