MEDYTACJE

RZECZYWISTOŚĆ I ŚWIADOMOŚĆ
 

Czym jest świadomość ... i czym jest nieświadomość?

Świadomość jest wysokim stanem przebudzenia umysłu. W chwili wniknięcia w ciało człowieka wyższych energii z Centrum Czystości Bytu jego umysł przejawia podobne wartości. Manifestuje się w nim światło.

Nieświadomość jest rodzajem amnezji, odwrotnym biegunem do stanu świadomości. Nieświadomość połączona ściśle z materią w swoim czasie poprzez człowieka myśli, uczucia i działania, które operują coraz głębiej w struktury komórkowe zmieniają świat dotychczasowej rzeczywistości.

Powoli odkrywamy, że nasze osobiste życie jest związane z Potężną Energią - z Bogiem. Od tej chwili zmienia się nasz świat i światopogląd. Nasz osobisty poziom zrozumienia łączy coraz wyżej naszą duszę z poziomem wyższej świadomości.

Tak nieświadomość jak i świadomość są unikalne. Każdemu jest dane przeżywać te stany w inny sposób. Obie formy są zjawiskiem niewidzialnym.

Świadomość zawsze budzi się i rozwija na fundamencie nieświadomości. Wielki i mistyczny jest to proces. Świat ziemski i cień, który okrywa bezkształtne formy Wyższego Bytu zawsze były zagadką dla człowieka.

Przebudzenie jest stanem samoświadomości - otwarcie furtki w głębsze wymiary. Od tej pory człowiek wkracza w inny świat.

Nieświadomość i świadomość są eterycznymi i niewidzialnymi narzędziami, za pomocą których dusza w rozmaity sposób może zamanifestować siebie, z początku w świecie materii, a później w Centrum Czystości Bytu.

Centrum Czystości Bytu jest dla człowieka osiągalne jeszcze za jego ziemskiego życia. Nieświadomość i wyższa świadomość dwa przeciwne bieguny łączą się w końcu z sobą niczym dwie przeciwne energie w ciele człowieka: yang i yin. Nadchodzi czas, że dusza człowieka doświadcza światła oświecenia.

Ogólnie biorąc - świadomość budzi się w nieświadomości i wynosi duszę ponad materię. Stopień po stopniu na niezliczonych różnych polach wyższych świadomości, aż w końcu topi się w Oceanie Nieskończonego Bytu - w Próżni (stan Void).

Vancouver
10 Aug. 2007


WIESŁAWA