MEDYTACJE

RYTUAŁ OGNIA - ŚWIATOWA DEEKSHA
(22.10.2007)

Praktycznie na świecie każda antyczna kultura używała ognia jako jeden z najsilniejszych elementów połączenia człowieka ze świadomością kosmiczną.

Fizycznie - sekretny ogień pomaga w zdrowiu, w związkach i w dobrobycie.

Duchowo - energia ognia przenosi bliżej Świadomości Boskiej, czyni bardzo skuteczne wszystkie prośby i modlitwy.

Nie trzeba oddalać się od swojego domu, jechać na medytacje do Indii, etc... Można w każdym miejscu dołączyć do światowej medytacji. Połączyć własną energię z energią innych ludzi, którzy pracują w tym czasie aby na Ziemi podnieść świadomość.

W dniu 22 października 2007 - poniedziałek,
odbędzie się sześć deeksh,
poczynając od godziny 8:00 do 22:00.

Inicjatorem światowej deekshy jest Avatar Kalki ze Złotego Miasta w Indii pomagający światu w nadchodzącym oświeceniu. W tym dniu jest zalecane wyciszyć się, znaleźć chociaż przez 2 godziny spokojny kąt we własnym domu lub w gronie medytujących przyjaciół. Medytacja powinna odbyć się w tonach dobrej - kryształowej muzyki i w połączeniu z elementem ognia. Można użyć świec. Wskazane są kadzidła: drzewo sandałowe, mirth, szałwia, paczulli...

Dzień światowej medytacji jest wspaniałym dniem aby oczyszczać naszą planetę i wszystkie istoty zamieszkujące ją. Palenie kadzideł, ogień, modlitwa, mantry i afirmacje pomogą w nawiązaniu kontaktu z Wyższą Energią Boską. W tym dniu można prosić o rozwiązanie własnych problemów i pomoc dla swoich bliźnich.

Nasza spirytualna podróż trwa. Sami jesteśmy odpowiedzialni za nasz program w mózgu. Ludzki mózg tak samo jak komputer, w jaki sposób go zaprogramujemy w taki sposób pracuje. Człowiek sam osobiście siebie programuje. Nie jest za to odpowiedzialna żadna inna osoba, jeśli tylko posiada własne silne mentalne pola nie pozwoli nikomu sobą manipulować. Każdy pracuje sam nad stanem własnego mózgu, duszy i sam ponosi odpowiedzialność za swój poziom świadomości.

Buddha, Jezus - najwięksi nasi nauczyciele uczyli nas w jaki sposób należy postępować aby dojść do oświecenia i wniebowstąpienia. Oświecenie jest "Świętą operacją", podczas której następują neurobiologiczne zmiany w DNA. Boska Energia jest transferowana do mózgu i układu nerwowego otwierając wysoki poziom świadomości. Zbliża się czas, że człowiek zawrze na powrót unię z Bogiem.

Ogień HOMA - praktykowany w Indiach ponad 5000 lat. Wedyjscy świeci praktykowali kombinację ognia, mantr, inwokacje i w zapachu świętego dymu oferowali wszystkie te elementy aby wprzódy oczyścić otoczenie i utworzyć w atmosferze wysokie wibracje.

W Indiach HOMA nadal jest najpotężniejszym fizycznym oczyszczeniem. Sekretne dymy oczyszczają w każdym środowisku wszystkie negatywne formy, są też używane każdego dnia na największych ołtarzach świata.

Nawet kiedy siądziemy w domu przy kominku czy blasku zapalonych świec natychmiast aktywują się nasze czakry i powodują w ciele ruch wyższych energii.

Ceremonia ognia, wielkie rytuały miały i mają swoje sekretne miejsca. Znane są z mitologii kapłanki ognia podtrzymujące "Święty Płomień", w kościołach katolickich płoną "Wieczne Lampki", W greckiej tradycji grecy palą ogień przez wiele tygodni i bardzo przestrzegają aby nie zgasł. W tym czasie oczyszczają swoje domostwa i rodzinę, proszą o boską opiekę i dobrodziejstwa życia. Jest wiele kultur, które dotychczas podobnie jak grecy podtrzymują tradycję ognia. Nie należy zapominać o wielkim symbolicznym płomieniu - symbolu pokoju - o olimpijskim ogniu. Jakże jest ważnym elementem w każdej olimpiadzie. W Grecji do dzisiaj znajdują się miejsca, w których płonął podczas Olimpiad. Dopóki jego płomień nie zgasł na świecie panował pokój, nikt nie śmiał chwycić za broń.

Wszyscy lubimy ogień. Daje nam ciepło i czujemy się w jego obecności cudownie. Zwykłe ognisko zapalone wieczorem szybko regeneruje nasze siły, wnosi w nas spokój i dziwną radość. W blasku płomienia dostrzegamy piękne i wyraziste otaczające nas powietrze. Przy wielkich ogniskach odbywają się też rytualne tańce. Ogień HOME jest częścią kosmologii, pomaga człowiekowi spotkać Boga.

Zapraszam na światowe deekshe w dniu 22 października 2007 w poniedziałek, połączone z elementem ognia.

Namaste

Vancouver
15 Oct. 2007

WIESŁAWA