MEDYTACJE

PRACA Z SIEDMIOMA PROMIENIAMI
(CZĘŚĆ 4)
LINK! DO CZĘŚCI 3
LINK! DO CZĘŚCI 5

 

Zanim wprowadzimy w życie symbole 13 czakr wprzódy należy wybalansować 7 głównych czakr i uruchomić 7 kosmicznych promieni korespondujących z czakrami. Promienie kosmiczne są uniwersalną energią przeznaczona dla wszystkich ludzi. Każdego z nas prowadzi co najmniej jeden promień kosmiczny. Głównym jest osobisty promień duszy (LINK!) wielu z nas ma 2 lub więcej prowadzących promieni. Jednak aby połączyć się z uniwersum potrzebne jest 7 promieni kosmicznych.

Promienie kosmiczne są bardzo ważnym aspektem, falą energii z kosmosu. Jest wiele typów promieni napływających na Ziemię z trzech lub więcej uniwersalnych poziomów. Również ich podział znacznie się różni. Zależy od wymiaru kosmicznego: solarnego, planetarnego i uniwersalnego (LINK!). Człowieka w ciągu życia zasila cały czas na zmianę 6 promieni. Nie zawsze 6 promieni pracuje równocześnie. Dusze wyżej duchowo rozwinięte są zasilane promieniami o wyższych oktawach z wyższych poziomów kosmicznych. Czym więcej jest ich podłączonych do danego ciała tym lepiej. Następuje szybki spirytualny rozwój. Jednak nie jest łatwo pracować z dużą ilością promieni kosmicznych. Dla człowieka jest to dużym wyzwaniem.

Budząca się energia Kundalini w większym stopniu jest uzależniona od promieni kosmicznych. Kiedy w ciele następuje większa aktywność Energii Kundalini i przyłączenie się 7 promieni następuje zjednoczenie człowieka z Uniwersum. Taki człowiek jest w pełni połączony z 7-ma kosmicznymi ośrodkami.

Aby przebudzić w sobie Energię Kundalini należy pracować nie tylko ze swoimi 7 głównymi czakrami. Ważne jest aby umieć przyciągnąć do siebie 7 kosmicznych promieni. Wielokrotnie dużo ludzi ma częściowo otworzone Kundalini, ale niestety nie ma połączenia z Uniwersum, a tylko połączenie kosmiczne może wynieść człowieka na wyższe pola świadomości, połączyć z Uniwersalną Świadomością Chrystusową. Jeśli ma mowy o prawidłowym spirytualnym rozwoju. Wielu właśnie w taki sposób zaczyna rozwijać się w samorealizacji, wielu tkwi zawieszonych między niebem i ziemią. Chcą być i tu i tam. A taki stan nie prowadzi do niczego jak tylko do powrotu na koło Samsary.

7-DEM GŁÓWNYCH PROMIENI korespondujących z 7-ma czakrami:
(wymiar solarny)

1. Czakra korzenia - czerwony, różowy
2. Czakra sakralna - pomarańczowy, lawendowy, fioletowy, fiołkowy
3. Czakra splotu słonecznego - żółty, zielono-żółty
4. Czakra serca - zielony, różowy
5. Czakra gardła - srebrny, jasnoniebieski
6. Czakra 3-ciego oka - złoty, fioletowy
7. Czakra korony - biały.

MEDYTACJA Z 7-MA CZAKRAMI

Siedem głównych czakr reguluje i zarządza fizyczną, emocjonalną, mentalną i spirytualną energią w ciele człowieka. Czakry są furtkami między ciałem, umysłem i duszą. Każda czakra może pracować samodzielnie i może się łączyć z pozostałymi. Zanim zaczniemy medytację z czakrami każdy z nas wprzódy powinien zrobić głęboką analizę własnej osoby: ciała fizycznego i duchowego. Zastanowić się jak wygląda energetycznie nasze ciało? Co powinno być skorektowane, wyrzucone a czego nam brakuje? Ważne jest też ciało fizyczne, jego stan zdrowia, stan zanieczyszczenia, zastanowić się w tej chwili - kiedy ostatnio oczyszczałem/am z toksyn swoje fizyczne ciało? Dobrze jest rozpocząć pracę w miarę z czystym ciałem. Należy zastanowić się czy nie towarzyszą nam jakieś choroby? Jeśli czujemy się zdrowo zaczynamy pracę nad balansem własnych czakr. W przypadku choroby ustalić z jakiego organu płynie dolegliwość i z jaką czakrą jest ten organ połączony. Wprzódy pracujemy z chorymi czakrami aby je oczyścić i wzmocnić. Wzmacniamy je białą energią. Możemy użyć afirmacji do Fioletowego Płomienia, (odliczyć 33 paciorki na różańcu, mówić i po kolei przesuwać 1 paciorek).

"Jam Jest bytem Fioletu Płomienia,
Jam Jest czystością Boskiego marzenia."(33x)

Kierować Fioletowy Płomień w chore miejsce.
Powtórzyć przez 7 dni.

Kiedy uznamy, że możemy rozpocząć pracę z 7-mioma czakrami należy znaleźć w mieszkaniu właściwe miejsce by nam nikt nie przeszkadzał. Można medytować w ciszy, można przy dźwiękach relaksującej muzyki. Również należy znaleźć swoją ulubioną medytacyjną pozycję.

Od czego zacząć?

Spróbuj praktykować o tej samej porze i w tym samym miejscu. Bardzo dobrą porą do medytacji jest początek i koniec dnia.

1. Oczyścić siebie:
a. wsiąść kąpiel z dodatkiem soli
b. ubrać czyste i luźne ubranie.

2. Przewietrzyć i oczyścić miejsce medytacji:
a. ogniem świec,
b. dymem kadzidełek,
c. afirmacją, modlitwą.

Należy wcześniej przygotować (jeśli ktoś posiada zestaw szlachetnych kamieni do czakr), odpowiednie kamienie (LINK!) i olejki eteryczne (LINK!) pomogą w rozbudzeniu czakr. Można do wszystkich czakr użyć białego górskiego kryształu. Trzymać je podczas medytacji w ręku lub bardzo blisko ciała.

3. Przyjąć właściwą pozycję. Nie należy medytować w pozycji leżącej aby nie zasnąć. Należy być świadomym. Po zajęciu miejsca należy wezwać swoich aniołów opiekunów,
prosić ich o ochronę i pomoc w czasie medytacji.

4. Wizualizujemy wokół siebie koło ok 3 metrów średnicy i zamykamy je szczelnie.

5. Rozpoczynamy medytacje swoją modlitwą, może być też dobrze nam znane "Ojcze Nasz .." albo nasza rozmowa z Bogiem. (LINK!)

6. Prosimy Boga i ochraniające anioły aby wypełnili nasze koło czystym Boskim światłem i utworzyły świetlisty tunel prowadzący do wyższych pól świadomości. (LINK!) Teraz jesteśmy gotowi do pracy ze swoimi czakrami.

7. Pracujemy z każdą czakrą po kolei, zaczynając od czakry nr 1 - korzenia, kolor czerwony.

8. Musimy wprzódy oczyścić czakrę, uwolnić od bloków energetycznych:
a. stosujemy ćwiczenia oddechowe
- bierzemy bardzo spokojnie 5 głębokich oddechów przez nos, następnie wydychamy powietrze przez usta. Wizualizujemy, że w tym momencie opuszczają nasze ciało toksyny.
Można wprowadzić kolorowy oddech
- wizualizować powietrze, które wdychamy w kolorze czakry,
z którą zamierzamy pracować, np. kolor czerwony.
Można w czasie medytacji użyć w tym samym kolorze świecy, pomoże w wizualizacji. Zostawić oczy lekko przymrużone.
b. Na wysokości czakry, z którą pracujemy - 1/2 m przed sobą wizualizujemy kulę energii w kolorze czakry.
c. Powoli przenosimy tą energię do czakry.

9. Następnie rozpoczynamy pracę z tą samą czakrą i odpowiednim promieniem kosmicznym (1 czakra - promień czerwony lub różowy). Wizualizujemy promień światła odpowiadający danemu ośrodkowi i wprowadzamy go do środka.

10. Ponownie oddychamy - 5 głębokich oddechów... jak wyżej... relaks. Dobrze jest pracować z jedną czakrą ok 15 minut dzienne. Następnego dnia pracować z czakrą nr 2. Nie należy się forsować. Na oczyszczenie 7 czakr poświęcić 7 dni.

11. Dziękujemy naszym aniołom.

12. Powoli wstajemy, należy wykonać parę skłonów, rozluźnić ciało.

13. Na zakończenie pijemy co najmniej jedną szklankę wody o pokojowej temperaturze. Woda wypłukuje toksyny i przewodzi dobrze energię.

Celem medytacji jest również opróżnienie umysłu. Ale w czasie medytacji przez umysł jednak płyną myśli. Należy ich zostawić w spokoju i pozwolić im opuścić twój umysł kiedy chcą. W łagodny sposób wracać do przedmiotu medytacji, skupiać się na płomieniu świecy, oddechu i pracy z czakrą.

Wizualizacja usuwa napięcia. Należy przed medytacją przeanalizować całe ciało i odprężyć wszystkie mięśnie. W umyśle malować takie obrazy aby użyć wszystkich swoich zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i smaku.

Musisz poczuć w sobie przepływ energii, ciepło koloru, z którym pracujesz, umieć wyobrazić sobie co można z tym kolorem zrobić w życiu. Dobrze przeprowadzona medytacja odpręży umysł, usunie stres, wróci spokój.

cdn...

Vancouver
3 Nov. 2007

WIESŁAWA