MEDYTACJE

EGO
 

Ego - ołtarz własnego ja - samorealizacja - egoistyczna forma ... a właściwie tak dokładnie, co to jest ego?

Rozwijanie własnej świadomości według własnego pomysłu, - wysoka duma i poczucie wielkości wobec innych ...

Jak wszystko na Ziemi jest dwubiegunowe, tak i ludzkie ego jest: czarne i białe, w zależności jakie barwy nada mu właściciel. Wynika zbyt dużo nieporozumień z samej istoty ego.

A jaką ma twarz naprawdę?

Tylko od jego właściciela zależy jak będzie funkcjonowało. Jeśli rozwinie w sobie naturę uzależnioną od świata zewnętrznego może zaszokować swoim zachowaniem innych. Doświadczając mocno wszystkich uroków życia może uruchomić swoje najgłębsze pokłady podświadomości: arogancję, narcyzm, egoizm ... Potrafi zatruć życie wielu ludziom. Użyje swojej władzy, będzie kontrolerem całego świata. stoczy okrutne walki dla własnej satysfakcji. Takie twarze zwane są już demonami ... dalecy od współczucia i miłości. Życie takich jednostek ciągle się odradza ... na kole Samskaras - cyklu reinkarnacji. Jest to forma ignorancji w stosunku do Boga. Dusze, które podczas życia związały się zbyt mocno ze światem, ze świadomością własnego "ego" tworzą łańcuch niekończących się zdarzeń i wracają do ponownego życia. Naradzają się od nowa w zależności od swoich życiowych akcji.

Kiedy ego znajdzie duchowe ścieżki i rozwinie pozytywne wartości będzie funkcjonowało zupełnie inaczej. W drodze znalezionych wyższych wartości wejdzie na drogę własnego przeznaczenia. Wygubi własne błędy, znajdzie ścieżkę, która doprowadzi duszę do oświecenia ... aż w końcu dojdzie do uśmiercenia ego ... całkowitej wolności duszy.

Czy nasze ego jest naszym wrogiem?

Oto kilka pytań i odpowiedzi jak należy postępować z własnym ego.

1. Czy Bóg nas osądza, czy my sami osądzamy nasze akcje?

Odp:
Bóg nie osądza nikogo. Nasz umysł sam wymierza sprawiedliwość, robi ograniczenia i daje zrozumienie. To nasze ego, które używamy w czasie życia czyni, że osądzamy siebie i innych.

2.
Czy nasze czyny popychają nas w kolejne wcielenia?

Odp:
Nasze życiowe akcje motywowane przez ego tworzą Samskaras. Samskaras powoduje, że wracamy do następnego życia.

3.
Czy nasze ego, które osądza z własnego egoizmu akcje każdej indywidualnej jednostki może szukać przebaczenia?

Odp:
Tak, lecz ludzki umysł ciągle projektuje coś nowego. Rozwiązujemy jedno i czasami zaraz szukamy tego samego gdzie indziej. Nie wyciągamy wniosków i nie chcemy spojrzeć na rzeczywistość. Możemy wybaczyć sobie tylko wówczas, kiedy zrealizujemy się w Prawdzie.

4.
Czy Najwyższa Rzeczywistość również egzystuje w nas?

Odp:
Tak, kiedy zaprojektujemy właściwie ego Kiedy usuniemy z własnego rozumu wszystkie przeszkody i zrobimy miejsce na nową rzeczywistość.

5.
Jak na ego działa mantra?

Odp:
Kiedy umysł jest zajęty aby łączyć się za pomocą mantry z Bogiem, wtedy ego nie przeszkadza.

6.
Kiedy ktoś bez przerwy cię upakarza czy wysyłasz swoje ego aby cię broniło?

Odp:
Tak, kiedy czujesz się upokorzony, ktoś bez przerwy spycha cię na marną pozycję i nie czujesz się z tym dobrze, wyzwala w tobie ból, lęk, złość i cierpienie natychmiast odetnij wszystkie przyczyny, które czynią z ciebie ofiarę. Oddal od siebie wszystko to co pęta ciebie i nie pozwala wyżej wzrastać. Lęk, złość i obawy czynią człowieka życie bardzo mizernym, zatrzymują duchowy rozwój.

7.
Kiedy następuje cała seria wojen czy wówczas należy uczynić własne ego mądrzejsze i subtelniejsze?

Odp:
Tak, to właściwa postawa. Zacznij uczyć ego o przyczynach twojego bólu i znajdź drogę aby rozwiązać wszystkie marności twojego życia spowodowane zachowaniem innych.

8.
A co zrobić kiedy nie widzisz końca tej sytuacji?

Odp:
Ego może przyjąć każdą formę własnej egzystencji. Spróbuj uczynić go subtelniejszym aby ukryć się w czasie złych chwil. Wówczas twój umysł wzmacnia się na wyższym poziomie. Nastąpi koniec konfliktu kiedy ego wyłączy się i zaakceptuje decyzje napływające z Uniwersum. Pusty umysł, pozbawiony reakcji ego zaczyna wypełniać Wyższa Świadomość. W tym momencie ego nie będzie próbowało przeszkodzić tej akcji bez względu na to, na czyją stronę będzie się przechylać.

9.
Czy istnieje jakiś przykład jak ego można uczynić bardziej subtelne aby wzrosło na wyższy poziom?

Odp:
Tak. Przykładami z życia wyżej rozwiniętych jednostek. Ich nienaganne akcje często powodują, że ego nagle czuje wielkie pragnienie aby ich naśladować. Przez swoje pozytywne zmiany wzrasta, zdobywa pozytywne wartości. Kiedy pragnienia już manifestują się pozytywnie ego subtelnieje.

10.
Jak należy rozpatrywać sytuacje kiedy giną ludzie podczas wojen, walk... etc...
czy powinniśmy walczyć czy się poddać?


Odp:
Silne jednostki powinny walczyć do końca. Słabe powinny poddać się.

11.
Jak wygląda stan ego podczas indywidualnej i spokojnej medytacji a co się dzieje kiedy nie potrafi się wyciszyć?

Odp:
Kiedy umysł głęboko koncentruje się na duchowym skupieniu ego zatrzymuje swoje akcje. Jego naturą jest żyć na zewnątrz w świecie materialnym. W stanie głębokiego skupienia ego odłącza się od wszystkiego co przyjmuje spirytualne formy. Wówczas taka jednostka osiąga wysoką czystą świadomość. Ale kiedy powrócą intensywne myśli z zewnątrz ego budzi się i ponownie zaczyna swoją działalność.

12.
Co się dzieje kiedy nadchodzą obawy?

Odp:
Ego otwiera nowe pragnienia. Obawy przyśpieszają, że umacnia się na pozycji negatywnych wartości. Otwiera nowe głębsze pokłady podświadomości i wyzwala nowe wyzwania.

13.
Kim jest ego?

Odp:
Jest wojownikiem. Walczy dotąd dopóki nie przegra bitwy. Kiedy nastąpi poddanie następuje zwrot i start w poznawaniu Wspaniałości Boga.

Vancouver
22 Aug. 2007

WIESŁAWA