MEDYTACJE

DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA
- ŚWIATOWA DEEKSHA - 14 LIST. 2007

Wdzięczność jest bardzo wysokim stanem świadomości. Zaliczana jest do najważniejszych ludzkich uczuć. Wielu ludzi słyszy swój wewnętrzny głos, który im podpowiada - "spróbuj być wdzięcznym." Faktem udowodnionym przez psychologów jest, że ludzie "wielkiej wiary" potrafią być wdzięczni za wszystko co dostają od życia. Z reguły właśnie ci ludzie są zdrowsi, nie żyją w stresie i czują się szczęśliwsi od innych, również mocniej rozwijają się spirytualnie.

Uczymy małe dzieci aby były uprzejme, aby używały słów: dziękuję, przepraszam, uczymy ich uprzejmości w stosunku do starszych osób i swoich rówieśników, ale kiedy człowiek dojrzewa wielokrotnie zapomina, że takie zachowania są mile widziane u wszystkich. Bez względu na wiek, kolor skóry, religię, wiarę i środowisko powinniśmy wiedzieć, że te słowa są wielką zaletą i każdemu z nas jest łatwiej kiedy je używamy idąc przez własne życie.

Wdzięczność jest wielką zaletą i pomaga w spirytualnym przebudzeniu. Nasze serca stają się bardziej otwarte i sami postrzegamy, że stajemy się prawdziwie wdzięczni na wiele rzeczy. Wdzięczność jest nie tylko piękną zaletą, ale jest również kluczem pomocnym w otwarciu wielu furtek.

Oświecenie jest procesem neurobiologicznym a kiedy człowiek osiąga stopień wdzięczności jego mózg zaczyna inaczej funkcjonować. Staje się doskonalszym instrumentem. Szybko wzrasta i otwiera wyższe pola świadomości. Naukowcy od dawna zauważyli, że osoby posiadające w sobie cechę wdzięczności wzrastają szybciej od innych, którym tej cechy jeszcze brak.

Wdzięczność jest sekretnym kluczem i otwiera życie:

1. Fizyczne
- poprawia zdrowie
- wzmacnia system immunologiczny
- pomaga w bólach głowy
- zmniejsza stres
- w lepszym funkcjonowaniu mózgu
- zwiększa fizyczną aktywność
- wydłuża życie

2. Psychologiczne
- czyni szczęśliwym
- przynosi sukcesy
- więcej optymizmu
- lepsze związki
- bycie lepszym dla innych
- zwiększa twórczość
- wprowadza pozytywne zmiany w życiu.

Deeksha w dniu 14 listopada 2007 jest następną podróżą w człowieka duszę w poszukiwaniu wdzięczności i własnej pokory. Bez tych ważnych zalet nie jest możliwe otworzenie dalszych wyższych furtek.

Deeksha powinna trwać około 2 godzin.
Inicjatorem światowej deeksha (wdzięczności)
jest Awatar Kalki z Golden City - India.

Zorganizujcie grupę przyjaciół lub medytujcie w samotności. Tym razem będziemy otwierać własną duszę na przyjęcie energii wdzięczności i pokory. Poproście do pomocy Jezusa i swoich Aniołów aby wspomagali i wzmacniali was swoją cudowna siłą. Wskazane jest aby w tym dniu każdy z nas przez 2 godziny odłączył się od świata i zapalił Boski Ogień we własnym sercu. Spróbujmy za pomocą modlitwy otworzyć piękną cechę wdzięczności i pokory. Należy prosić Ducha Świętego by oświecił każdego z nas w poszukiwaniu prawdy. Niech ta medytacja wniesie w nasze serca spokój. Niech nasz osobisty głos miłości i wdzięczności sprawi aby do naszej świadomości wszedł promień światła potrzebny dla osiągnięcia naszego celu - zjednoczenia z Chrystusem. Pomocną w tej medytacji będzie prośba do Archanioła Chamuela i Archanielicy Dobroczynność. Oboje trzymają różowe i rubinowe promienie Boskiej miłości i wdzięczności. Są potężnymi emisariuszami świętości i wyrażają wielką miłość. Pomagają w rozwoju czakry serca. Archanioł Chamuel wspierał Jezusa w Getsemani.

Dzień 14 list. 2007 - środa
sześć deeksh
od 8:00 do 22:00.
Dołącz!

Dzień światowych medytacji powinien być cichy i spokojny. Przeprośmy Boga za wszystko co czynimy źle. Pomyślmy o tych, którzy w dniu dziękczynienia są w wielkim smutku i cierpieniu. Okażcie wszystkim potrzebującym swoją pomoc i miłość. Bóg jest bogaty w Miłosierdzie... więc tylko ten człowiek dojdzie do Miłości Boga, do Jego Miłosierdzia, który sam rozwija się wewnętrznie w podobnej miłości do swoich bliźnich.

"...Błogosławieni miłosierni
albowiem oni miłosierdzia dostąpią...

(Ew. Mat 5:7)

Irak - żołnierz USA John Gebhart spędził 4 noce opiekując się małą irakijką, która dostała strzał w głowę podczas egzekucji jej rodziny przez irakijską opozycję. Dziewczynka ocalała, została zabrana do szpitala przez żołnierzy amerykańskich. Nikt nie mógł małej uspokoić, zasypiała tylko w ramionach Johna.

Oddając się modlitwie i medytacji spróbujmy:

- Poszukać w sobie własną spirytualną naturę, zastanówmy się co dla nas znaczy to określenie?
- Obudźmy w sobie nową ważną energię - wdzięczności i pokory.
- Znajdźmy prawdę o sobie, czy wzrastamy na właściwej drodze?
- Odkryjmy swoje przeznaczenie.
- Odkryjmy naturę Uniwersum i wszystkich jej sfer rzeczywistości.

Niewiele lat zostało światu do roku 2012, który symbolizuje wielką granicę wejścia w nową epokę, w lepsze jutro. Ale należy wiedzieć, że pozytywne zmiany dokonają się tylko dzięki pracy wszystkich ludzi zamieszkujących planetę Ziemię. Nasze zmysły muszą w pełni osiągnąć proces zrozumienia a nasze osobiste doświadczenia i wzniesienie własnych świadomości będzie fundamentem dla nowej Epoki Wodnika.

Modląc się, medytując i w drodze wdzięczności dla swojego otoczenia szukamy prawdy ukrytej w małych i jakże wielkich cnotach. Uprzejmość, wdzięczność i pokora krok po kroku kształtują ludzkie serca.

Znane jest wiele dróg rozwijających się poprzez wdzięczność. Prostą drogą każdy może bardzo łatwo podnieść w sobie te zalety. Wystarczy każdego ranka zaraz po przebudzeniu pomyśleć o kilku rzeczach, które są dla nas wspaniałe, nie tylko te wielkie lecz należy zauważyć i te małe i całkiem malutkie wnoszące każdego dnia w nasze serce radość. W ten sam sposób wieczorem zaraz przed zaśnięciem pomyśleć o kilku rzeczach, które w tym dniu były szczęśliwe, umieć za nie podziękować Bogu. Już po miesiącu każdy kto praktykuje tą metodę zauważy u siebie pozytywne zmiany.

Sprawdzą się słowa:

...im więcej jesteś wdzięczny i pokorny
tym więcej zbierzesz
...

Pokora jest wielką cnotą, pogodzenie się w każdym dniu z mniej przychylnymi sytuacjami. W takiej chwili należy pomyśleć o przebaczeniu. Przebaczenie jest łaską, o którym należy myśleć z głęboką pokorą i wdzięcznością. Jest tajemnicą serca poszkodowanego człowieka. Powiedziano ... moc w słabości się doskonali ... więc bądźmy również wdzięczni myśląc o tej przykrości, która nas dotyka a zarazem uczy i wzmacnia. I za to też dziękujmy naszemu Stwórcy.

...Wielką i wspaniałą modlitwą
w twoim życiu jest magiczne słowo
- dziękuję -
i czasem to jedno słowo wystarczy...

(J. Eckard - mistyk z 13 wieku)

Szczególne dziękczynienie należy się dla Ducha Świętego. Wielką łaską są bowiem Jego dary w życiu każdej osoby. I nie jest to ważne, że jeszcze dzisiaj ich nie postrzegamy. Łaska Ducha Świętego kształtuje duszę i serce człowieka.

Poznaje się rozumem, kocha się sercem... i we własnym sercu należy znaleźć nagromadzone długi wdzięczności, należy spłacać je jak człowiek umie: modlitwą, słowem i pamięcią - szczególnie dla tych, którzy już odeszli. Takie działanie zmierza do samego Boga. Zdobywaj piękne cnoty, a nie osłabnie siła twoja.

"...Zawsze trzymaj się mocno w pokorze
będąc za wszystko wdzięczna i powtarzając,
że wszystko nasze dobro pochodzi z Wysoka.,
ponieważ dobry jest tylko Bóg a to dobro,
które zauważa się w jego stworzeniach
jest w zupełności Jego dziełem.
On raczy udzielać się im, będąc Duchem
rozlewającym się nieskończenie..."

(Ojciec Pio)


Vancouver
9 Nov. 2007

WIESŁAWA