MEDYTACJE

DHYANA

Dhyana jest medytacją siedmiu czakr.

Ponad 5000 lat temu mistrzowie yogi spędzali wiele lat eksperymentując z różnymi dźwiękami, aby znaleźć najbardziej precyzyjny, aby otworzyć i zrównoważyć czakry.

W tej medytacji jest bardzo ważny dźwięk.

Gdy czakry są w pełni otwarte i Kundalini wznosi się wówczas doskonale wnikają energie deeksha i może pojawić się łatwiej stan oświecenia. Dlaczego tak ważna jest medytacja, zarówno przed jak i po pojawieniu się deeksha energii, która jest transferem dla oświecenia.
 

MEDYTACJA

Chakra Dhyana jest formą starożytnych technik medytacyjnych stosowanych w Tybecie i Indiach. Pomaga w przebudzeniu KUNDALINI, utajonej duchowej energii, która po obudzeniu przepływa przez Czakry i otwiera wyższe wymiary w ludzkiej świadomości. Mantry (nucenie) stosowane podczas medytacji rozszerzają świadomość, odprężają umysł, równoważą emocje i odmładzają ciało.

Siedź z wyprostowanym kręgosłupem w pozycji lotosu. Twoje ręce ułóż na udach z dłońmi skierowanymi do góry, a wskaźnik bazowy (układ palców) - zamknięcie kciuka i palca wskazującego. Weź kilka długich, powolnych i głębokich oddechów aby ciało stało się spokojna. (Najlepiej jest siedzieć w tej medytacji, nie jest wskazane leżenie).

Począwszy od pierwszej czakry, koncentrować się na jej obszarze i nucić mantry (głośno lub wewnętrznie wydłużonego Lang (laaaaannnng) podczas wydechu. Powtórz ten proces siedem razy wizualizując złote światło KUNDALINI wypełniające chakrę, a następnie w górę do przepływającej następnej chakry. To samo robimy z drugą czakrą itd, przez wszystkie siedem.

1. Chakra (Mooladhara):
w regionie krocza między odbytem i narządami płciowymi.
Mantra: Lang (wymawiaj - lung)

2. Czakra (Svadhisthana):
Mantra: Vang (vung)

3. Czakra (Manipura):
obszar pępka
Mantra: Rang (rung)

4. Czakra (anahata):
centrum klatki piersiowej
Mantra: Yang (yung)

5. Czakra (Vishuddhi):
centrum obszaru gardła
Mantra: Hang (hung)

6. Czakra (Ajna):
obszar między brwiami
Mantra: AUM (A-wymawiać długo, średnio-U, M-krótko,
czas jak na liczbę 3-2-1.
Przykładem może być wydłużony do słowa tak -- aaa uu m -

7. Czakra (Sahasrara):
w górnej części głowy
Mantra: Om Satyam Ogum (fonetyczna wymowa: Om Satyum Goom).
Wyobraź sobie złote światło przepływające poprzez wszystkie czakry,

Natychmiast po medytacji należy się położyć i relaksować ciało kilka minut, lub tak długo, jak chcesz. Joga's Corpse Pose jest dobra aby zrelaksować ciało. Zwróć uwagę na dynamikę energii w organizmie, czy czujesz przepływ Kundalini w obu kanałach: Idy i Pigali.

Po ukończeniu Chakra Dhyana:

1. Usiądź, zamknij oczy, wyprostuj kręgosłup, ale nie trzymaj go sztywno. Można dotykać czubkiem swojego języka swojego podniebienia.

2. Swobodnie oddychaj wizualizując złotą energię przepływającą do środka kręgosłupa (sushumna)- z Mooladhara kierunku Lotosu w swojej koronie (7).

3. Zatrzymaj oddech wizualizując złotą energię napełniającą każdy płatek lotosu.

4. Spróbuj poczuć przy wydechu energię w każdej komórce ciała.
Poczuj ją w czakrze korzenia (1),w rękach i w nogach.
Poczuj ją w czakrze sakralnej (2).
Poczuj ją w czakrze serca (4).

5. Powtórz cykl 7 razy.

Nie można tej medytacji stosować więcej niż 1 raz dziennie. Balansowanie czakr i budzenie Energii Kundalini należy wykonywać stopniowo i bardzo ostrożnie.

Pierwszym etapem jest podnoszenie Kundalini tylko do czakry serca.

Pamiętaj! Nie wolno zaczynać medytacji z wyższymi czakrami
dopóki nie masz pewności, że dolne ośrodki są już aktywowane.

Namaste

Vancouver
6 Aug. 2008


WIESŁAWA
 

Tony Clark -The Mind Of No Mind-Shakuhachi