KUNDALINI

TĘCZOWY MOST - TARCZYCA
 

Gruczoł tarczycy jest ulokowany z przodu szyi. Wytwarza bezpośrednio do krwi hormon tyroksynę. Reguluje metabolizm człowieka, głównie poziom wapnia i fosforu. Jest termometrem i kontroluje temperaturę ciała. Połączony jest z piątą czakrą niewidzialną energią, która zasila ten rejon. Ośrodek gardła jest potężny. Punkt centralny jest w głębi szyi, ale sięga aż do medulli oblongata i do głównej arterii obejmując gruczoł korotydowy (gruczoł szyjny) i sięga do łopatek i górnych płuc. Jeśli jest dobrze rozwinięty umożliwia człowiekowi prawidłową komunikację, rządzi jego mową, jest też również odpowiedzialny za słuch. Przebudzona piąta czakra zmienia człowieka słuch na tzw. astralny. Satyanada (1972) nazwał ten ośrodek "nektarem nieśmiertelności".

Człowiek może manifestować swoje uczucia poprzez mowę, może wzbogacać własne wnętrze poprzez słuch. Zablokowanie piątej czakry otępia
wiedzę i emocje człowieka. Źle wybalansowana powoduje niewłaściwą aktywność człowieka, zakłóca pracę serca. Ośrodek gardła nazywany również przez ezoteryków Sidereal Plexus jest mocno powiązany z ośrodkiem głowy - szyszynką i przysadką mózgową.

Razem tworzą potężny trójkąt spirytualny, zarządzany przez trzy potężne planety.

1. Ośrodek gardła - Saturn
2. Szyszynka - Uran
3. Przysadka mózgowa - Merkury.


Energie z tych trzech planet są kluczem do prawidłowego rozumowania. Łączą wszystkie punkty spirytualne na planie fizycznym jakie można znaleźć w ciele człowieka. W naszych czasach ośrodek gardła jest niezmiernie ważnym punktem i wielu ludzi już go dosięga. Wielu otwiera się na wyższą rzeczywistość. Ludzkość wspina się po szczeblach własnej ewolucji. Kiedy ten trójkąt dokładnie się domknie wówczas poprzez sutratmę - złoty sznur połączy się człowiek z Energią Najwyższą, otworzy wysoką świadomość. Zostanie w nim odblokowana wielka twórcza aktywność i zrozumie wszystkie prawdy kosmiczne.

Bardzo ważne jest aby umieć wybalansować Sidereal Plexus. Szyja jest symbolem mostu,
który łączy głowę i ostatnie dwie czakry z resztą tułowia i pięcioma pozostałymi czakrami. Pięć dolnych czakr 1 - 5 ulokowanych wzdłuż kręgosłupa zarządza pięcioma zmysłami człowieka:

- uczucia
- smak
- słuch
- zapach
- dotyk

Czakry, niewidzialne źródła energii współpracują z ciałem człowieka. Każda z nich jest połączona ze specyficzną grupą organów i jest dla nich magazynem energii, która przepływa przez siedem głównych czakr, od jednej do drugiej. W momencie  kiedy Energia Kundalini osiąga ośrodek gardła, powoli ta wielka siła przenika wyżej do głowy i otwiera dwie ostatnie górne czakry szóstą i siódmą. Budzi się nowy astralny człowiek, już z wysoką świadomością kosmiczną.

Ośrodek piątej czakry jest też symbolem Królestwa Shambalii, przekroczenia piątego wymiaru. Od tej pory wyższe energie będą przepływać spokojnie do głowy. Energia miłości znajdująca się w ośrodku serca swobodnie połączy się z energią mądrości, która budzi się poprzez domknięcie się trójkąta w głowie.

Ten potężny spirytualny trójkąt jest symbolem połączenia się Kosmicznej Energii i energii ziemskich. Człowiek poprzez miłość, mądrość i moc płynącą z Serca Boga, osiąga szczyt własnej ewolucji na Ziemi. Dwie energie: męska i żeńska łączą się, a człowiek jest już pod działaniem Ducha Świętego. Święty Trójkąt uchodzi również za symbol potrójnej energii Świętej Trójcy - Ojca, Syna i Ducha Świętego, punkt kontaktowy w spotkaniu człowieka i Boga.

Dźwięk harmonijny
budzi marzenia.
Fala potężnej miłości
przepływa przez spiralę czasu
i kosmicznej przestrzeni.

Otwórz się i bądź przystępny
Czarodziej z kosmosu
różdżką swą dotknie,
przemieni kokon w motyla.
Oddychaj swobodnie
wsłuchując się w słowa cichej pieśni,
w złotych promieniach Trójcy Świętej
połączą się dwa serca.

Vancouver
27 April 2007

WIESŁAWA