KUNDALINI

TANIEC NA WIETRZE...
LINK! DO TANIEC NA  WIETRZE - WIERSZE

Kiedy jesteś jeszcze dzieckiem wiesz dokładnie skąd się wywodzisz. Ale w chwili dorastania przychodzi niepamięć, wzrasta bariera pomiędzy tobą i Bogiem. Dzieje się tak z różnych powodów. Pierwszym najważniejszym jest środowisko, które cię kształtuje. Śmieje się z ciebie i nie zważa na twoje łzy i tłumaczenia, posiewa zwątpienia. Powoli blokuje się twoja pamięć i oddalasz się od Boga. Budujesz już sam własne życie, własne wierzenia, obawy i cały emocjonalny bagaż dźwigasz czasami przez długie lata ...

Twoje "ego" mówi do ciebie ... a jest ono odbiciem twoich myśli. W twoim ciele żyje dwie osobowości: "ego" i dusza.

Ego kreuje pragnienia, obawy, niepokoje, wieczne żale, mierzy innych własnymi pojęciami, tworzy hierarchie i własne wierzenia. Duch zna prawdziwe swoje pochodzenie. Wie skąd przybył i wie, że kiedy odejdzie ze świata żywych powróci do Światła.

Kundalini w chwili przebudzenia uwalnia ducha, wyzwala z więzienia, burzy twierdzę "ego", cegła za cegłą. Nie łatwy jest to proces i bardzo bolesny, wojna między ego i duszą. Pamięć życia trzyma mocno przy ziemi, butne ego nadal rzuca nowe wyzwania i kusiciel ... świat atakuje zawzięcie w wyrafinowany sposób.

W życiu człowieka, w którym budzi się Kundalini, Sekretny Ogień rozpoczyna swój taniec i wznosi bardzo powoli budując nowe struktury w ciele człowieka i stopień po stopniu przenosi na nowy poziom ewolucji.

Życie gwałtownie się zmienia i ty sam nie potrafisz rozpoznać samego siebie. Ewolucyjna energia Kundalini poprzez wiele twoich progów świadomości osiąga ostatnią siódma czakrę i tworzy nowy fenomen - nowego czystego ducha, który jest już gotowy na połączenie z Bogiem.

Energia Kundalini otwiera siedem głównych czakr, wielkich źródeł energii i kiedy osiąga czakrę korony następuje oświecenie, wykwita tysiącpłatowy lotus. Duch Święty całkowicie zawładnie duchem człowieka.

"... Łaska Ducha Świętego niech umacnia twojego ducha, znajdującego się w stanie próby, niech go ciągle utrzymuje podniesionego ku ojczyźnie w Niebie i prowadzi go do niej ze świętą bojaźnią. Niech się tak stanie! ... " (Ojciec Pio)

Kundalini jest najwyższą i najpotężniejszą mocą, która przychodzi z kosmosu. Pełne połączenie energii Kundalini w ludzkim ciele dają promienie kosmiczne, za pomocą których Bóg uwalnia duszę z ciała. Dopiero kiedy siedem promieni wniknie do ciała człowieka proces Kundalini jest pełny. Następuje połączenie z Uniwersum. Ten proces odbywa się spontanicznie i niewiele może tutaj zadziałać człowiek. Nie jest łatwo ściągnąć w ciało promienie Boskie. Spontaniczne przebudzenie (Boska Niespodzianka) niegotowego na to człowieka jest dla niego koszmarem, ciemną nocą duchową. Nie potrafi utrzymać wielkiej energii i nikt nie umie mu pomóc. Szybka "Akcja Boża" oczyszcza samoistnie ducha, uwalnia od karmy, dopiero wtedy taki człowiek rozumie co to znaczy " Bóg w akcji" i staje się to powiedzenie jasne niezależnie od kultury czy religii tego człowieka.

Spontaniczne przebudzenie przychodzi prosto z Nieba, jest niezwykle rzadkim fenomenem. Wówczas o takim człowieku mówi się, że został wybranym. Bóg działa przez niego i popycha na własne drogi.

"... Noc duchowa jest to oczyszczenie, które przyjdzie do ciebie prosto z nieba. Będziesz więcej cierpieć, aniżeli ktoś bliski śmierci ...

"... Pan mówi: " pokorni będą wywyższeni a pyszni poniżeni"... jeśli będziesz cenić tą cnotę to ciągle będziesz wzrastać w doskonałości ..."

"... Miłosierny Bóg wspomagał mnie przemożnie swoją łaską. Pan Bóg obdarzył bardzo wielkimi darami duszę moją ... "
( Ojciec Pio)


Kundalini jest ostatnią fazą ewolucji w człowieka. System mózgowo-rdzeniowy gwałtownie się zmienia, odrzuca ograniczoną świadomość, obala limity i wyzwala najwyższą inteligencję. Rewelacją jest ukazanie się nowego człowieka, który zrobił wielki krok naprzód na drodze własnego rozwoju.

Mechanizm zwany Kundalini, zwany też spirytualnym fenomenem jest również biologicznym procesem w rozwoju osobowości człowieka, kluczem do nierozwiązanych zagadek wielkiego stworzenia, wielkim oddechem nowej filozofii i nauki, zmienia poglądy religijne i wiarę ,w którą wprowadziło człowieka "ego", przenosi nowego ducha w "nowy świat".

... a moje ręce
zostały rozwiązane
w chwili tak dla mnie
nieoczekiwanej ...

i tańczę na słońcu
wyrwana z ziemi
w swym cudownym tańcu ...

rzucona na wiatr
między chmurami,
jak słonecznika płatek,
zataczam kręgi
coraz bliżej światła.

I jak każdy kwiatek
ja też jestem
unikatem ...

wpleciona
w dywan Wszechświata
błogosławię życie
i moje doświadczenia,
które nie dzieją się co dzień ...

Ojciec Pio ten niezwykły mistyk i stygmatyk napełniony nadprzyrodzoną mądrością, dobrze poznał i rozumiał tajniki ludzkich serc. Kierował swoje słowa do niezliczonych rzesz ludzi proszących go o pomoc. Jego słowa miały takie działanie, że stawały się zaczątkiem nawrócenia i przemiany. Z tą niezwykłą mocą możemy się spotkać dzięki fenomenowi człowieka. Poprzez swoje życie, cierpienie i ... WIELKĄ pokorę otworzył furtki do Najwyższego. Czytając jego słowa każdy przebudzony człowiek karmi swoją duszę duchowym pokarmem zawierającym Miłość Bożą.

"... Zawsze trzymaj się mocno w pokorze będąc za wszystko wdzięczna... i powtarzając, że wszystkie nasze dobro pochodzi z Wysoka, ponieważ dobry jest " tylko Bóg" a to dobro, które zauważa się jego stworzeniach, jest w zupełności Jego dziełem. On raczy udzielać się im, będąc Dobrem rozlewającym się nieskończenie ... " (Ojciec Pio)

Vancouver
6 July 2007


WIESŁAWA