KUNDALINI

SYMPTOMY KUNDALINI

Doświadczenia i zmiany życia, które są spowodowane procesem Kundalimi absorbują wielu ludzi nie tylko uwikłanych w tą energię ale również naukowców, lekarzy i spirytualnych doradców.

Przebudzone Kundalini powoduje gwałtowne ruchy i zmiany kierunków energii. Wywołuje mentalne zmiany, ból i inne dziwne odczucia, wiele symptomów przypomina choroby. Silna energia wstrząsa gwałtownie całym ciałem człowieka. Wzmaga się jego wrażliwość, potężne nowe fale energii wyzwalają się w ciele podobnie niczym reakcja łańcuchowa.

Wszyscy ci, którzy dokładnie śledzą życiorysy ludzi z obudzonym Kundalini łatwo dopatrzą się, że piszą oni o dziwnym zachowaniu ciała i problemach natury mentalnej, wątpliwościach i dziwnych nieoczekiwanych spotkaniach ze swoimi opiekunami z innego wymiaru. Największych rewolucji doświadczają osoby, u których następuje spontaniczne i masywne przebudzenie.

Masywne przebudzenie Kundalini jest procesem nagłym, nieoczekiwanym rozpoczynającym się w całym ciele, równocześnie we wszystkich spirytualnych punktach. Bywa bardzo dramatyczne. Nagłe otwarcie wszystkich kanałów energetycznych i zalanie ich wielką energią jest dla ciała człowieka niczym wielka powódź.

Podawanie w tym czasie lekarstw, aby uspokoić dziwne zachowania ciała, pogarsza tylko tą sytuację, a nawet może doprowadzić do wielkich życiowych tragedii. Niebezpieczne są również: alkohol, narkotyki i niewłaściwe techniki medytacyjne. W takich chwilach należy przerwać wszystkie medytację aby nie potęgować jeszcze bardziej i tak wzburzonej energii. Zalecana jest jednak modlitwa i cisza.

Pamiętam jak sama zmagałam się ze swoim burzliwym procesem. Nie miałam pojęcia co się dzieje? Nikt nie był w stanie mi pomóc, nikt nie rozpoznawał prawdziwej przyczyny. Całe ciało zachowywało się dziwnie, nękały mnie dziwne symptomy. Płynęły nie tylko z ciała. Pojawiło się w moim życiu wiele dziwów, nieznanego pochodzenia światło - tak wewnętrzne jak i na zewnątrz. Zaczęłam inaczej słyszeć, miałam mocno wyczulony węch i smak, inaczej odbierałam świat. Wszystko wokół mnie nagle wydawało mi się jakieś inne, dziwne, często nawet się bałam.

Całe moje ciało zaczęło się zmieniać, moje dłonie zrobiły się wąskie i długie, przybyło mi na niech dużo nowych linii i dziwnych znaków, zmieniały kolor, były albo granatowe albo mleczno białe - świecące. Mój puls i bicie serca gwałtownie wzrosły, tak samo ciśnienie krwi. Walczyłam wiele miesięcy z ciśnieniem przekraczającym 200, które jak nagle przyszło tak samo nagle odeszło. Nie dało się leczyć żadnymi metodami. Wzrastał niepokój w klatce piersiowej i silne bóle w okolicy czakry serca. Nękały mnie silne bóle w okolicy pępka. Czułam wyraźnie bóle tam gdzie człowiek posiada gruczoły hormonalne. A najgorsze co już nie mogłam w ogóle zdzierżyć były huki w głowie, trwające kilka miesięcy. Nie jadłam, nie piłam i nie spałam przez wiele tygodni. Do tej pory zastanawiam się jak to było możliwe, że przetrwałam ten wielki kryzys? Nocami zalewały mnie bardzo ciężkie poty, moim ciałem rzucało na wszystkie strony. Te niekontrolowane ruchy ciała były spontaniczne i tak silne, że nawet wyskakiwałam w górę odrywając się od łóżka.

Największe rewelacje przychodziły nocami. Obserwowałam, że nasilały się o 2-giej w nocy albo nagle wśród ciszy pojawiały się w jednej sekundzie. Czułam ogień wlewający się w moje czoło po lewej stronie głowy. Wyzwalały się silne fale gorąca, ciało płonęło i wiele miesięcy gorączkowałam bez żadnego powodu. Czułam też elektryczny prąd, w moim wnętrzu wibrowały wszystkie komórki. Byłam bezsilna.

Symptomy Kundalini spowodowane przepływem Kriyas
- spontaniczne ruchy ciała, wibracje, spazmy
- dziwne zachowania mięśni w okolicy odbytu
- nagłe bezwarunkowe ruchy ramion, nóg i głowy, przypominające silne szarpanie lub tiki nerwowe.
- upadki, omdlenia, uczucie sztywności mięśni
- uczucie, że wzdłuż kręgosłupa płynie wielka elektryczna rzeka
- wydawanie z siebie dziwnych dźwięków

Inne wewnętrzne fizyczne odczucia:
- ekstazy i przyjemne odczucia trwające kilka minut a nawet miesięcy
- uczucie bycia jakby pijanym, dziwne zawroty głowy
- pojawienie się opuszczania ciała
- popadanie w trans, przemieszczanie się w inne wymiary
- zwiększenie pracy serca, szybki puls
- uczucie podłączenia pod prąd elektryczny
- swędzenie ciała i wiercenia jakby z ciała wychodziły robaki
- nadciśnienie krwi, które wywołuje wielki niepokój
- bezsenność i nocne bóle brzucha
- uczucie, że w ciele mieszka wąż, szczególnie w okolicy brzucha i kręgosłupa
- ból klatki piersiowej podobny do ataku serca, swędzenie w sercu
- chroniczne albo przejściowe bóle całego ciała, ciężkie do diagnozowania
- bóle kręgosłupa, w niektórych odcinkach znacznie ostrzejsze, np. kark, odcinek piersiowy na wysokości tylnej czakry serca, bóle lędźwiowe i kości krzyżowej - kłucie wielkich ilości igieł
- bóle głowy, uczucie jakby pękała na 1000 kawałków, swędzenie w środku mózgu, kłucie i dziwne wiercenie
- elektryczność w głowie i wrażenie jakby otwierała się głowa
- brak czucia w ramionach, dłoniach i stopach. Kiedy otwiera się czakra korony- brak czucia na czubku głowy
- silny ból i elektryczność w dużych palcach u nóg, robią się granatowe paznokcie - u rąk i nóg
- wielkie wibracje w kości krzyżowej i wyzwalanie się energii seksualnej powoduje orgazmy w genitaliach i w mózgu
- uczucie lekkości ciała, jakby wypełniało go powietrze, uczucie lewitowania, każdy krok przypomina odbijającą się gumową piłkę
- podróże astralne
- niezwykle wyczulony słuch, słyszenie dźwięków i głosów z najdalszych dystansów, i w chwili ich słyszenia pojawia się w głowie światło - w kolorze, który towarzyszy temu dźwiękowi (osobiście wiem w jakim kolorze dzwoni telefon, śpiewa ptak, mówi inna osoba, są różne kolory w zależności od tonów dźwięku)
- w uszy wchodzi silna wibracja
- słyszenie głębokiego wewnętrznego dźwięku - muzyka czakr i całego układu nerwowego
- włosy na głowie i na ciele stają dęba
- puchnięcie brzucha, wygląda wówczas jak w ciąży
- spontaniczne i bardzo silne wciąganie powietrza w płuca
- uczucie słodkiego nektaru wychodzącego z gardła - zwanego amrita - ambrozja

Problemy ze wzrokiem
- potrafią nagle opadać powieki i nagle gwałtownie na powrót otwierają się
- okresowe ślepoty
- zmiany w widzeniu
- wielka wrażliwość na światło
- pojawiający się nagle sokoli wzrok i dostrzeganie bardzo intensywnej barwy otoczenia
- widzenie aury, jasnych świetlistych punktów, wzorów ze światła
- piekące oczy
- swędzenie - mrowienie między brwiami w okolicy 3-ciego oka

Zmiany w odżywianiu
- główny apetyt zmienia się: albo człowiek przestaje jeść przez długi czas albo spożywa w nadmiarze. Potrafi jeść ten sam pokarm bez przerwy: np. ryż, jeden gatunek owoców albo warzyw. W tym czasie skacze waga, niekoniecznie trzeba dużo jeść aby nagle przybrać. Łatwo też jest ją zgubić
- odrzucanie mięsa, używek i lekarstw
- wyszukiwanie innego pożywienia - zachciewajki i spożywanie specyficznych ziół.

Zmiany temperatury
- gorące uderzenia, często z obfitymi potami, pieczenia, palenie i płynięcie gorącego strumienia przez całe ciało
- nocne poty
- uderzenie wielkiego zimna, czasami na przemian z gorącem
- częste uderzenia gorąca lub zimna towarzyszą niektórym częścią ciała np. jedna połowa ciała potrafi być zimna a druga gorąca
- często bardzo zimne ręce i stopy

Problemy emocjonalne
-gwałtowne zmiany nastrojów
- depresje, niepokoje, złość
- przeczucie, że wkrótce nastąpi śmierć
Wszystkie te objawy są przejściowe i w miarę czasu samoistnie ustępują
- inne zachowania w codziennym życiu, jakby w tym samym ciele zamieszkał inny duch
- problemy ze spaniem
- wielkie pragnienie bezinteresownej pomocy innym
- drastyczne zmiany w życiu seksualnym, często te osoby praktykują celibat
- wyczucie energii i zdolności w jej sterowaniu
- połączenie z istotami świetlistymi z wyższych wymiarów

Zdolności paranormalne
- zdolności widzenia aury
- uzdrawianie za pomocą ręki
- spontaniczne przypomnienie własnych przeszłych wcieleń
- wzrasta zapotrzebowanie spirytualne
- otwierają się w człowieku zdolności tworzenia poezji
- podróże astralne
- wizje przyszłości, jasnowidzenia i diagnozowania chorób

Symptomy Kundalini często bywają mylone z chorobami: ataki serca, nieżyty układu trawienia i żołądka, migreny, epilepsja, choroba Parkinsona i wiele jeszcze innych.

I nie zawsze też te objawy są sygnałem, że rzeczywiście otwiera się Kundalini. Wiele podobnych symptomów towarzyszy wielu procesom chorobowym. Należy dokładnie zbadać i obserwować swoje ciało. Bardzo łatwo o pomyłkę w obie strony.

O problemach podczas przebudzenia Kundalini dużo napisano. Jedni z bardziej znanych, którzy zajmowali się tym zagadnieniem: Gopi Krishna, Aurobindo, Swami Muktananda, Jogananda, Lee Sandella, Itzhak Bentov, John White, Stanislav Grof, Bonnie Greenwell i wielu innych.

"...Łatwo jest otworzyć Kundalini ale jest bardzo ciężko osiągnąć czakrę Sahasrara, najtrudniejszą ze wszystkich czakr. Trzeba być niezwykle cierpliwym i czystym. Ten kto osiągnie Sahasrara jest wielkim mistrzem i trzyma moce wszystkich źródeł. Z reguły uczniowie jogi zdobywają tylko połowę zdolności, są w połowie drogi. Kiedy osiągają jakieś mistyczne doświadczenia i moce, oni demonstrują się w tej chwili już światu dla własnej reputacji, sławy i pieniędzy. To jest bardzo smutna pomyłka. Pełna realizacja daje ostateczne zjednoczenie, doskonały spokój i najwyższe błogosławieństwo..." (Swami Sivananda - "Kundalini Yoga")

Vancouver
11 July 2007


WIESŁAWA