KUNDALINI

SUBTELNA BIOLOGIA CZŁOWIEKA
(CZĘŚĆ 2)
LINK! DO CZĘŚCI 1

Gdy Kundalini w pełni aktywuje się w organizmie szybko uczyni połączenia nerwowe ze wszystkimi częściami ciała. Pierwszą rzeczą jaką aktywuje jest lewa noga, następnie lewe kolano, lewe ramię i lewa część czaszki... później aktywuje prawą stronę w tej samej kolejności... następnie aktywuje całą miednicę, musi wytworzyć odpowiednio mocną "miskę", gdzie będzie pracował wir energii, który popłynie do kręgosłupa i czaszki - lecz od tej pory będziemy czuli energię bardziej po prawej stronie ciała. Najmocniej poczujemy energię wzdłuż centralnego szlaku nerwowego (kręgosłupa i czaszki). Od tej pory zmienia się również nasz układ nerwowy, powodując stałe fizyczne zmiany.

Następnie Energia Kundalini przechodzi na nasz system wyższej inteligencji, który w tym przypadku aby się mocniej rozwinąć potrzebuje więcej energii, również ten proces odczujemy mocniej w swoim ciele. Rośnie świadomość zmieniając cały układ nerwowy, zwiększa się energia drgań, tym samym zdolność systemu do większych zmian.

Następne do przemiany będą mięśnie, wówczas ciało będzie wykonywać niezliczoną ilość niekontrolowanych odruchów, szczególnie nasze kończyny będą wykonywać dzikie pląsy i całe ciało będzie wyrzucane do góry (to widać najlepiej, kiedy ciało jest w spoczynku)... poza tym sami będziemy zdziwieni, kiedy nasze ciało spontanicznie będzie wykonywać postury jogi i mudry.

Jednak Kundalini to przemiana naszej osobowości, w tych samych ramkach (ciele) zaistnieje zupełnie nowa osobowość. Energia Kundalini przekształci to co stare w zupełnie nowe. W procesie Kundalini bardzo ważne jest utworzenie "miski", z której wychodzi wir energii w górę ciała, czyli miednicy, to też możemy odczuwać w swoich biodrach długie i ciągłe bóle i nagłe wzdęcia brzucha, kiedy tej energii nazbiera się zbyt dużo w "misce"... dodatkowo na drodze Kundalini są specjalne zabezpieczenia - tamy, które będą powstrzymywać silną już energię aby ta zbyt szybko nie wtargnęła w nieprzygotowany jeszcze organ, aby go nie zniszczyć... wówczas rośnie na tym odcinku napięcie układu nerwowego, mięśni i ciało cierpi.

Najbardziej dla nas bolesny będzie pierwszy wir Energii Kundalini, który przejdzie przez ciało i to może być etap, który będzie odbywał się w ciągu kilku miesięcy... to jest pierwszy etap przebudzenia - torowanie drogi dla mocniejszych już energii... później będą przechodzić kolejne wiry, które będą rozciągać całe ciało, to też będzie bolesne... szczególnie w okolicy szyi i czaszki. Z biegiem czasu zobaczymy zmiany w górnej części kręgosłupa, znacznie poszerzą się nasze kręgi i spostrzeżemy zmiany na czaszce, która będzie zmieniała swój dotychczasowy wygląd... a będzie to spowodowane rozciąganiem kości czaszki... nawet zauważymy na swojej czaszce jakby rozstępy kości i wybrzuszenia, szczególnie na czubku głowy i na czole. Następne wiry przebudowują nasze organy, poczujemy dyskomfort w nerkach, w wątrobie, trzustce, płucach, zatokach... w zasadzie nie będzie żadnego organu, który nie zostałby dotknięty tą przemianą.

Wiele z tych zmian będzie dla wielu osób ciemną nocą duszy (w zależności jakie przerabiamy swoje stopnie rozwoju duchowego), ponieważ wraz ze zmianami fizycznymi zachodzą również zmiany psychiczne i emocjonalne. To jest najtrudniejszy etap w naszym życiu i wielkie wyzwanie, także zaufanie do Wyższej Opatrzności i do samego siebie. Człowiek aby przekształcić swoją osobowość musi oddać wszystko: umysł, emocje, ciało... i niestety trudno to puścić, nasze ego będzie walczyć a nasz strach przed nieznanym zatrzymuje nas na dłużej w tym samym miejscu... ale i ta niby nasza decyzja także jest pod kontrolą... nic co przychodzi do nas nie jest z przypadku, a co jest Boskie nigdy nie będzie nas forsować na siłę, da nam czas abyśmy w miarę dojrzeli. Boska Opatrzność wie, kiedy jest ten właściwy czas aby nas popchnąć do przodu... to tak jak rodzic wie, kiedy jest czas aby popchnąć swoje dziecko na scenę aby zarecytowało już dobrze wyuczony wierszyk, kiedy to nadal nie ma odwagi.

I musisz wiedzieć jeden z drugim, na tej drodze, w tym przypadku jesteś sam na sam z Bogiem... ale to ty musisz się sam Mu poddać, inaczej nie przejdziesz na wyższy poziom świadomości (jeśli dziecko nie zaufa rodzicowi i nie wyjdzie na scenę może już nigdy nie zarecytować swojego wierszyka).

Inne objawy jakie poczujemy w chwili przebudzenia Energii Kundalini: pieczenia (w mięśniach, w sercu, w mózgu), kolki w różnych miejscach ciała, drętwienia, jakby strzały elektryczne (w nasze palce rąk, nóg), paraliże senne. Na początku po przebudzeniu Energii Kundalini poczujemy w ciele silne wiatry, burze, brzęczenia, grzmoty (to efekty pracującego wiru energii) - w tym czasie gdy budzi się Energia Kundalini wcale nie jest to przyjemne... a nawet straszne... nie wiemy co się dzieje... w ciele pojawiają się dziwne sensacje, o których nigdy wcześniej nawet nie słyszeliśmy. Pojawią się również silne wibracje w całym ciele, potrafią być tak mocne, że aż nasze wibrujące ciało wprowadza w ruch krzesło lub kanapę, na których siedzimy. Z biegiem czasu "straszne" huki, grzmoty zmienią się w piękną muzykę, która będzie już nam przygrywać w każdej minucie naszego życia.

Inne symptomy przebudzenia Kundalini, to kąpiele w świetle... światła błyskają wokół nas, w nas, leją się strumienie światła z oczu, przez co i nasze oczy zaczynają być słabsze (jakby prześwietlone, oślepione)... a tak naprawdę nic im nie dolega.

Wracając do wiru energii, do tej pory energia płynęła w nas dwoma kanałami, Idą i Pigalą, w chwili budzenia się Energii Kundalini obie te energie skręcają się w podwójny wir i wpływają do kanału Sushumna i tworzą podwójną helisę energii w kręgosłupie.

Kundalini i czakra korony

Czakra korony znajduje się na czubku głowy, jest tysiącpłatowym lotosem... w organizmie odpowiada szyszynce i korze mózgowej. Czakra korony to nasze wyzwanie i dar aby dostroić się do Boskiej Świadomości. Pragnieniem każdej duszy jest połączenie się z Bogiem i wykorzystanie nieskończonej energii, poznanie nieznanego, transcendentalnego sensu życia i poczucie jedności i szczęścia.

Energia Kundalini pobudza układ elektryczny pętli kory sensorycznej. Większa energia o wyższej częstotliwości budzi już ukryte lub niewykorzystane części mózgu (zwłaszcza przednich płatów).

Już Albert Einstein prowadził z tą Energią doświadczenia, kto zainteresowany może poszukać jego prac na temat: kondensat Bosego - Einstein.

Energia Kundalini jest niezwykle potężną energią kosmiczną, która mieszka w nas. Ludzie geniusze i ci, którzy mają specjalne dary mają już dostęp do tej energii. Tacy ludzie zwiększyli swój potencjał życia. Nie jest już tajemnicą, że Energią Kundalini zajmują się całe zespoły wykwalifikowanych lekarzy i innych specjalistów (w tym NASA), badają obszary mózgu w procesie przebudzenia Kundalini.

Pisałam już o znaczeniu szyszynki i jej roli w wyższej świadomości. Innym ważnym gruczołem w mózgu jest przysadka mózgowa, to tutaj jest zawierany związek małżeński między Idą i Pigalą (przysadka mózgowa znana jest jako 3 oko). Przysadka mózgowa równoważy resztę układu hormonalnego, jest jakby nadzorcą.

Otworzenie się czakry korony wnosi w życie człowieka fraktale, od tej pory będzie je w sobie widział, w tym mistyczną swastykę, która będzie się już kręciła w jego głowie w formie światła. Fraktale to już wyższe pole elektromagnetyczne w mózgu, to pole jest bardziej subtelne niż pole emitowane z czakry serca.

I patrząc na anatomię człowieka nadziwić się nie można jak został stworzony człowiek... i ile jeszcze w człowieku jest nieodkrytych przestrzeni... co nas jeszcze zaskoczy, zdziwi?

Nauka bada cały czas ludzkie ciał i ciągle jest na drodze odkrywania i poszukiwania, ostatnio dokonali kilku ciekawych odkryć w dziedzinie Kundalini... ale niestety, nasi starożytni przodkowie wiedzieli dużo więcej o naszej subtelnej biologii.

I zapamiętajcie co mówią prawdziwi nauczyciele duchowi: osoby ubiegające się o Energię Kundalini, którzy ośmielają się obudzić tą Energię bez łaski Bożej, lecz tylko pod kierunkiem guru mogą stać się szaleni, nabawić się ciężkich chorób a nawet śmierci.

Vancouver
3 June 2015

WIESŁAWA