KUNDALINI

SISTRUM I KORONA
(CZĘŚĆ 10)
LINK! DO CZĘŚCI 9
LINK! DO CZĘŚCI 11

SISTRUM

muzyczny instrument z antycznego Egiptu, dobrze był znany starożytnym Grekom. Składał się z wygiętego na kształt liry metalowego pasa, przez który pomiędzy metalowymi bokami pasa przeciągnięte były metalowe pręciki luźno osadzone, przy potrząsaniu wydawały dźwięki. Czasami dodatkowo wkładano na pręciki metalowe krążki, aby wzmocnić dźwięk. Sistrum do tej pory można spotkać podczas rytuałów w etiopskich kościołach. Sistrum jeszcze w XIX było instrumentem w wielkich orkiestrach.
Do czego sistrum służyło w mistyce dowiemy się nieco później.

KORONA


Hathor z sistrum

Korona na głowie oznacza - wywyższenie, chwała. W mistyce czakra korony jest siódmym ośrodkiem energetycznym. Kiedy się otworzy znaczy człowiek dosięga nieśmiertelności. Zamyka swoją energię w kółko niczym wąż ouroboros, rozpoczyna
się następny głęboki proces.

Egipski bóg Ozyrys przedstawiany jest w koronie z rogami barana, a w środku pomiędzy nimi umieszczona jest potężna kula światła - słońce.

Słońce - znaczy odrodzenie, kosmiczne jajo - thalamus przyjmujący z kosmosu potężną energię. Z własnego doświadczenia wiem, że w chwili otwarcia się czakry korony i innych ważnych punktów w mózgu, nad głową takiej osoby pojawia się jasno-złote światło. Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłam czubkiem głowy nieco wyżej nad swoją czakrą korony złotą kulę światła wielkości nieco większej od głowy. Nie umiałam sobie w żaden sposób wyjaśnić tego zjawiska, zeszło jeszcze kilka lat zanim uzyskałam odpowiedzi. Równocześnie pojawia się wewnątrz ciała wewnętrzne słońce. Wystarczy zamknąć oczy i chwilkę poczekać, a natychmiast tworzy się wirująca kula biało-niebieskawego światła pulsującego w niezwykły sposób, które się rozrasta do niewyobrażalnych rozmiarów.

Dzisiaj już wiem - to thalamus świeci w mózgu niczym lampa. Pojawiają się dwa słońca: jedno na czubku głowy i drugie wewnątrz ciała. Słońce nad głową jest jakby odbiciem pierwszego. Nasuwa mi się skojarzenie z dwoma słońcami, które wymienia w Objawieniu Biblia. Czuję, że jest w tym dużo głębszy sens.

Pieczęć Salomona - utworzona jest z otwartych najważniejszych punktów w głowie, pieczętuje wielkie dzieło. Człowiek zaczyna budzić się na wielką mądrość.

Oświecona osoba jednoczy się z galaktykami, otwiera nowe zmysły, nowe odczucia. Odradza się w świetle i w gwiezdnej harmonii, pulsuje już kosmicznym oddechem.

W czasie procesu transformacji zachodzi wiele zdumiewających zjawisk. Wszystkie potrafią zadziwić lecz potężne słońce jest jednym z największych dziwów.

Królowie i bogowie nosili swoje korony wielokrotnie przechylone do tyłu lub na bok. Nachylenie osi ziemi jest pod kątem 23,5 stopnia, dziwnym zbiegiem okoliczności przechylony jest podobnie thalamus. Korony bywają również trzypłatowe, z wyższym jednym środkowym płatem, sugestia do trzech najważniejszych gruczołów w mózgu: szyszynki, thalamusu i przysadki mózgowej. Egipska bogini Hathor ubierała symboliczny strój na głowę. Nie trudno zauważyć, że Hathor też używała sistrum, podobnie jak i inni egipscy faraoni, bogowie.


Ozyrys - Papirus Ani

Starożytny egipski bóg Ozyrys był nie tylko utożsamiany z wewnętrznym okiem, ale z głębszym procesem oświecenia, znany jest jako bóg wspinający się po schodach - po siedmiu stopniach (Ozyrys - zwany Bogiem schodów), co znaczy otwarcie siedmiu centrów energetycznych - przebudzenie energii Kundalini. Wspina się stopień po stopniu, pokonuje schody jak należy - otwiera siedem czakr z siedmioma gruczołami dokrewnymi i osiąga trzecie oko - wewnętrzne słońce odrodzenia.

Ozyrys i Izyda (Isis) splecione razem dwie energie: męska i żeńska, z ich związku narodził się Horus. Zachowały się do dziś egipskie figurki określające ten niezwykły związek; dwie postacie splecione razem z sobą przez dwa węże, dwie przeciwne energie - jedna związana z szyszynką, a druga z przysadką mózgową. Oba gruczoły wydzielają mistyczne hormony budzące thalamus.


Bast

Sistrum było jednak najmocniej utożsamiane z egipską boginią Bast (Ubastl), później Bastet, występowała jako bogini słońca i wojny. (Bast była podobna do lwicy, a Bastet przypominała kota). Bast znana była ze swoich ceremonii z sistrum, które trzymała często w swoich rękach. Jej rytuały związane były z fazami księżyca.

Bast jest połączona z boginią matką - kobietą posiadającą dużo dzieci.

Charakteryzowały ją dwie strony osobowości:
- uległy łagodny, posłuszny
- i agresywny.

Jej uległość była związana z opieką nad domem, ciężarnymi kobietami, dziećmi. Agresywna natura ujawniała się w chwili, kiedy toczyła walkę z własnymi wrogami w obronie ogniska domowego, występowała przeciw wszystkim, którzy zniewalali innych.
Podobne cechy posiadała bogini Izyda. Obie były jednakowo nieugięte.

Idąc za historykiem Herodusem Bast i Izyda były szczęśliwe, radosne, lubiły muzykę i taniec, wszystko co wnosiło do życia radość. Legendy z Bast i Izyda mają również związek z Sekhmet (LINK! Solarny Lew), pojawiała się jako lwica podczas Nowego Królestwa (od 1539 do 1075 pne). Według wierzeń starożytnych Egipcjan Sekhmet kontroluje "Tablice Przeznaczenia," w jej rękach jest los ludzi. Może dużo dać, może wszystko zniszczyć. W czasach greckich wszystkie te legendy mają powiązanie z Artemidą.

Bast była również zwana "świętymi oczami" lub "wężem mądrości." Uchodziła za siostrę Horusa. Są źródła które podają, że była córką boga słońca RA. Bast przyszła na ziemię z dziewiątego wymiaru.

Egipcjanie twierdzili, że:
- Bast jest prawym okiem
- Horus lewym.

W Egipcie znane są rytuały poświęcone bogini Bast. W okolicy Bubastis, kobiety i mężczyźni wsiadają w łodzie i wypływają na rzekę. Kobiety czynią hałas klaskając w dłonie, trzymają w ręku grzechotki - sistrum, poruszają nimi, mężczyźni nucą pieśni. Płynąc wzdłuż rzeki zawijają do licznych przystani, przyłączają do siebie nowe towarzystwo i razem śpiewają, tańczą i wesoło się bawią. Ten wielki festiwal skupia tylko dorosłe osoby.

Boginie często ubierały maski kotów, lwów, aby uczynić bardziej tajemniczym swoje oblicze; zachowało się wiele podobnych wizerunków: kota, lwicy.


Izyda

Mistyczna grzechotka sistrum służąca do religijnych rytuałów była używana i przez boginię Izydę. Pomagała jej w przywoływaniu wody do Nilu. Odpędzała nią negatywne energie i straszyła Seta. Izyda zajmuje bardzo ważne miejsce nie tylko w legendach Egiptu, ale również w kosmologii.

Egipcjanie wierzyli, że ich faraonowie wywodzili się z Syriusza. Ważną rolę w historii i mistyce Egiptu odegrali: Ozyrys, Izyda i Horus. Egipcjanie często przedstawiali ludzi w postaci zwierzęcej: lwa, lwicy, kota, sokoła. Największym dokumentem tamtych czasów jaki nam pozostał jest Sfinks. Izyda uchodziła za władczynię Nieba i Ziemi. Była córką bogini Nut i boga Geba, siostrą Ozyrysa, Seta i Neftydy. Set zabił Ozyrysa, poćwiartował jego ciało na czternaście części i rozrzucił w różnych miejscach. Izyda znalazła wszystkie kawałki, ożywiła Ozyrysa i urodziła Horusa - syna Ozyrysa.

W "Egipskiej Księdze Zmarłych" można przeczytać: - Izyda dała życie Niebu i Ziemi, była opiekunką sierot i wdów, wstawiała się za biednymi, bezdomnymi i chorymi. Była jedną z tych, która  potrafiła wszystko: nawozić ziemię, była opiekunką domowego ogniska, posiadała wielkie magiczne moce i błyszczała jak brylant na niebie.


Statuetka kota

W egipskiej mitologii koty zajmowały znaczące miejsce. W starożytnym Egipcie w chwili ich śmierci były mumifikowane. W Per-Bast jest świątynia, w której znaleziono wielkie cmentarzysko mumii kotów. Egipcjanie wierzyli, że boskie duchy inkarnują się również w postaci zwierząt. Duchy kotów podobnie jak ludzi, pochodzą z innego wymiaru. Koty zajmowały czołowe miejsce nie tylko w Egipcie, ale też w innych religiach: w muzułmańskiej, perskiej, birmańskiej, indyjskiej. Były pod opieką ludzi i prawa. Kto w Egipcie publicznie zabił kota, był skazany na śmierć.


Dzwonki Eucharystyczne

Czy w kościele katolickim nie stosuje się podobnego rytuału - dzwonki? Najczęściej są używane podczas Modlitwy Eucharystycznej, która jest słowem Uwielbienia i Chwały dla Boga.

"Przez Chrystusa  z Chrystusem i w Chrystusie, Tobie Boże Ojcze Wszechmogący w Jedności Ducha Świętego, Wszelka Cześć i Chwała przez wszystkie wieki wieków." Amen.

Modlitwa mówi nam, że ofiara Chrystusa jest obecna wśród nas. Prosimy, aby Bóg przez Komunię Świętą zjednoczył wszystkich we wspólnocie z Chrystusem i wzajemnie między sobą.

"Głosimy Twoją śmierć Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w Chwale."

Centrum modlitwy Eucharystycznej są słowa Chrystusa z ostatniej wieczerzy (Przeistoczenie).

"To jest ciało moje, które za was będzie wydane. To jest Kielich Krwi mojej nowego i wiecznego Przymierza, które za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. To czyńcie na moją pamiątkę."

W obrzędach katolickich w Modlitwie Eucharystycznej dzwonki zwracają uwagę uczestnikom liturgii na coś szczególnego i ważnego.

1. Zapowiadają Przeistoczenie
2. Podniesienie
3. Podczas przyklęknięcia kapłana przed podniesieniem Hostii
4. Podczas podniesienia Kielicha
5. Po podniesieniu Kielicha
6. W czasie Komunii Św.
7. Zapowiedź Komunii Św.

Siedem ważniejszych uderzeń w dzwonki - trzykrotnie.

W chwili kiedy wąż Kundalini wybiega ze swojej groty, wspina się po kręgosłupie do góry i osiąga głowę, osoba doświadczająca tego procesu usłyszy w swoim ciele potężny harmider. Hałasy w zależności od strumienia energii potrafią być tak głośne i uciążliwe, że aż trudno z nimi żyć. W całym dotychczasowym doświadczeniu z Kundalini najbardziej boleśnie wspominam właśnie ten okres. Huki w mojej głowie przypominały mi dźwięk startujących odrzutowców, nękały mnie prze długie tygodnie. Ciężkie dni i bezsenne noce, zdziwienie lekarzy, moja bezradność i rozpacz trwała około 4 miesięcy. Pierwsze objawy zaobserwowałam w czerwcu, a finał dokonał się w dniu 13 października.

Dni biegły naprzód, coraz mocniej nasilały się w mojej głowie hałasy; przypominały wiatr, dudnienie pociągu, szalejące tornado, aż w końcu słyszałam tylko nieustający ryk odrzutowca, głośniej już chyba być nie mogło. (Opisałam te zdarzenia dokładniej na Naszych doświadczeniach - Być albo nie być). W chwili kiedy energia się przebiła poczułam wielką ulgę, miałam za sobą o jedną wielką udrękę mniej ... niestety nie wszystko mnie wówczas opuściło, a wkrótce pojawiły się inne problemy. 14 października usłyszałam w swojej głowie coś nowego - grała nieziemska muzyka. Dobiega już osiem lat, a nawet na jedną maleńką chwilę moja muzyczka mnie nigdy nie opuściła. W dzień gra ciszej, znacznie nasila się nocami i kiedy gram na misach lub dzwonkach tybetańskich. Często w moją głowę wpadają jeszcze inne dźwięki. Już od kilku miesięcy obserwuję, szczególnie nocami, jakiś inny dźwięk idący z kosmosu, przypominający rytmiczne buczenie jakby trzmiela. Przypomina mi to OM.

Egipcjanie dźwięk budzącego się człowieka umieścili w instrumencie zwanym sistrum. Jest on mocno zbliżony do dzwonków, dzwoneczków podczas procesu oświecenia kiedy głowa staje się grającym instrumentem.

Bogowie egipscy uważali sistrum za moc energii, przez którą można doświadczyć oświecenia. Otworzyć 3-ci stopień "Św. Graala" co jest sugestią do trzech organów: przysadki mózgowej , szyszynki i thalamusa. Trzy bardzo ważne organy w mózgu reprezentujące jeszcze inny ważny symbol: Św. Trójcę - Triadę.

cdn...

Vancouver
6 Sep. 2008

WIESŁAWA