KUNDALINI

PRZEBUDZENIE DUCHOWE I ENERGIA KUNDALINI
(CZĘŚĆ 2)
LINK! DO CZĘŚCI 1

LINK! DO CZĘŚCI 3

Energia Kundalini jest inną formą energii niż samo przebudzenie duchowe. Wzmacnia wszystkie aspekty przebudzenia duchowego, zwiększa myśli, emocje, duchowość, budzi kreatywność i ulepsza systemy fizyczne. Zwana jest energią geniuszu. W zależności od procesów myślowych, historii życia i stanu psychicznego, osoby tak wzmocnione mogą być pozytywne i negatywne. Jeśli osoba jest duchowo rozwinięta, koncentruje się na prawdziwym życiu, miłości i konstruktywnych działaniach takich jak praca dla innych, edukacja w kierunku duchowym będzie pozytywną formą. Jeśli osoba skupia się na życiu, w którym ciągle jest chaos, bałagan, zakłamanie, egoizm, pojawiają się przykre myśli, emocje, zamieszanie, smutek, przytłoczenie, a nawet nienawiść będzie miało negatywny przebieg. Prawda jest również taka, że mało kto przebudzi się od razu w 100% na pozytywnym biegunie, szczególnie w spontanicznym procesie. Musi pokonać lęki, strach i inne problemy. Taka osoba ma wiele wyzwań i dużo pracy i często kroczek po kroczku zmierza naprzód we właściwym kierunku neutralizując wszystkie negatywne energie.

Podczas budzenia się Kundalini mogą być bardzo dramatyczne doświadczenia, w rezultacie będzie to długa lista wstrząsów fizycznych i psychicznych. Niektóre osoby przechodzą ten proces mocniej na polu fizycznym, inne na emocjonalnym, w masywnym przebudzeniu Kundalini zaistnieją zarówno jedne i drugie. W zasadzie jest siedem kategorii objawów jakie zaobserwowano w spontanicznym przebudzeniu Kundalini

1. Ruchy prany lub kriyas
(energii życiowej)

Intensywne ruchy energii oczyszczają ciało i fizjologiczne bloki; wtedy osoba doświadcza mimowolnych ruchów, nawet przypominających ataki padaczki, drżenie ciała, wibracje, skurcze i skręcanie mięśni. Wszystko jest uwalniane i usuwane na bardzo głębokim poziomie w celu prawidłowego przepływu w kanałach energetycznych już wyższej energii.

2. Zjawisko Yogi

Niektóre osoby spontanicznie mogą wykonywać postawy yogi, mudry, które nigdy wcześniej nie były przez nie praktykowane. Pojawia się spontanicznie niezwykłe oddychanie, różne formy oddechu, wewnętrzne dźwięki, a nawet spontaniczne śpiewanie mantr.

3. Fizjologiczne objawy

Przebudzone Kundalini często generuje niezwykłą aktywność fizyczną, intensywne usuwanie toksyn, które w tym czasie uwalniają się gwałtownie z organizmu. Występują duże problemy z sercem, bóle głowy, kręgosłupa, zaburzenia żołądkowo-jelitowe i problemy z układem nerwowym. Ponadto w ciele występuje uczucie pieczenia, gorąca, nadwrażliwość na bodźce zmysłowe, nadpobudliwość albo ospałość, duże różnice w popędzie seksualnym. Objawy przychodzą i odchodzą bez powodu, nie reagują na leczenie.

4. Psychologiczne objawy

Duchowe przebudzenie jest wyzwaniem dla świadomości, a ta daje sygnał do Kundalini, dochodzi do separacji ego z centrum psychiki. Oczywiście ten etap wprowadzi osobę w niewytłumaczalny stan emocjonalny, który odezwie się w różny sposób: uczuciem lęku, poczuciem winy, depresji, współczucia, miłości, radości, to wszystko będzie się mieszać razem i będzie przeplatane niekontrolowanymi atakami płaczu. W czasie spontanicznego budzenia się Kundalini płynie morze łez.

5. Bardzo silne objawy zmysłowe

Osoby doświadczają nietypowych zjawisk wizualnych w stylu wizji światła, symboli, doświadczeń wcześniejszych żyć, podróży astralnych, odzywa się wewnętrzna muzyka, dźwięki lub wewnętrzne mantry, np.: OM. Zmienia się węch, nagle czujemy w pomieszczeniu zapachy, których tam nie ma, np.: drzewa sandałowego, róży, fiołków, paproci ... i inne. Nasz słuch jest niezwykle wrażliwy nawet na drobne szmery. W tym samym czasie mamy złudzenie, że nasze ciało jest dużo większe, wyższe albo zupełnie tracimy poczucie siebie jako ciała, stąd też wynika nasza dezorientacja.

6. Psychiczne zjawiska

Otwierają się nasze zdolności psychiczne: telepatia, świadomość aury, czakr, zdolności uzdrowicielskie, psychokineza, prekognicja.

7. Mistyczne stany świadomości

Człowiek potrafi w jednej chwili doświadczyć wielkiego spokoju i pogody ducha, poczuć jedność ze wszystkim. Bywa, że miewa psychologiczne wstrząsy przypominające epizod psychotyczny, stąd wielu lekarzy, którzy nie są obeznani w temacie Kundalini wystawiają niewłaściwą diagnozę, wskazują na patologię osoby, ponieważ te objawy można bardzo łatwo pomylić z symptomami psychozy, manii, depresji, a nawet schizofrenii. Wiele osób przechodzi tą linię i są błędnie leczone, co jeszcze bardziej komplikuje ten proces.

Jak można pomóc osobom z budzącym się Kundalini?

Najwięcej korzyści przynosi wsparcie i wyjaśnienie skomplikowanego procesu między duchem i ciałem fizycznym, a nie straszenie ludzi, że nabawili się czegoś złego, tylko wyjaśnienie działania wyższej świadomości, która jest ukryta w każdym człowieku. Po przebudzeniu Kundalini z ludźmi dzieją się różne dziwne rzeczy, umysł potrafi zamanifestować się w rozmaity sposób, czasami oszałamiający. Tutaj ważna będzie komunikacja ze światem zewnętrznym i odpowiednie wsparcie, zrozumienie, aby zminimalizować obciążenia. Trudno będzie znaleźć dobry język z ludźmi o sztywnych przekonaniach i odmiennym światopoglądzie. Ważne jest także, aby nie mylić Kundalini z Oświeceniem, jak to widzę nagminnie zdarza się naszym czytelnikom. Kundalini dopiero rozpoczyna ekspansję świadomości, która ustawia scenę do dalszych doświadczeń z zakresu transpersonalnych stanów świadomości. Rozszerza nasze możliwości duchowe poprzez wzrost energii, oczyszczenie ciała, ekspansję twórczą, zaangażowanie na rzecz większego dobra.

Nie pomaga osobie, w której ciele budzi się Energia Kundalini napaść innych ludzi; ich myśli i emocje są zasadniczo różne, a w tym procesie muszą być uwzględnione bolesne doświadczenia, odczucia, wspomnienia. Nierzadko staną na drodze takiej osoby ludzie z rozpędzonym ego, wielką dumą o zupełnie innych przekonaniach i chcą aby się im poddać, ale niestety osoby przebudzone odkryły już wyższe Ja i nie sposób ich z tej drogi zawrócić.

Energia Kundalini wnosi w naszą duszę i ciało energie transformacyjne, daje głębokie przemiany osobowości. Coraz więcej ludzi smakuje te energie, umysł zapala się jak świeca i postrzegamy, że już nie śpimy. Ale należy też wiedzieć, że budząc się budzimy nowe obszary dotąd nieznane. Stary system musi się rozpuścić, pogłębić, a to nie następuje w ciągu kilku dni, a nawet tygodni. Od tej pory dopiero rozpoczynamy bardziej świadomą podróż; odważnie i uczciwie, w której odkrywamy prawdziwą miłość i nasz własny potencjał.

Duchowe przebudzenie budzi nas do duchowego życia, a Energia Kundalini doprowadza nas do stanu jasności, w każdym tego słowa znaczeniu. Jasność - kim jesteśmy ... a nie tylko co widzimy przez nasze soczewki osobowości z poziomu własnej pozycji.

Osoby z rozbudzonym Kundalini to nie te, które myślą, że już tą energię rozbudziły, ale te, które zaczyna postrzegać środowisko, nie chodzą niezauważone, faktu przebudzenia duchowego nie można ukryć przed światem. Zostali właśnie odkopani spod gruzu karmy, wypuszczeni z niewoli ciemności. Zaczynają jaśnieć, mają swoje projekty, przedziera z nich bardziej wyrafinowany stan duchowy, który objawia się w ich słowach, myślach, czynach. Widać, że są doświadczeni Łaską Bożą, a ich życie zostało podłączone do fali kwantowej. Zaczyna w nich dominować odwaga, kreatywność, motywacja do działania na rzecz innych, przebaczanie, współczucie, nie przejdą obojętnie obok cierpienia. Widać, że te osoby mają rozbudzony większy obszar mózgu. Wyglądają młodziej, ponieważ ich przebudzone czakry zwiększają pobór tlenu, za pomocą którego podnoszą w ciele ilość prany, która wpływa do kanałów nerwowych.

Człowiek budzący Kundalini daje ludziom coś więcej niż przeciętność: genialne pomysły, piękną poezję, malarstwo, muzykę, coś co jest dla świata nowością, są pionierami nowych dróg i wzmacniają ludzkość na drodze duchowej. Energia Kundalini otwiera mądrość, siłę, budzi nieznaną wiedzę i nie jest ona z encyklopedii tylko płynie z wewnętrznych kanałów, a przede wszystkim taka osoba czuje się dzieckiem Boga.


cdn...

15 Oct. 2011

WIESŁAWA