KUNDALINI

PIERWSZE SPOTKANIE Z KUNDALINI - SYMPTOMY
 

Podczas budzenia się kundalini życie człowieka ulega zmianom na polu fizjologicznym, emocjonalnym i spirytualnym. Jest to proces trwający czasami bardzo długie lata. Im mocniej budzi się kundalini, tym bardziej daje o sobie znać. Ludzie, którym przebudziło się kundalini w 100% zgłaszają ten proces jako bardzo bolesny połączony z ekstazami, dużą nadwrażliwością ciała, zmianami w każdym jednym organie, w systemie hormonalnym, wielką nadwrażliwością nerwową.

Budzenie się kundalini można opisać w 7 kategoriach:

1. RUCHY ENERGII

Podczas tej fazy występują niezależnie od człowieka ruch ciała - wstrząsy, skręcania się mięśni, silna wibracja wewnątrz ciała, uczucie silnej elektryczności. Przepływa przez całe ciało silna energia - niczym potężna rzeka. Takiego zjawiska nie spotyka się w przeciętnych ciałach ludzi. Silne ruchy energii powodują niezależne od człowieka skręty ciała, np. mięśni twarzy, rąk, nóg, objawy podobne do padaczki, ciało silnie wibruje i powstają inne silne spazmy. Bardzo mocno energia daje o sobie znać w okolicy odbytu, brzucha, gardła i między brwiami. Może pojawić się nagle wykręcając ramiona, nogi, różne mięśnie, a nawet całą głowę. Taki człowiek może również niezależnie od siebie zacząć tańczyć, skakać, biegać i nagle się zatrzymywać, zastyga w jednej pozycji, wtedy czuje się tak jakby miał sparaliżowane ciało. Bardzo częstym symptomem budzenia się kundalini jest przepływanie jakby potężnej rzeki wzdłuż całego tułowia. Mocne dygotanie całego ciała. Potrafi ta wielka energia wyrzucać ciało do góry z wielką siłą, jak również poszczególne części ciała, nogi, ręce, czy szarpnięcia inną częścią ciała. Z ciała wychodzą samoistne dźwięki. Obserwuję często jakby wycie słonia w swoim żołądku.

2. WEWNĘTRZNA FIZYCZNA WRAŻLIWOŚĆ

Ekstazy, wpadanie w stan błogości, szczęśliwości. Rozpoznanie w jakim stopniu jest zanieczyszczone ciało. Wpadanie w transy, przebywanie w przestrzeni poza ciałem. Zwiększa się bardzo puls i skacze ciśnienie krwi - od bardzo wysokiego do bardzo niskiego. Uczucie jakby ciało było podłączone do gniazdka elektrycznego. Duże swędzenie skóry, wibracje ciała jakby ktoś wbijał w nie szpilki. Nadaktywność nerwowa i na przemian wielkie opanowanie i letarg. Nudności, bóle brzucha. Uczucie jakby w środku ciała mieszkał wąż, szczególnie w brzuchu.

Bóle klatki piersiowej i wrażenie jak podczas ataku serca. Chroniczne bóle całego ciała, niemożliwe do zdiagnozowania. Silne bóle głowy i ostre bóle kręgosłupa, jak również w tych miejscach silne swędzenie, silna wibracja ciała. Jest też takie uczucie jakby jakieś robaki wychodziły ze skóry na zewnątrz. Silny strumień prądu elektrycznego w głowie i uczucia otwierania się czaszki jak również jakby pękała na 1000 mniejszych kawałków. Omdlenia rąk, ramion, i stóp. Silny ból i uczucie elektryczności w lewym dużym palcu u nogi. Ciemnieją paznokcie i całe ręce i stopy zmieniają kolor na niebiesko-granatowy. Na samym początku najmocniej jest skoncentrowana energia w okolicy narządów seksualnych. Wówczas występują samoistne orgazmy tych narządów jak i orgazmy mózgu. Człowiek, u którego budzi się kundalini ma uczucie jakby był dużo lżejszy - jak światło i wyższy. Włosy na głowie elektryzują się i stają dęba.

3. PROBLEMY ZE SŁUCHEM I ODDECHEM

W tym samym czasie staje się bardzo wrażliwy słuch. Człowiek z obudzonym kundalini słyszy każdy szelest z bardzo daleka, rozróżnia każdy jego ton.

Rozpoznaje dwa rodzaje energii jakie wchodzą do uszu; z zewnątrz i poza tym budzi się głębokie wewnętrzne słyszenie. W środku głowy zaczyna grać muzyka. Taki człowiek słyszy dźwięk własnych czakr, meridian i odgłosy Wszechświata. Często również oddechy takiego człowieka są bezwarunkowe, jakby ktoś od środka pociągał za przeponę - wtedy następują bardzo głębokie oddechy niemożliwe do wykonania normalnie przez człowieka.

Bardzo często puchnie brzuch - nagle w ciągu minuty wygląda niczym wysoka ciąża. Płuca spontanicznie wciągają powietrze i w ustach jest uczucie wielkiej słodyczy spływającej przez gardło tzw. amrity.

4. PROBLEMY Z OCZAMI

Ni stąd ni zowąd nagle opada albo mocno drży powieka lub całkowicie zamykają się oczy i nie sposób je otworzyć. Występują też utraty wzroku. Niezwykła wrażliwość oczu na światło. Przy tym wzrok robi się bardzo ostry i wrażliwy na silne kolory. Występuje zdolność widzenia aury, a nawet najmniejszych świetlistych punkcików. Oczy reagują bardzo mocno na wszystko to co posiada w sobie światło. W środku oczu jest duże swędzenie i pieczenie. Między brwiami jest uczucie jakby ktoś tam manipulował śrubokrętem, często ostre bóle w okolicy 3-ciego oka.

5. ZMIANY W JEDZENIU

Nagle zmienia się menu człowieka. Albo zaczyna jeść bardzo dużo, kilkanaście razy w ciągu dnia albo bardzo mało. Wyszukuje swoje ulubione potrawy, odrzuca mięso, używki, powoli staje się wegetarianinem.

6. ZMIANY TEMPERATURY CIAŁA

Przychodzą nagłe gorące uderzenia ciała i oblewające poty, uczucie ognia w całym ciele, wielka gorączka idąca z wewnątrz ciała. Przy tym silne poty. I znowu na przemian uczucie zimnych uderzeń i znowu gorących. Ja osobiście czuję wielkie parzenie całego ciała jakbym była w ogniu, ale idącym od wewnątrz ciała. Przypomina mi to spirytus wylany na ranę. Również w poszczególnych częściach ciała jest uczucie wielkiego gorąca albo zimna. Np, w jednym boku jest bardzo gorąco, a w drugim bardzo zimno.

7. CHOROBY? CZY PSEUDOCHOROBY?

Budzące się kundalini najczęściej kojarzy się z atakiem serca - fałszywe alarmy. Często serce przestaje bić. Silne bóle głowy z uciskiem na czaszkę - diagnozowane jako migreny. Symptomy przypominające padaczkę. Chodzące bóle po całym ciele, mięśniach, kościach - diagnozowane jako reumatyzm. Bóle wszystkich organów, objawy mijają bez leczenia. Duży ból wzdłuż merdian, najmocniej dokucza meridian śledziony. Paraliże różnych części ciała.

Najsilniej wszystkie te objawy występują w nocy. Nie pomagają żadne lekarstwa. Aby sobie pomóc należy uwolnić bloki spowodowane wzmożonymi ruchami energii i jej nadwyżkami w ciele poprzez yogę, tai-chi. Yoginowie zalecają dietę - ayurvedik. Picie wody z solą, kąpiele w soli, a nawet wywoływanie wymiotów, za pomocą wody i soli. Nie mniej większość tych objawów w swoim czasie przechodzi samo.

KONDYCJA EMOCJONALNA

W tym okresie występują u człowieka silne depresje, nadwrażliwość nerwowa, złość, poczucie winy, taki człowiek ma odczucie, że niedługo umrze. Brak koncentracji w normalnym życiu, bezsenność, nagłe zmiany w życiu seksualnym. Doskonałe zrozumienie świata energii, głębokie wyczucie prawd kosmosu, rozbudzona duża inteligencja i wielka mądrość, spotkania z istotami świetlistymi. Bardzo często słyszę i czytam - jako pierwsza przychodzi Maryja, Matka Jezusa. W moim przypadku było tak samo. Człowiek zaczyna słyszeć inne dźwięki i widzi wokół siebie światła. (informacje zebrane przez psychiatrów Johna Perry i Bonnie Greewell)

Wszystkie te, wyżej wymienione objawy są bardzo ciężkie do diagnozowania przez lekarzy. Niektóre z nich zupełnie nie mają sensu np. objawy ciążowe u mężczyzny (postać Buddy z wielkim brzuchem).

Wiele symptomów - problemów z sercem wywodzi się z otwierającej się czakry serca. Jak również problemy z układem trawienia - czakra splotu słonecznego. Bardzo dużo problemów wywodzi się ze zmian w gruczołach hormonalnych.

Te objawy są już dzisiaj dobrze znane psychiatrom, którzy poświęcili się pracy nad kundalini. Są również dobrze opisane przez tych ludzi, którzy tego doświadczyli.

Najbardziej znani to;
Gopi Krishna,
Swami Narayanananda,
Swami Sivananda
Swami Muktananada
Swami Yogananda

i wielu innych mistyków chrześcijańskich;
Św. Bernard,
Św. Katarzyna z Genui,
Św. Jan od Krzyża,
Św. Teresa z Avila
i wielu, wielu innych...

WIESŁAWA