KUNDALINI

PARA NADI I ARMITA NADI

Każdy posiada magnetyczne kanały (nadi). W przebudzonym ciele największą rolę odgrywają kanały: Pingala, Ida i Sushumna, przez który płynie świetlista energia. Energia Kundalini aktywuje inne spirytualne nadi, bardzo ważne aby mógł nastąpić proces oświecenia. W życiu duchowym człowieka najważniejszym wyzwaniem jest osiągnięcie procesu wniebowstąpienia. Od czasu do czasu na świecie pojawiają się takie osoby jak: Krishna, Mojżesz, Chrystus i wiele innych świętych, którzy wyjaśniają prawdy ludzkiego istnienia i czym naprawdę jest Uniwersalna Świadomość.

SERCE

jeden z najważniejszych ośrodków w procesie oświecenia. Wszystkie nerwy z nim związane emanują na całe ciało:
- centralny nerw, zwany Atma-nadi,
- nerw błogostanu, Armita-nadi,
- nerw pokojowy, Para-nadi,
idzie od czakry serca, w okolicy prawej strony mostka, a kończy się w mózgu w okolicy czakry korony. Daje sens - Ja jestem świadomy/a wszystkiego i potrafię akumulować, identyfikować wyższe świadomości.

Kanał Sushumna - jeden z najbardziej ważnych, zwany jest też nerwem duszy. Część Sushumny jest srebrnym sznurem, dochodzi do centrum trzeciego oka i czakry korony, gdzie spotykają się inne ośrodki, które są połączone ze srebrnym sznurem. Ważną rolę w procesie budzenia się Kundalini i oświecenia ma płyn mózgowo-rdzeniowy, aktywuje centralny układ nerwowy.

W czasie przebudzenia się Kundalini następują dalsze głębsze zmiany w naczyniach limfatycznych, a te z kolei otwierają naczynia krwionośne. Szczególnie ważnym miejscem w tym procesie jest klatka piersiowa i serce. Nowy strumień krwi, już o zupełnie innych wartościach wpływa do serca. Silna energia Kundalini wyzwala w ciele inne związki chemiczne. Krew zaczyna być mocniej dotleniana, posiada dużo większą hemoglobinę niż u normalnych osób. Zaczynają zmieniać się płuca i prawa komora serca. Lepsze dotlenienie krwi zmienia układ nerwowy i stopniowo główne organy, a później inne części ciała. W chwili połączenia serca z mózgiem w ciele ukazuje się nowy proces zwany - spontanicznym kosmicznym orgazmem. Łączą się dwa bieguny. Człowiek w tej fazie powoli staje się obojętny seksualnie, ucieka w celibat. Zaczyna być zupełnie inną jednostką.

Według sanskrytu świadomość jest podzielona na trzy stany:
- lewa strona serca jest siedzibą ciała (aktywność),
- środkowa część serca jest siedzibą tzw. stanu śnienia (umysłu),
- prawa strona serca jest siedzibą głębokiego stanu (duszy).

Proces połączenia się serca z mózgiem zwany jest Solarnym Sercem. Świadczy o wielkim wzroście duszy ponad normalną rzeczywistość. W chwili pełnego otwarcia Kundalini sześć promieni życia związanych ze Źródłem będzie otworzonych w prawej komorze serca. Jest to sygnał procesu wniebowstąpienia. Dusza uda się na spoczynek do prawej komory serca. W życiu ziemskim ta faza objawia się obojętnością i ucieczką w samotność, W prawej górnej komorze serca znajduje się maleńki eteryczny pęcherzyk zwany Ultima Mortens - to co umiera ostatnie, stanowiące jakby delegaturę Jedynego Życia tj. Życia Boga w indywidualnym ciele. Ultima Mortis żyje jeszcze przez trzy doby licząc od momentu śmierci ciała fizycznego, umiera ostatnie.

Ultima Mortis jest bezpośrednim połączeniem człowieka z samą zasadą życia,
żywotem Bożym.

Już widzę płomień świecy,
już słyszę łoskot skrzydeł,
wiatr nuci boską pieśń.
Dotykam świetlistej fali,
tak słodko pachnie wiosną.
Smakuję boskiego chleba
i piję czerwone wino,
Kocham Ciebie,
który mieszkasz w sercu moim.

W czasie rozwoju duchowego często występują bóle ciała, mocno dokucza serce. W duchowym pojęciu związane jest to z rozszerzeniem się i wzrostem potrójnego płomienia w sercu. Następuje transmutacja wszystkich zanieczyszczeń jakie znajdują się tym ośrodku. Duch Święty może zamieszkać w czystym domu. Zanim w ciało wniknie Energia Chrystusowa, wprzódy czakra serca będzie wypełniona ogniem. Sekretny ogień daje możliwość wniknięcia w ciało Chrystusowi.

Jak cicho i w świętości
otulasz głębokim milczeniem,
owiewasz sekretem moje serce.
Tylko te trzy płomienie
tańczą w miłosnym objęciu.

Dopóki proces oczyszczenia ciała nie dobiegnie końca, nie zaistnieją w ciele żadne zmiany. Iluminacja nastąpi tylko wówczas, kiedy świadomość i czystość osoby osiągnie wysoki stopień, boską mądrość, a w sercu będzie przygotowany ołtarz. Pomiędzy mądrością i miłością powinien być balans. Mądrość i miłość są złotymi kluczami dla Energii Chrystusa.

Ogień i woda,
ciało i krew,
Bóg i człowiek,
mądrość i miłość,
na skrzydłach anioła
pofrunę do Nieba.

Kiedy otwiera się spirytualne serce, ta osoba już znajduje samą siebie jako inną jednostkę. Kiedy Atma-nadi zaczyna pulsować, na tym poziomie człowiek wzrasta ponad samego siebie, wchodzi w stan odosobnienia. Coraz częściej czuje się pusty i czuje na sobie proces oświecenia. Jeśli nadal rządzi się ziemskim umysłem znaczy, że ciągle oddziałują na niego energie księżyca, nie ma jeszcze otwartego spirytualnego serca. Kiedy swoim wewnętrznym zmysłem widzi wschodzące słońce, znaczy, że nadszedł czas na prawdziwe wartości. Ten umysł posiada już czystość i mądrość.

Spirytualne serce - Hirdayam. Wiele religii twierdzi, że dusza jest ukryta w lotusie serca. Mądry człowiek umie znaleźć drogę do swojej duszy. I tu mamy wielką niespodziankę! Hirdayam jest ulokowane po prawej stronie mostka. Poprzez sushumnę płynie światło oświecenia. Zatrzymuje się na dłużej w tym ośrodku i po otworzeniu spirytualnego serca rusza w dalszą drogę.

Kundalini zmieni całe elektromagnetyczne pole.

Różnice między pojęciami:
- energia - prana: ki, qi, chi,
- Energia Kundalini.

1. Energia ki, ulokowana w kunda - ośrodek czakry korzenia, reguluje przepływającą energię życia. Przesyła ją do innych organów.

2. Kundalini, elektryczny strumień energii płynący wzdłuż kręgosłupa do mózgu. Wpływa do przysadki mózgowej i szyszynki, przyczynia się do magnetycznego połączenie z Uniwersum. Ciało posiada dziesięć furtek: czakra korony (ciemiączko u małych dzieci) oczy, uszy, nos, usta ... etc. W chwili aktywacji Energii Kundalini zmienia się świadomość. Prana w układzie krwionośnym, która jest teraz o większej dawce magnetyzmu, wpływa do układu nerwowego. Ważne jest otwieranie wszystkich furtek. Osoby, które przebudziły Kundalini wiedzą jakie sensacje występują podczas ich otwierania; problemy z uszami, z oczami, z nosem... etc... najmocniej doskwiera otwieranie ostatniej furtki - czakry korony. Dziesięć furtek wpuszcza wielką mądrość, która jest najwyższą mocą i najbardziej wartościową dla oświeconego. Prawdziwi mistrzowie dążą właśnie do osiągnięcia tego poziomu, nie zabiegają o inne moce.

Armita-nadi, kanał energetyczny łączący prawą komorę fizycznego serca z ośrodkami w mózgu. Człowiek, który przebudzi się na tym poziomie, kiedy w pełni otworzy ośrodek przysadki mózgowej i podwzgórza, kiedy za pomocą Energii Kundalini zmieni się układ nerwowy i endokryniczny, wówczas Chrism olej, magnetyczna wydzielina produkowana przez gruczoły ulokowane w głowie pozwala funkcjonować na wyższych polach świadomości. Jogini nazywają ten olej rosą mózgu lub Armitą. Jest nektarem, odpowiednikiem ambrozji - napojem bogów. Ciało staje się świetlistą formą, a pojawienie się olejku Chrism znaczy, że człowiek zmienia się w istotę Boską. Joginowie wierzą, że Boskie moce ukazują się w tym ciele, które jest transmutowane do wyższej formy. Armita płynie z trzeciej komory mózgu i stymuluje języczek na podniebieniu. Armita nie jest znana normalnym ludziom. Według Shiva-Samhita nektar nieśmiertelności ma dwie formy: jeden płynie poprzez lewy kanał Ida i odżywia ciało. Drugi płynie wzdłuż centralnego kanału Sushumny, całe ciało jest pod jego działaniem, daje niezwykłą siłę, wigor i czyni je wolne od chorób. Osoby pod działaniem Armity wyglądają młodo.Armita-nadi jest zaliczana do ezoterycznej anatomii.

Ambrozja: ambrotos - nieśmiertelny, pokarm spożywany podczas uczt przez greckich bogów. Zapewniał wieczną młodość i nieśmiertelność. W chwili pełnego przebudzenia Kundalini następuje połączenie prawej komory serca z sahasrarą (czakra korony) znaczy, że ta osoba osiągnęła siedem poziomów świadomości. Niezwykle ważnym etapem jest przejście przez ośrodek gardła (piąta czakra) lecz dopiero uzyskanie wszystkich siedmiu stopni powoduje proces transfiguracji. Zaczyna się okres wielkiej pustki - obojętności, zwany inaczej Boskim okresem przejściowym.

Boska transfiguracja zmienia fizyczne ciało i otwiera na aktywną miłość niesienia pomocy innym. Następna faza Boskiej transformacji; subtelne ciało zaczyna iluminować, co daje zdolności healingu (uzdrawiania). Pojawia się spontanicznie i powoduje głęboką ciszę organizmu. Najmocniej można odebrać ją we własnym sercu, które od tej pory jakby przestało istnieć, nie ma w nim niepokoju. Boski okres przejściowy jest jednym z ważniejszych w procesie oświecenia. Połączenie człowieka i Boga jest przeznaczeniem ponad wszystko co ziemskie, jest stanem powracania do Źródła. Osoby dochodzące do tego poziomu dostają połączenie z wyższymi planami. Od tej chwili czują, że przynależą do drugiej strony, czują jakby umarli dla świata zewnętrznego. Proces oświecenia nie zachodzi w ciągu jednego życia, czasami całymi wiekami. Kiedy człowiek jest gotowy, dochodzi do tzw. drugiej śmierci. Ego powoli budzi się ze swojej drzemki do świadomych form i nagle umiera. Przebudzenie też jest długim procesem, następują różne fazy: cierpienia, nadziei, zmiany ciała i osobowości. W takiej formie wraca się do ostatniego wcielenia, w którym następuje całkowite wyzwolenie.

Vancouver
6 Feb. 2008

WIESŁAWA