KUNDALINI

OBWODY MÓZGOWE, KUNDALINI I IGNORANCJA
(CZĘŚĆ 3)

LINK! DO CZĘŚCI 2

LINK! DO CZĘŚCI 4

Kundalini - jest najbardziej niesamowitym i najbardziej niezrozumiałym fenomenem na Ziemi. Oczywiście ten fenomen związany jest z mistycyzmem. Żyjemy w społeczeństwie, które w większości ignoruje fenomen Kundalini. Owszem, ten proces jest dość trudny i niezrozumiały przez większość ludzi, zbyt ciężki do przyjęcia przez zwykłe ludzkie umysły, toteż trudno się dziwić, że tej wiedzy towarzyszy ignorancja.

W każdym człowieku mieszka Boska Iskierka, której niezłomnym celem jest aby doprowadzić każdą osobę do duchowego spełnienia przez zjednoczenie z Jedynym. W tekstach Wedy Kundalini Shakti to nazwa używana na określenie duchowej mocy wewnątrz. Tkwi w niej światło, miłość i samo życie.

Rozbudzona energia Kundalini oznacza także rozbudzenie wewnętrznej wiedzy. Tutaj również musimy wiedzieć, że każde nasze doświadczenie, dobre czy złe zwiększa nasze zrozumienie. Nasza klarowna wiedza i mądrość powstaje tylko dzięki naszym doświadczeniom. Wówczas rozszerza się nasza świadomość, stajemy się świadomi prawdy.

Człowiek, gdy spotyka coś nowego i nieznanego zawsze potrzebuje czasu aby być w stanie sobie z tym poradzić, i tak jest z mocą Kundalini.

Czasami bywa, że człowiek spotyka tą wiedzę i wymusza wzrost tej energii poprzez nadmierne praktyki bez właściwego przygotowania i zamiast duchowego oświecenia taki ambitny niecierpliwiec doprowadza siebie do zaburzeń psychicznych a nawet do trwałych uszkodzeń na ciele i umyśle, stworzy dla siebie piekło.

Tutaj nie należy winić Kundalini czy osób, które mówią o tej energii, tylko można winić głupotę osoby wyprzedzającej naturalny proces poprzez stosowanie nieprawidłowych technik.

Kundalini jest Boską Energią, Boską Matką, a ta nigdy nie powoduje szkód, ale jak wszystko w naturze musi mieć swój czas, każde ziarno kiełkuje w swoim czasie. Ważne jest być cierpliwym i umiarkowanym, nie zmuszać ciała do czegoś na co jest jeszcze nie gotowe, nie ścigać się z osobami, w których Kundalini otworzyło już swoje furtki, przyjdzie czas, duchowa moc w tobie rozwinie się naturalnie i niepostrzeżenie. Jeśli zignorujesz ten fakt twoja pycha spowoduje więcej szkód niż oczekiwanych darów. Zamiast manipulować swoim ciałem ważne jest aby wtopić się w czysty byt co powoduje, że wszystkie ciała człowieka wibrują na wyższym poziomie częstotliwości.

Jeśli Kundalini budzi się spontanicznie, podobnie aktywują się czakry, nadi, budzi się wyższy umysł, ciało przeżywa nowe doświadczenia. Jeśli człowiek ma ograniczoną wiedzę o czakrach, nadi, Kundalini, często sfabrykuje mylne wnioski na temat osoby przebudzonej, a nawet posądzi ją o kłamstwo i oszustwo. Również brak dostatecznej wiedzy uniemożliwi mu podniesienie własnych wibracji i doprowadzenia do właściwego celu. Wszystkie nasze doświadczenia przechodzą przez ciało fizyczne, które jest wynikiem wielu przyczyn i warunków. Tak pozorne zbiegi okoliczności czy silne doznania są drogowskazem do naszego celu, toteż nauczmy się je obserwować i przepracujmy nasze odczucia dopóki wnioski końcowe nie wyłonią się same z siebie.

Bądź wyczulony na wydarzenia, które w naturalny sposób połączą cię z ludźmi o tym samym celu. Jeśli widzisz, że mają większą wiedzę poszanuj ich zdanie, bo niewątpliwie są twoimi przewodnikami i opiekunami na tej Ziemi. Nie strać takiej okazji, druga może się już nie zdarzyć!

Ciało ludzkie jest uzależnione od wielu procesów ewolucji odbywającej się na przestrzeni długich tysiącleci. W tym procesie ważna jest nasza inteligencja i pierwotna mądrość. Wszystko to w swoim czasie przenika w przestrzeń i czyni cały obraz, który już nie jest płaską płaszczyzną.

Ograniczona wiedza jest powszechna nawet w dzisiejszym świecie pełnym szkół i przeróżnych dyplomów, ale ogromna wiedza zawsze jest dostępna, zależy to tylko w jakim stopniu człowiek posiada otwarty umysł. Tylko z otwartym umysłem można startować w wyższe wymiary, w świat bez ograniczeń ... niestety nie jest to kraina dla ignorantów. Nie jest to możliwe aby przejść w wielowymiarową ponadczasową przestrzeń bezpośrednio z krainy dualistycznych złudzeń.

Kundalini rezyduje w ciele człowieka (czakra Muladhara) i w swoim czasie wyzwala inteligentne ewolucyjne siły i rośnie w potężne drzewo. Rozwija nie tylko wyższy umysł, także budzi pierwotną świadomość. Budzi się pierwotny duchowy umysł mądrości, tworzy się harmonijne energetyczne ciało, manifestuje go ciało fizyczne tworząc wspólnie jeden organizm. Toteż co by ktoś nie mówił o swoim Kundalini, trudno tego zjawiska nie zauważyć na ciele fizycznym osób doświadczonych tą potężną energią. Budzą się w nich niecodzienne talenty, ich ciało fizyczne wydaje się być dużo młodsze i posiadają sprawniejszy umysł.

Umysł tych ludzi będzie działał jak obserwator, nie da się nie zauważyć wrodzonej mądrości, która nie wynika z nauk uniwersyteckich tylko ma charakter głębokiego przebudzenie na poziomie komórkowym będącego w rezonansie z wibracją komunikacji kosmicznej. Rozum nie jest już wyuczonym sługą, nie mniej jest ściśle połączony z ukrytym źródłem, które człowiek reprezentuje i jest jego wykonawcą.

Aby stworzyć takie połączenie należy uwolnić się od iluzji i ograniczonych pojęć, unikać identyfikacji z czymkolwiek i kimkolwiek, należy stworzyć przestrzeń w celu dokonania połączenia tylko z wrodzoną Wyższą Inteligencją.

Zasłona niewiedzy, która nadal otacza dużo ludzi trzyma ich w świecie zewnętrznym co jest ciężką przeszkodą dla człowieka chcącego połączyć się z wszelkim Źródłem życia, rozpuszcza punkty siły i buduje ignorancję. Większość zachodniej cywilizacji jest stłumiona i zamknięta, ślepa i głucha ukształtowana swoim myśleniem przez lewą półkulę mózgową co wprowadza w negatywne klimaty, ogranicza spontaniczną intuicję, wyzwala obawy, daje poczucie opuszczenia, toteż w takich warunkach ewolucyjna wyższa energia idzie sobie spać. Pisałam już wcześniej o działaniu kanałów: współczulnym i przywspółczulnym (Ida i Pingala), ich zasadach funkcjonowania; neurofizjologia jest niezwykle ważna w procesie duchowego przebudzenia. Jest to zasada Yin i Yang, Słońca i Księżyca.

Kundalini budzi się i oczyszcza ciało, wszystkie jego kanały, organy, które następnie wzmacniają się w procesie transformacji. W energetycznym ciele wytwarza się coraz więcej prądu, nieaktywne kanały stają się aktywne i zintegrowane z pierwotną mądrością.

Jeśli człowiek próbuje sam budzić Kundalini, w dodatku wnosi ją w ciało w sposób nieprzygotowany, (brakuje mu wiedzy na poziomie czakr, aury, nadi, Kundalini) ... tutaj nie wystarczy już podstawowa wiedza, tutaj należy rozpocząć pracę od ABC ciała energetycznego, całej ludzkiej anatomii i fizjologii ... i to też nie wystarcza aby budzić Energię Kundalini na tym poziomie wiedzy. Należy przejść mocno zaawansowane studia, należy dobrze rozeznać rodzaje i przepływ energii z siedmiu podstawowych ośrodków energetycznych w ciele do fizycznych organów. Ośrodki energetyczne ciała są otworzone do przepływu energii życiowej i są połączone z naszą aurą i całym Wszechświatem. Należy wiedzieć jakie zachodzą zmiany w czakrach podczas rożnych procesów życia i naszych emocjonalnych zachowań, a jakie podczas przemiany duchowej. Każdy z tych ośrodków kontroluje poważne zwoje nerwowe, wszystkie rozgałęzienie kręgosłupa. Czakry kontrolują poziomy świadomości, archeotypowe elementy, stadia życia, kolory, dźwięki, funkcje organizmu i wiele, wiele innych. Nie można brać granatu do ręki, kiedy nie znamy jego konstrukcji, nie wiemy do czego służy i jak się z nim obchodzić ponieważ wylecimy razem z nim w powietrze rozerwani na strzępy. Nie można brać do ręki skalpela i operować organ kiedy nie znamy ludzkiej anatomii i fizjologii. Człowiek jest jednym wielkim naczyniem połączonym, składającym się z czterech ciał: fizycznego, mentalnego, emocjonalnego i duchowego. Chcąc przekształcić ciało duchowe musimy dokonać gruntownych przekształceń na wszystkich czterech polach. Transformacja wiąże się z harmonią i balansem. Każdy system spontanicznie dąży do stanu płynnej i swobodnej równowagi, dopiero wówczas wytwarza się nowe pole energii, zgodne z prawem rezonansu wytworzy się w nim wzorzec o identycznej tonacji. Prawdziwa natura człowieka wytwarza pole morfogeniczne ułatwiające przebudzenie.

Oczywiście wszystkie te nauki uznane są przez zachodnią cywilizację, (szczególnie wyznania chrześcijańskie) za okultystyczne praktyki ... i wiadomo ... należy ich unikać. Najciekawszym odniesieniem, szczególnie w religii katolickiej jest Wąż Kundalini, który uznawany jest za szatana.

Ale niestety, tak czakry, nadi czy Wąż Kundalini są częścią naszej anatomii, czy któryś kościół chce czy nie ... i są częścią każdej ludzkiej istoty, i dla Wszechświata nie ma to znaczenia czy ktoś w to wierzy czy nie. W każdym ludzkim ciele kiedy zostanie osiągnięta energetyczna równowaga, odpowiednio wyważona, czakry i główne trzy nadi (Sushumna, Ida i Pingala) znajdą się w prawidłowym ustawieniu to przebudzi się Wąż Kundalini bez względu na przynależność religijną człowieka czy inne wierzenia.

Wiem coś na ten temat - ja katoliczka, która nie znała ani pojęcia czakra, nadi, Kundalini, przebudzenie duchowe ani nie byłam wtajemniczona w żadne nauki wschodu czy zachodu. Ja, która nigdy nie medytowała, nie uprawiała yogi a nawet zbyt często nie chodziłam do katolickiego kościoła.

Ważne jest wiedzieć, że podczas spontanicznego budzenia się Kundalini ciało i duch regenerują nie tylko nasze fizyczne organy ale budzą w świadomości człowieka prąd wielkich duchowych przemian. Takie osoby stają się punktem światła, budzą się w prawdzie i manifestują drogę Prawdy i Życia. Nie twierdzą, że są Bogami tylko Go słuchają. Nie kłamią, nie manipulują i nie szukają dróg do własnego sukcesu pod przykrywką oświecenia. Nie pozyskują mocy aby osiągnąć nadnaturalne siły, władzę, nie towarzyszą im intencje zaszkodzenia komukolwiek.

Tutaj poruszę jeszcze jeden ważny temat. Często słyszę od ludzi źle czyniących - to nie ja to zrobiłem/am, to demony przeze mnie przemówiły, to je trzeba za to winić... nie usprawiedliwiają cię takie tłumaczenia, uciekasz się do takich chwytów z tchórzostwa w dodatku budząc złe moce, wykorzystujesz łatwowierność innych ludzi. Każda zła akcja wynika tylko i wyłącznie z pragnienia twojego serca. Jeśli naprawdę nosisz w sobie boskie cnoty nie usprawiedliwiasz swoich złych zachowań w ten sposób, to twój stan świadomości, twoje „ja” manifestuje się w ten sposób na zewnątrz, manifestujesz swoje pole świadomości i wszystkie własne połączenia. Człowiek duchowy także błądzi, bo błądzić jest rzeczą ludzką ... ale potrafi przyznać się do winy, przeprosić, wybaczyć ... to są cnoty boskie. Twoje czyny powinny pozostać we współbrzmieniu z twoim sumieniem i odczuciami.

Być prawdziwym znaczy być stuprocentowo godnym zaufania. Prawość czy nieprawość wypływa tylko z ciebie, z twojego środka. Wszystkie nasze świadome i nieświadome myśli i czyny przyczyniają się do kształtowania form, w których zamanifestują się nasze wizje ... jakie są twoje zamiary, modlitwy, medytacje takie spłyną w twój fizyczny świat. Jeśli przyciągniesz w swój świat negatywne siły, kiedy dasz im przyzwolenie w twoim życiu na ich manifestacje, te stworzą połączenie z innymi czasami i miejscami o podobnych wibracjach i wywołają niejedną tragedię. Toteż ważne są twoje zamiary i czyste intencje, nawet jak cię zaatakuje ciemna strona nie nastąpi w tobie utrata nadziei ani twoich wartości. Takie ataki jedynie cię wzmocnią, dadzą nowe zrozumienie i podniosą twoją świadomość.

Czym więcej będziesz atakowany tym bardziej zanurkujesz we własne siły, staniesz się silny jak stal, każdy mistyk przez to przechodzi zanim stanie się drzewem kwitnącej świadomości. Jeśli chcesz czerpać z bezmiaru łaski i ufności skoncentruj się jedynie na boskich cnotach. Każdy ma powiązanie z tym co boskie toteż w takiej chwili proś o Boską interwencję. Twoja ufność wcześniej czy później wyciągnie cię z mrocznej krainy.

Kilka lat temu stworzyliśmy Rose of Sharon, otworzyliśmy swoje serca aby przybliżyć ludziom inne prądy energii, które nas pokrzepiają, uzdrawiają i przybliżają do Boga. Opisujemy własne doświadczenia, dzielimy się tym niewidzialnym i tajemniczym, które objawiło się w nas i ma wielki wpływ na naszą tożsamość. Nasza praca ma na celu przekazywanie tej wiedzy, nastawiona jest na łagodzenie ignorancji, staramy się poszerzyć ludzką świadomość, zmniejszyć niewiedzę, budzimy świat na prawdę i walczymy ze złem.

Kundalini zabiera człowieka w kosmiczną podróż, ale dla ludzi o prostych obwodach mózgowych ciągle jest to zbyt trudne do zrozumienia, zbyt skomplikowane, lecz w chwili budzenia się tej energii w człowieka ciele i umyśle następuje całkowity przewrót w każdej komórce i na na poziomie hormonalnym, zmienia się cała chemia. Rozrywa się zasłona na poziomie fizycznym i duchowym, wychodzi z ukrycia niewyobrażalna tajemnica, od tej pory wszystkie procesy biologiczne zmieniają naszą chemię a to daje nam ogromny skok do następnego poziomu poza normalny ludzki, dotychczas znany.

Już nie jeden raz pisałam - transmutacja w ciele człowieka nie jest przypadkowa, biliony i tryliony atomowych cząsteczek zaczyna tworzyć nowy łańcuch przeprowadzając człowieka przez hylozoik Wszechświat, aby ostatecznie przekształcić jego ciało i umysł z jednej natury w drugą.

Hylozoizm jest filozoficznym punktem widzenia, że wszystko we Wszechświecie jest całością i jest ożywione a życie na Ziemi zostało przekształcone przez przebudzenie całej materii do świadomości i łączności telepatycznej.

Pomimo że przechodzę ten proces od 12 lat nie mogę nawet po części wyrazić słowami jaki to jest niesamowity proces. Trudno to do końca opisać, czym jest duchowa ewolucja, w ten proces jest zaangażowany każdy ludzki atom, w dodatku potajemnie jednoczy nas z Wszechświatem. W czasie transformacji w ciele przebiega multum zdarzeń, w każdej sekundzie życia, toteż nie jest to możliwe aby je wszystkie opisać, jedynie można je zebrać w podobne grupy i nieco bliżej scharakteryzować. Na początku tej drogi przeżyłam szok, jeszcze nie wiedziałam, że już zostałam przyłączona do planetarnego Ducha Wszechświata. Jeszcze nie wiedziałam do czego to służy.

Dzisiaj mistyczne doświadczenia są mi tak bliskie, jak bliski jest mi rytm mojego serca. Dwanaście lat temu miałam wrażenie, że moje życie całkiem się rozpadło, byłam odizolowana od świata, osądzana i ośmieszana przez ignorantów. Niby już przeżywałam głębokie duchowe przeobrażenie lecz moje zmysły ciągle były wypełnione światowym myśleniem, lękami, ciągle opuszczała mnie nadzieja. Zanim doszłam do miejsca, w którym jestem obecnie zmierzyłam się z wieloma ścianami ciemności. W gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy takimi istotami, tylko że rozmieszczonymi w różnych punktach na drodze do celu..

Transformacja, rzeka świadomości planetarnej, nowa magiczna rzeka życia o niezwykłym prądzie świadomości, która sprawia, że stajemy się manifestacją Światła. Ziemia wchodzi w swoją nową kosmiczną fazę, zostaje poddana wyższym wibracjom płynących z kosmosu, toteż coraz więcej ludzi będzie doświadczało Energii Kundalini. Na Ziemi budzi się ewolucyjna świadomość.

Jak wiemy większość świata ma z tym problemy, dużo ludzi nie uznają tej energii, szczególnie zachodnia społeczność. Co gorsza świat medyczny robi wszystko aby stłumić objawy Kundalini poprzez leki antydepresyjne, przeciwbólowe, przeciwpadaczkowe i wiele innych używając do tego wysoce niszczycielskich narkotyków, które mają nas wyleczyć z duchowego przebudzenia. Zdaję sobie sprawę, że co najmniej 85 % lekarzy i innych medycznych specjalistów nie ma pojęcia o Energii Kundalini. Uważają osoby przebudzone za pospolitych wariatów, którzy stają się dla nich coraz większym ciężarem, nie umieją ich wyleczyć, nie wiedzą co z nimi zrobić.

I owszem wszystkie chemiczne zabiegi mocno przeszkadzają w przebudzeniu duchowym, mocno go opóźniają ... ale niestety ciało człowieka jest już genetycznie ustawione na oświecenie a ten ogromny utajony śpiący olbrzym zwany Kundalini i tak w swoim czasie się przebudzi. Toteż czas najwyższy aby mieć odpowiednie podejście do tego rozdziału życia, do przebudzenia się Energii Kundalini.

cdn...

9 Sep. 2012

WIESŁAWA