KUNDALINI

MARTINUS
 

Urodził się 11 sierpnia 1890 roku w Sindal - w małym prowincjonalnym miasteczku w południowej Jutlandii w Danii. Uczęszczał do szkoły tylko kilka lat, a po 12 roku życia uczył się tylko 2 razy w tygodniu latem i jesienią. Jego edukacja była bardzo niska. W wieku 12 lat zaczął pracować jako mleczarz. Jego dzieciństwo było trudne, obfitowało w wiele wydarzeń. W roku 1918 pracował w Kopenhadze w zakładach mleczarskich jako pracownik biurowy. Był znany z wielkiego poczucia humoru, które nie opuszczało go przez całe życie.

W roku 1921 doświadczył pierwszego zdarzenia mistycznego. Któregoś wieczoru po przeczytaniu pożyczonej książki o Bogu, usiadł do medytacji i połączył się z Bogiem. Nagle bez żadnej o tym wiedzy znalazł się w innym świecie. Zobaczył jasne światło i postać ze światła jakby Chrystusa. Później opisał to światło w swoich książkach jako biało niebieskie. Pisał, że ten widok sparaliżował jego lewą stronę ciała. Ten marcowy wieczór zmienił jego życie na zawsze, jak sam mówił - " przebudził się do swojej misji". Swój "kosmiczny chrzest ogniem" określił jako stanie się światłem. Rok 1921 nazywał rokiem swojego prawdziwego narodzenia. Tak rozpoczęło się nowe życie Martinusa.

Jego słowa: "... Rezultatem obudzenia kundalini jest wielki kryzys człowieka - częściowo spirytualny, częściowo socjalny związany z pracą i rodziną.. Kundalini daje wiele problemów, wywiera niesamowity nacisk na ciało fizyczne i budzi śpiącą duszę..."

Martinus od czasu przebudzenia kundalini wstąpił na inną drogę. Napisał wiele książek o Kundalini, o objawach, o przedwczesnym groźnym dla życia budzeniu kundalini, o opętaniach podczas tych wczesnych praktyk, o niebezpieczeństwie medytacji i yogi, kiedy człowiek jest nieświadomy działań tego mechanizmu, pisał też o demonicznych zachowaniach niektórych osób.

Opisał w wielu punktach symptomy budzenia się kundalini. Nakreślił również obraz Uniwersum, namalował i opisał bardzo dużo symboli kosmicznych.

Kosmologia Martinusa jest bardzo popularna na całym świecie. Świat ludzi spirytualnych zna ją bardzo dobrze, bo czerpie z niej nauki. Znany jest Instytut Kosmologii Matinusa w Skandynawii.

Jego książka "Liverts Bog" - (Book of Life, Książka życia) zwana również Trzecim Testamentem jest dobrze znana w świecie.


(Zdjęcie świata w przyszłości)

WIESŁAWA