KUNDALINI

KUNDALINI I ROZWÓJ MÓZGU
 

Jedną z największych operacji kundalini jest oczyszczenie mózgu i jego transformacja. Geniusz kundalini polega na tym, że podnosi zdolności mózgu, rozwija go na wartości bardziej moralne, rozwija spirytualne prawdy, potrafi otworzyć jego struktury i korzysta już z informacji z poziomu kosmicznego. Jest przyłączony do wyższych pól świadomości.

Znane jest nauce 4 typy mózgu człowieka. Każdy z nich ma inny poziom i od jego zdolności - poziomu, zależy mądrość człowieka i jego wszystkie reakcje. Kundalini rozwija najwyższe jego struktury. Dopóki człowiek nie osiągnie tej najwyższej poprzeczki wegetuje jako mentalna instytucja, nie rozumie wielu problemów i zagadnień.

Kiedy energia kundalini zaczyna penetrować w mózgu, zmienia się czaszka, bardziej się wydłuża, zachodzą tam też daleko posunięte inne zmiany. Nie obywa się to bez bólu. Te bóle są bardzo silne, dające uczucie jakby czaszka rozpadała się na tysiące kawałków. Poza tym na całej czaszce jest tysiące obolałych punktów, tworzą się pod wpływem tej bardzo silnej energii, która wnika głęboko w mózg. Taki człowiek ma wrażenie, że ma bardzo dużą głowę.

Dr. Paul D. MacLean wykonał piękną pracę określając w miarę dokładnie teorię siedmiu ciał, w tym również mózgu człowieka, na jego wyższym rozwoju.

1. Reptilian mózg - ten mózg jest połączony z ciałem fizycznym. Jego funkcją jest przetrwanie i walka o terytorium w jakim człowiek żyje. Typ zwierzęcy, bardzo prymitywny. Taki człowiek troszczy się tylko o swój komfort i o miejsce do swojego życia. Jego życie to wszystkie sytuacje. które wynikają wokół niego. Walka o przetrwanie, demonstracja siły.

2. Paleomammalian mózg - limfatyczny - połączony z człowieka emocjami i z ciałem emocjonalnym. Na tym poziomie u człowieka następuje większa motywacja, rozwój jego zdolności. Wszystkie te zmiany są również powiązane z jego osobistymi emocjami, demonstrowaniem i udowadnianiem własnej inteligencji.

3. Neo - Mammalian mózg - pracuje już z dwoma półkulami mózgowymi. Jest połączony z ciałem mentalnym, logiczny, myślący i twórczy. Buduje się na fundamencie mózgu pierwszego i drugiego. Łączy pracę dwóch półkul. 

Drugi mózg bardzo często jest twórczy tylko dlatego, że ta struktura jest bardzo leniwa i popycha do innych rozwiązań aby odciążyć pracę fizyczną ciała. W zależności jak się rozwinie pierwszy i drugi mózg (mocniej lub mniej) wówczas mózg trzeci buduje się na tym fundamencie i kształtuje nową osobowość; bardziej materialną albo intelektualną. Te zdolności nadają nowych sił, nowemu już człowiekowi. Często widzimy to w życiu, występuje większy rozwój danego mózgu, powyżej balansu - gdzie jest przewaga, których zdolności - ten mózg jest bardziej aktywny. Tacy powyżej balansu - nie posiadają zdrowego rozsądku. Również od tego zależy inteligencja danej jednostki. Jeśli oba te mózgi nie osiągną swojego balansu, wówczas jest zakłócone przebudzenie człowieka i jego inteligencja.

Dzieci, które w szkolnym wieku nie mają zbyt mocno rozwiniętych cech reptilian nie mają poczucia bezpieczeństwa. A kiedy są zakłócone w limfatycznej części mają problem z nauką. Nie potrafią nawiązywać prawidłowych kontaktów z otoczeniem.

4. Czwarty mózg - kiedy energia kundalini osiąga ten poziom w mózgu człowieka następują wielkie zmiany. Ten nowy mózg ciągle jest na poziomie eterycznym, ale nie manifestuje się fizycznie.

Czwarty mózg tworzy się pod czakrą korony na samym szczycie głowy. Buduje się na samej górze dwóch półkul mózgowych, łączy się z czwartym ciałem człowieka, lokalizuje się w nim wielka intuicja i spirytualna świadomość.

Tacy ludzie już prawie nie manifestują się w świecie fizycznym. Szybko zdobywają nowe informacje, dotąd nieznane. Tylko przez tą nową strukturę jest możliwy ten proces. Widać wyraźnie u takiego człowieka zmiany zewnętrzne na szczycie głowy, wypukłość - niczym grzebień biegnący przez cały top głowy. Zmienia się też czaszka w innych miejscach, jak również układ twarzy, oczu.

Są też znane wyższe formy mózgu 5, 6, 7, ale te już rozwijają się na wyższych polach świadomości. Są połączone z wyższymi ciałami człowieka 5, 6, 7.

WIESŁAWA