KUNDALINI

JAK SZYBKO MOŻNA UZYSKAĆ OŚWIECENIE?
(CZĘŚĆ 2)
LINK! DO CZĘŚCI 1

LINK! DO CZĘŚCI 3

Czy zastosować ścisłą ascezę, czy inne techniki duchowe, czy śpiewać mantry i pozostawać w wielogodzinnych medytacjach?

Jeśli nie czujesz się gotowy do rozwoju duchowego, lepiej idź do swoich codziennych zajęć i daj sobie spokój. Człowiek powinien zabierać się za rozwój duchowy kiedy czuje się do tego zupełnie gotowy. Inaczej trudno będzie znaleźć jakąkolwiek metodę, która da oczekiwany efekt. Wielu ludzi uważa, że jeśli zasiądzie kilka razy dziennie do cichych medytacji, doprowadzi do ciszy umysł, to już jest na dobrej drodze. Siedzenie w ciszy jest tylko pasywnym przyglądaniem się różnym wewnętrznym procesom, pozwala uzyskać ciszę i pokój, bywa nawet samouleczające, lecz nie zmienia nawyków umysłu. Zawsze wrócą w to samo miejsce. Nasze myśli muszą zacząć się manifestować w nowy sposób, nie wolno tego robić na siłę, bo również niczego nie osiągniemy, a wejdziemy jeszcze w większe kłopoty. Po wyjściu ze ścisłych praktyk umysł ponownie powróci na stare miejsce, a nawet może zacząć się buntować.

Zamiast umysłu należy używać serca.

Jak to zrobić?

Zamiast ograniczać swobodę umysłu, kontrolować oddechy, pozwól mu zachowywać się swobodnie, ale w każdej swojej czynności powtarzaj Imię Boga. Już to pisałam wielokrotnie: sprzątaj z Bogiem, gotuj z Bogiem, mów Mu co obecnie czujesz: smutek, radość, zdradź przed nim całą zawartość swojego umysłu bez względu na emocje, odkryj przed Nim własne tajemnice, własne plany, pragnienia, utrzymuj z Bogiem ciągłą łączność. Taka praktyka bycia ciągle z Bogiem zmienia nawyki umysłu, również odczujesz spokój i ciszę, a w dodatku będziesz cieszyć się życiem, które jak szybko zauważysz zacznie do ciebie radośnie powracać. W umyśle zapanuje cisza, a w sercu radość. Poczujesz się szczęśliwym człowiekiem, zaczniesz rozumieć wiele zawiłych rzeczy.

Nawet ateiści, którzy zwalczając Boga, koncentrują ciągle na Nim własne myśli mogą w ten sposób przebudzić się duchowo. Bóg jest jedynym Mistrzem duszy i może wprowadzić w nią wyzwalające energie. Za każdym razem, gdy rozmawiasz z Bogiem otwórz przed nim własne serce, niczego nie ukrywaj. Bóg to najlepszy twój Przyjaciel.

W drodze do oświecenia umysł musi być martwy, a w zasadzie przenosi się do serca i tam pozostaje, nie czuje już pragnienia powrotu w stare miejsce. Jeśli zechcesz przestawić własny umysł działając na niego siłowo, wprowadzając mu ograniczenia, to jeśli nawet uda się go utrzymać dłużej w takiej pozycji, nawet przez długie lata, to jednak pragnienia ciągle tam są obecne i w każdej chwili mogą się zamanifestować.

Ostatecznie tylko Wielka Boża Łaska eliminuje pragnienia umysłu, toteż i tutaj skieruj się do Boga, poproś, aby pomógł ci wyeliminować z siebie wszystkie nadmierne pragnienia, nałogi, które ciągle w tobie drzemią i utrudniają ci proces rozwoju. W końcowym efekcie zawsze resztki naszych pragnień eliminuje Palec Boży.

Wielu ludzi obserwując oświeconych postrzega ich jako logicznie myślących i postępujących jak normalni ludzie, więc jak można mówić, że ich postępowanie nie zależy od rozumu?

Ludzie oświeceni funkcjonują poprzez ciało, ale już przez nich przemawia Wyższa Jaźń, wszystkie ich działania pochodzą z Wyższej Jaźni, a nie z umysłu. Stary umysł umarł, a na jego miejscu narodziła się nowa natura, która należy do serca.

Człowiek oświecony nie zawsze odpowiada na wszystkie pytania jak to sądzi wielu ludzi. Jest potężną pomyłką jeśli ktoś myśli, że ta osoba odpowie na wszystko, np.: Kim ty jesteś? Kim jest twój przyjaciel czy wróg? Co cię czeka jutro? Wyższa Jaźń odpowiada na konkretne pytania, czasami odpowie krótko i prosto, czasami nabiera rozpędu i może kontynuować bardzo długo jakiś temat, ale zawsze mówi bezosobowo. Tu widać stopień dojrzałości. Jakże to inne przekazy niż dzisiejsze channelingi...

Należy umieć utrzymać ciszę i spokojnie słuchać, nie wtrącać własnych słów, wówczas z takiej osoby idzie wielka emanacja światła, która manifestuje się przez słowa. Po takim doświadczeniu możesz zobaczyć Światło Prawdy wewnątrz siebie.

Jaka jest różnica między przebudzeniem i oświeceniem?

Przebudzenie może być częściowe lub pełne, umysł może być zatrzymany chwilowo, nie mniej już nigdy nie powróci do starej formy. Nawet przejściowe przebudzenie jest bardzo subtelnym doświadczeniem umysłu. Człowiek poznaje nowe stany: spokój, błogość i już nie jest możliwe, aby te doświadczenia zostały wyeliminowane z pamięci. Ta pamięć zawsze powraca do serca i zawsze na jej wspomnienie czujemy błogość, pokój i pragnienie bycia w tym samym stanie już na zawsze. To doświadczenie nie jest oświeceniem, ani nawet przebudzeniem Kundalini, to tylko doświadczenie Świadomości Jaźni, ale także oznacza zapowiedź czegoś więcej.

Kiedy to nastąpi, jak długo będziemy czekać na oświecenie?

Przejściowe stany mogą trwać bardzo długo. To od nas zależy czy odetniemy do końca umysł od pragnień i wyślemy do serca. Pamiętajmy, mamy Wolną Wolę i jeśli zechcemy powrotu do krainy pragnień, powrócimy. Kiedy codziennie pracujemy nad sobą i prosimy Boga o pomoc przychodzi taki czas, kiedy nasza wewnętrzna równoważnia się przechyla i niepotrzebne rzeczy zostają automatycznie usunięte przez wewnętrznego guru. Nagle odpadają stare pragnienia, np. w ciągu jednego dnia stajemy się wegetarianami.

Czy często zdarza się oświecenie?

Kriszna mówił:
„Z każdego tysiąca ludzi jeden jest naprawdę poważny, a oświecony jeden na milion” ... i tak było to bardzo hojne przybliżenie.

Jakie płyną korzyści z przebywania z osobami oświeconymi?

Obecność oświeconych może zdziałać cuda, ratować dusze, dawać pokój umysłu. Będzie znacznie zredukowana karma tych osób. Podczas bycia z osobą oświeconą widzimy życie pod innym kątem, wszystko odbywa się bardzo szybko, bez wysiłku, bez dramatu, patrzysz na różne zdarzenia oczami oświeconego. Podobnie jak w filmie .. ktoś już przedstawia ci coś co może i tobie się wydarzyć. Należy tylko dobrze słuchać, obserwować, być uważnym i nie być ignorantem, a później przychodzi gotowość by samemu wejść na tę drogę.

Wielu ludzi myśli, że Mistrz musi od razu szkolić, wprowadzać odpowiednie praktyki ... wprzódy musimy zmierzyć się z własnymi uprzedzeniami, choćby pojęcie o samym oświeceniu, religii, o tym jak należy prowadzić własne życie.

„Szukajcie najpierw Królestwa Bożego, a wszystkie inne rzeczy będą wam dane.” - tak uczył Jezus.

Każdy może znaleźć Królestwo Niebieskie, bo niebo jest w nas. Ale należy pamiętać, aby stać się istotą oświeconą musimy najpierw stać się człowiekiem. Kiedy staniemy się dobrym człowiekiem, to stajemy się w pełni oświeconą istotą.

cdn...

15 May 2011

WIESŁAWA