KUNDALINI

KIEDY UGRYZIE CIĘ WĄŻ
 

Wielka energia kosmiczna wnika w ciało człowieka i otwiera jego intuicję. Jest pierwszym krokiem w ewolucji człowieka, podnosi do wyższych poziomów intuicyjnych jak również pomaga w osiągnięciu kosmicznej wiedzy - Mądrości Wszechświata. U przeciętnego człowieka tzw. śmiertelnika, system nerwowy nie jest rozwinięty zbyt mocno i potrzeba długiego czasu aby pod wpływem tego nowego impulsu kosmicznego - kosmicznego światła , ledwie postrzegalnego w normalny sposób osiągnąć wysoki rozwój. Kiedy człowiek nie jest gotowy na przyjęcie tego światła może ono bardzo łatwo zniszczyć jego system nerwowy, jak również doprowadzić do dużych mentalnych zmian w jego psychice.

Wielkie uderzenie tej energii daje człowiekowi wielką spirytualną moc. Objawia się w człowieku i łączy się jednym kanałem z kosmicznym Źródłem. Taki człowiek charakteryzuje się wysoką energią, otwiera siebie jako wysoką jednostkę spirytualną. Kiedy człowiek nie jest jeszcze gotowy nie powinien sztucznie wywoływać połączenia z tym źródłem. Należy pozwolić temu procesowi rozwijać się powoli, krok za krokiem. Ta długa i spokojna droga jest w tym przypadku najlepsza.

Bardzo dobrze aby podczas tego procesu umieć sobie znaleźć jakieś małe zajęcie fizyczne, które jednak nie obciąży za mocno ciała np. praca w ogrodzie czy w domu w codziennym normalnym życiu. W tym też czasie wskazane jest zająć się również malarstwem (ta praca z kolorem pomaga usuwać nagromadzone toksyny), poezją, muzyką albo lepić w glince.

Kiedy w ciało wnika wysoka energia kosmiczna i łączy się z człowieka wyższą energią potrzebny jest kontakt z energią natury - ziemską. Należy tą energie zdobywać w naturalny sposób a nie podczas medytacji, stosując tzw. metodę uziemiania. Dobrze jest również spędzać czas na łonie przyrody - szczególnie wśród drzew.

Podczas uderzenia tej energii na ciało człowieka dramatycznie zmienia się w nim pragnienie seksualne. Bywa tak, że czasami zupełnie zamiera. Innym razem wybucha z wielką siłą. Trzeba umieć zachować na tym polu balans.

Lekarstwa - a szczególnie leki psychotropowe pogarszają ten proces. Zwiększają cierpienie ciała, a nawet zamrażają całkowicie tą energię. Jest wielkim ryzykiem zażywać leki podczas rozwoju kundalini. Mogą wywołać wielkie psychozy jak również mogą uszkodzić ciało, które już na zawsze może pląsać, mogą pojawić się objawy podobne do padaczki, lub ta potężna energia źle poprowadzona może sparaliżować.

Wszyscy, u których rusza ta energia uskarżają się na wielką bezsenność. Niektórzy zalecają w tym czasie małe dawki środków nasennych. Z własnego doświadczenia wiem, , że to jednak nie pomaga, a nawet jeszcze pogarsza stan takiego człowieka. W moim przypadku po maleńkiej dawce leku przeżyłam wielki szok. Więcej nie próbowałam.

Całe ciało robi się niesamowicie wrażliwe i jest piekące, jakby się paliło. Szczególnie mocno wrażliwa jest głowa i kręgosłup. Dochodzi też do nienormalnych skrętów i skurczów mięśni. Jest to bardzo bolesne. W tym przypadku należy słuchać podszeptu wewnętrznego głosu i podążać za jego wskazówką.

Kiedy ta energia uderzy gwałtownie - spontanicznie, wtedy zanika w ogóle apetyt na długi czas. Taki człowiek nic nie je przez długie tygodnie. Wówczas jest ryzyko zmiany poziomu cukru we krwi. Należy nawet na siłę jeść maleńkie przekąski. Trzeba pilnować aby nie kłaść się na noc do łóżka z pustym żołądkiem. Należy też dużo pić, dobra jest herbata albo inne zioła i soki naturalne. Najlepsze w tym czasie są posiłki z produktów mlecznych, jajka, fasola, ryż, chleb, warzywa i owoce.

Taki człowiek ma też problemy z własną temperaturą ciała. Aby wyrównać ten balans dobrze jest pływać. Również kąpiele przynoszą ulgę w pieczeniu ciała i wszystkich bólach głowy. Kiedy następuje uderzenie gorącej energii na ciało dobrze obmywać je chłodną wodą, nawet mycie rąk w zimnej wodzie już pomaga. Przy uderzeniach zimna należy moczyć ciapłej w cieplej wodzie albo wygrzewać na słońcu. Oby tylko nie za długo. Ubierać okulary przeciwsłoneczne. W tym czasie oczy są bardzo wrażliwe na światło.

Pomocne są dla ciała masaże, akupresury, magnetyczny healing ale również ostrzegam, w niektórych przypadkach następuje pogorszenie, nie każdy potrafi pracować z tą potężną energią. Nie należy korzystać z usług terapeutów, którzy nie mają doświadczenia z energią kundalini.

Wzrost kundalini pobudza wrażliwość ciała i daje uczucie silnego prądu elektrycznego biegającego wzdłuż całego ciała. Ten prąd mocno dokucza i wzmaga się jeszcze bardziej podczas kontaktu z wodą. Ciężko jest wtedy kąpać się a nawet myć. Wskazane są wówczas szybkie prysznice.

Niektórzy cierpią na kontakt ze światłem. Nie mogą oglądać TV i trzymają się z daleka od urządzeń elektrycznych. Wiem, że są takie okresy, kiedy człowiek ucieka przed tym źródłem energii i z powrotem wraca i nic się nie dzieje.

Wzrost kundalini powoduje ból całego ciała - przypomina wiele chorób. Wielokrotnie ból kręgosłupa wygląda tak jakby wypadł dysk. Należy wtedy szukać innych symptomów takich jak zawroty głowy, problemy z układem trawienia. Należy sprawdzić u lekarza czy nie ma żadnej choroby.

W tym czasie również należy unikać medytacji, yogi, postów, ćwiczeń oddechowych i innych ćwiczeń rozwijających spirytualnie ciało człowieka. Nie wolno jeszcze mocniej podnosić tej energii. Należy pozwolić jej przepływać spokojnie. Wszystkie te praktyki tylko pogarszają stan. Natomiast wskazana jest modlitwa. Przynosi ulgę i wzmacnia.

Wiele osób w tym czasie nie jest zdolnych do żadnej pracy. Czasami to trwa wiele lat. Taka osoba musi mieć wsparcie innego człowieka. Musi być ktoś komu może w 100% zaufać. Musi się czuć całkowicie bezpiecznie. Nie wolno takiej osoby zakłócać. Taka osoba ma bardzo wrażliwy układ nerwowy i odpowie atakiem broniąc się.

Kiedy inna osoba wykorzystuje słabość takiego człowieka spycha tego na bardzo żałosną pozycję. Nie wolno takiej osobie dokuczać ani napierać aby zmieniła swój styl życia. Jest to raczej niemożliwe.

Człowiek, w którym budzi się energia kundalini i łączy ze Źródłem nie jest zdolny do normalnego życia. Bardzo ciężko jest dla rodziny i wszystkich tych, którzy opiekują się takim człowiekiem. Nie łatwo go zrozumieć. W tym samym czasie zaczyna on mieć doświadczenia mistyczne i kręcą się przy nim przeróżne dziwne wydarzenia, niezrozumiałe dla otoczenia, a ci utożsamiają je z chorobą psychiczną. Nie wolno takiego człowieka izolować.

Krok po kroku wraca sam do normalnego życia. Taki człowiek jest również prowadzony przez istoty świetliste.

WIESŁAWA