KUNDALINI

ASTRALNY MÓZG I GRUCZOŁ TRZUSTKI
 

Wiemy, że ciało ludzkie posiada w sobie dwa aspekty: spirytualny i fizyczny. Każdy z nich składa się z trzech ośrodków.

1. Aspekt spirytualny
a. czakra korony z gruczołem szyszynki
b. czakra trzeciego oka z gruczołem przysadki mózgowej
c. czakra gardła z gruczołem tarczycy.

II. Aspekt fizyczny
a. splot słoneczny z gruczołem trzustki
b. czakra sakralna z gruczołami płciowymi
c. czakra korzenia z gruczołem nadnerczy.

Pomiędzy tymi dwoma aspektami znajduje się ośrodek serca, nieco wyżej ponad przeponą, która dzieli symbolicznie te dwa aspekty na dwa światy: trzy dolne czakry są odzwierciedleniem życia człowieka w materii, trzy górne życia spirytualnego, Przepona również oddziela anatomicznie części ciała, brudne od czystych.

Człowiek żyjący w materii - w aspekcie fizycznym, uczy się żyć w społeczeństwie, w grupie, dokonuje nacisku na samego siebie, rozwija myślenie i wiele innych jeszcze działań wytwarzających ziemskie energie. Kiedy posuwa się pozytywnie wyżej po drabinie ewolucji, rozwija w sobie subtelniejsze moce. Buduje nowe formy, rozróżnia życiowe prawdy, uczy się opanowywać swoje gwałtowne fizyczne reakcje. Odcina nadmierne pożądania. Jego cele stają się bardziej humanitarne. Jego byt na Ziemi jest nastawiony na tworzenie prawidłowych struktur życia.

W życiu takiej osoby, gromadzącej pozytywne energie przychodzi taka chwila, że osiąga wysoki poziom pozytywnej energii, która pozwala przekroczyć granice aspektu spirytualnego. W ciele ludzkim tą granicą jest przepona i przekroczenie następnej furtki do ośrodka serca. Rozpoczyna się budzenie tego ośrodka.

Ale również jest spora grupa ludzi, którzy nie działają zgodnie z tymi zasadami. Swoim negatywnym zachowaniem nie pozwalają wniknąć w swoje ciało wyższej energii. W ich życiu następuje dużo trudności, choroby fizyczne, psychiczne i innego rodzaju zaburzenia patologiczne, np. w kontaktach międzyludzkich, ciągle niezadowoleni, prowadzą wieczne wojny, są ogniskiem konfliktów, gdzie tylko się pojawią idą za nimi problemy. Tej grupie ludzi nie jest łatwo przejść przez granicę przepony i osiągnąć stopień wyższego rozwoju duchowego.

Pierwsza grupa ludzi, w wyniku kumulacji swoich pozytywnych energii, wspina się szybciej na drodze wyższej ewolucji. Prędzej kończy swój reinkarnacyjny cykl na Ziemi.
Zanim koło reinkarnacyjne się zamknie każda jedna osoba musi przejść również cały cykl I-go i II-go aspektu. Musi masterować trzy górne ośrodki, spolaryzować świadomość i rozumienie świata materialnego i spirytualnego. Ośrodki energetyczne leżące w ciele człowieka poniżej przepony, są cały czas w stanie niepokoju - dopóki człowiek nie osiągnie pełnej harmonii. Po przejściu przez przeponę zostaje ta niespokojna energia stopniowo opanowana, a ta osoba będzie kroczyć na drodze światła i jej dusza też powoli wypełni się światłem.

Jeśli człowiek utrzyma postawę egocentryczną, ciągle będzie na niskich polach energetycznych, a nawet są takie osoby, które wymazują z własnej duszy całkowicie światło. Pierwsi, którzy osiągają najwyższe poziomy, są to osoby, a nawet całe grupy pionierów przecierających szlaki dla reszty ludzkości.

SPLOT SŁONECZNY - trzecia czakra jest ośrodkiem niezwykle czynnym. Bardzo mocno powiązany z ośrodkiem serca i ośrodkiem trzeciego oka. Ta czakra jest znana jako dystrybutor energii dla całego organizmu, niczym elektrownia zasilająca w światło całe miasto. Jest odbiciem serca słońca. Jest również zbiornikiem wszystkich emocjonalnych reakcji, pragnień i pożądań.

Łatwo dzisiaj zaobserwować jak mocno ten ośrodek jest przeciążony u współczesnych ludzi. Wielkie wymagania, stresy, niemożliwość wykonania wielu rzeczy na raz, codzienny pośpiech, nadmierne obowiązki i pogoń za pieniądzem, wielokrotnie zatrzymują energie w tym ośrodku, a te kumulują się coraz mocniej i zamiast iść do przodu, człowiek stoi w miejscu, uzależniony od swojego samolubnego i złego postępowania.

Brak harmonii w ośrodku splotu słonecznego powoduje poważne zablokowania w całym ciele, a szczególnie w tych ośrodkach, za które jest odpowiedzialny i bezpośrednio z nimi powiązany. Zakłócenia w splocie słonecznym najczęściej są przyczyną chorób żołądka i wątroby. Człowiek, który pragnie podnieść własne energie i chce przekroczyć granice przepony musi wiedzieć jak postępować w tym miejscu i jak obudzić następny ośrodek serca. Splot słoneczny jest połączony z gruczołem trzustki.

TRZUSTKA (pancreas) największy gruczoł hormonalny w ciele człowieka. Składa się z części wewnątrzwydzielniczej i zewnątrzwydzielniczej. Położony po lewej stronie w jamie brzusznej.

Komórki wchodzące w skład tzw. wysp trzustkowych - Langerhansa produkują hormon insulinę, która reguluje poziom cukru we krwi. W skład wysp trzustkowych wchodzą:

1. Komórki B (beta)
2. Komórki A (alfa)
3. Inne typy komórek produkujących somatostatynę.

Po za tym trzustka wydziela enzymy trawienne.

1. Amylazę trzustkową
2. Trypsynogen
3. Elastazę
4. Lipazę trzustkową
5. Nukleazę.

HORMON jest to związek chemiczny wydzielany przez gruczoły hormonalne, które regulują funkcje i czynności tkanek organizmu.

Często się zdarza, że są osoby już dość dobrze rozwinięte, ale ten ośrodek trzeciej czakry nie pozwala wspiąć się im wyżej. Zbyt wielkie pragnienia i pożądania, wysokie cele jakie sobie zakłada w życiu ta osoba, nieodpowiednie zamiary, zbyt wygórowane ambicje zatrzymują czasami na bardzo długo na tym poziomie, nawet na kilka inkarnacji. Taki człowiek ciągle krąży wokół tego samego problemu. Zdarza się też, że nieharmonijne wibracje ze splotu słonecznego dotrą do czakry serca. Ta ciężka energia nie otworzy czakry serca tylko mocno go zakłóci, zablokuje prace tego ośrodka. Jest to problem ludzi, którzy umierają na choroby serca.

SPLOT SŁONECZNY jest jednym z najbardziej wrażliwych ośrodków w ciele człowieka. Miejsce, w którym jest 72 000 subtelnych połączeń nerwowych przyłączonych do jednego filtru. Trzecia czakra jest wielką elektrownią energii i transferuje energię do wszystkich punktów w subtelnym ciele. Kontroluje adrenalinę i jest połączony z ciałem astralnym.

Symbol splotu słonecznego - 10 płatowy żółty lotus, który jest również zwany "mózgiem brzucha" albo "astralnym mózgiem" w ciele człowieka. Mózg człowieka czuje i odbiera wszystkie emocje, a trzecia czakra zbiera wszystkie emocje i wszystkie uczucia, jest dla nich magazynem.

W splocie słonecznym budzi się człowiek do spirytualnego życia. Właśnie na tym poziomie zaczyna powoli identyfikować się z Najwyższym Źródłem. Kiedy ta czakra jest wybalansowana daje człowiekowi autorytet i siłę. Zapewnia również zdrowie. Powiązana fizycznie z trzustką, wątrobą, śledzioną, woreczkiem żółciowym i całym układem nerwowym, odpowiedzialna za dolny kręgosłup, wypełniona czystymi energiami daje niezakłócony przepływ i reguluje wszystkie procesy fizjologiczne.

... i jesteś w połowie drogi,
słońce zaczyna być twoim drogowskazem.
Słyszysz już śpiew gwiezdnej harmonii.
Właśnie tutaj odkrywasz,
że jesteś kosmicznym graczem.

Miliony upojeń tego świata nadal kusi
i ciągle biegniesz dopingowany życiem.
lecz w sercu twoim rodzi się już nowa pieśń.
Jesteś żółtym iskrzącym lotosem.

Połowa drogi ... idź jeszcze dalej,
złota mandala wskazuje ci ścieżkę.
Przed tobą pulsują gwiazdy,
okaż swoją gotowość na nową wiedzę,

Wytrwaj, mijasz właśnie punkt krytyczny ...
uświadom sobie czego doświadczysz ...


Vancouver
1 May, 2007

WIESŁAWA