KUNDALINI

ALFA I OMEGA
(CZĘŚĆ 6)
LINK! DO CZĘŚCI 5

LINK! DO CZĘŚCI 7

Boski blask dodaje mi siły,
odżywiam się złotą energią,
harmonijne połączenie
przywraca mi pamięć ...
znaki, sygnały szepczą mi święte słowa.

O moje Światło Przewodnie
kroczę za Tobą
tkając w swoich marzeniach
przeplatanych zachwytem
wspaniałą szczęśliwość ...

Funkcja thalamus spełnia magiczną komunikację z Wyższym Światem, służy jako przekaźnik - jest stacją w mózgu. Jego przebudzenie równa się z otwarciem bramy do Boga. Ale ten sam punkt dawno temu zwabił naszych przodków w sferę podświadomości, skłonił do odejścia od Źródła. Zbyt dalekie wślizgnięcie się poza bramę Boga w kierunku podświadomości, zatrzasnęło ją na bardzo długi czas i nie było odwrotu. Człowiek wszedł w pasmo zupełnie innych energii, otworzył swoje pretensjonalne ego, rozbudził wewnętrzne żądze, aż w końcu zagubił się w labiryncie własnego rozumu. Silne reakcje, gniew, odwet, negatywne myśli, wymazały z jego wnętrza czarodziejskie dary, zablokowały dostęp do prawdy i Wielkiej Miłości.

Nadszedł czas, że tworzymy od nowa nasze wnętrza, podróżujemy w siebie, a Bóg cierpliwym i wytrwałym daje wstęp w Wielkie Misterium. Czas aby zrzucić z siebie fałszywe konstrukcje, a swój czysty strumień energii skierować w proces tworzenia prawdziwej rzeczywistości. Światło zachęca ludzi do wyjścia z ciemności, mobilizuje, aby wyrzucić wszystkie blokady i skostniałe wzorce.

Nowe Misterium w ciele człowieka, popycha intuicyjnie każdą istotę do nowych działań. Każdy kto spotka się z własną intuicją wie, że trzeba budować w swoim ciele swoją świątynię, nadszedł czas potężnej zbiorowej transformacji. Dziecię gwiazd szybko odkrywa w sobie zakopane skarby ... wie, że nie srebro i złoto dadzą sposobność dobrego życia. Budując swój materialny świat człowiek utknie w drodze, schodzi niżej i niżej w podświadomość. Nadszedł czas by uwolnić się od swoich przestarzałych form, usunąć bariery blokujące wieczne życie.

Wokół nas zaczynają rozbrzmiewać piękne wibracje, z wielkiej ciszy wyłania się tęczowe światło; spójrz prawdzie w oczy i wstąp w cudowne nowe Misterium.

Thalamus - korytarz między światami; kiedy otwierasz szeroko drzwi i wpuszczasz przez szczelinę światło, widzisz jak oświetla drogę, ale kiedy drzwi ponownie zostają zamknięte nie masz pojęcia, że w głębokiej ciemności one istnieją. Thalamus ma wiele sekretnych funkcji, przypisuje się mu wiele mistycznych symboli. Oznacza również "sypialnię" i " ślubną suknię - łóżko," gdzie w trakcie małżeństwa jest skonsumowane współżycie seksualne. Uważany jest też za wszystkowidzące oko położone w centrum głowy, łączy szyszynkę z przysadką mózgową:

"Jeśli twoje oko jest jedynym całe twoje ciało będzie pełne światła"

Czaszka jest określana jako puchar życia - Św. Graal. W czaszce dokonuje się Wielkie Misterium, otwierają się potężne siły spirytualne, rozpala się ogień mądrości. Taki człowiek zdolny jest poruszać się w świecie materialnym, a jednocześnie ma wgląd w wyższe rzeczywistości.

Z Wikipedii


Obraz rezonansu magnetycznego przekroju ludzkiego mózgowia.
Wzgórze zaznaczono strzałką
.

Wzgórze (ang., łac. thalamus) - część międzymózgowia znajdująca się pod spoidłem wielkim. Przylega do niego podwzgórze. Odpowiada za wstępną ocenę bodźców zmysłowych i przesyłanie ich do kory mózgowej (oprócz węchu). Pełni kluczową rolę w integracji informacji czuciowych i ruchowych, w procesach uwagi i kontrolowania dostępu do danych czuciowych.

Obszary wzgórza i funkcje:

- przednia grupa jąder

- jądra przyśrodkowe - rola w ekspresji emocji (dzięki integracji aktywności czuciowo-ruchowej)

- jądra śródblaszkowe - otrzymywanie informacji z wstępującego układu siatkowatego, wpływ na ogólną aktywność kory

- jądra części grzbietowej:
- boczno-grzbietowe
- poduszka - łączenie informacji słuchowych, wzrokowych i czuciowych poprzez współpracę z wzgórkami czworaczymi górnymi oraz ciałem kolankowatym bocznym

- jądra części brzusznej:
- brzuszne przednie - wysyłanie niespecyficznych projekcji do kory przedczołowej, oczołodołowej i kory czołowej przedruchowej; otrzymywanie informacji z istoty czarnej
- brzuszne pośrednie - wysyłanie połączeń do kory ruchowej, istoty czarnej) oraz móżdżku
- tylne boczne - przekazywanie informacji czuciowych (ból, dotyk, temperatura)
- tylne przyśrodkowe - przekazywanie informacji o smaku i informacji czuciowych w obrębie głowy
- tylno-dolne - otrzymywanie informacji o równowadze ciała (jądra przedsionkowe)

- jądro siatkowate wzgórza (NRT) - jądro hamujące - decydowanie o aktywności związanej z uwagą

- ciało kolankowate boczne - przekazywanie informacji z siatkówki do kory wzrokowej (płat potyliczny)

- ciało kolankowate przyśrodkowe - przekazywanie informacji słuchowych

Ważnym punktem kosmicznym wiążącym się mocno z trzecim okiem jest znak zodiaku - Baran, powiązany z thalamusem, występuje jako neutralny punkt - jest wierzchołkiem Świętego Trójkąta. Cykl zodiaku zaczyna się w znaku Barana, a kończy w znaku Ryb. Ten okres uważany jest za Alfa i Omega - zamknięcie wszystkich cykli:

"Jam jest Alfa i Omega (początek i koniec) Mówi Pan Bóg, Który jest , Który był i który przychodzi, Wszechmogący..." (Ap 1, 8 )

"...Kto zdziałał to i uczynił? Ten, co [z nicości] wywołuje od początku pokolenia. Ja, Jahwe jestem pierwszy, z ostatnim również ja będę..." (Iz 41, 4)

Słowa "Jam jest Alfa i Omega ..." przypisywane są Jezusowi, który reprezentuje drzwi.

"Odpowiedział mu Jezus: 'Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie ... " (J 14, 6)

Budzące się ciało zmienia swoje funkcje, przybywa więcej czakr; do nich dochodzą czakry Alfa i Omega. Siedem czakr w ciele człowieka przekazuje tylko energię z poziomu astralnego. Jak już wiemy są one zapieczętowane, mają ograniczone wzorce i funkcje. Pieczęcie sprawiają, że obracają się wolniej, co z kolei powoduje niedobory energii w meridianach i co się z tym wiąże choroby. W chwili aktywowania ciała pieczęcie zostają złamane, stopniowo czakry zmieniają swój kształt; stożki przekształcają się w kule, mają już zdolność przyjmowania energii z wyższych wymiarów, ponieważ ich promienie tryskają w różne strony, a nie tylko w jednym ograniczonym kierunku.

Czakry Alfa i Omega istnieją w ciele w stanie uśpienia. Czakra Alfa znajduje się około 20 cm ponad środkiem głowy, łączy człowieka z nieśmiertelnym ciałem z piątego wymiaru. W chwili przebudzenia się tej czakry, człowiek ma uczucie połączenia z wyższymi poziomami. Osobiście, w tym miejscu czuję nad głową wielki strumień elektrycznego prądu, który jak magnetyczny deszcz spada na czubek głowy i wnika głębiej w ciało.

Czakra Omega znajduje się około 20 cm poniżej kości ogonowej, łączy ciało z ziemią i z siatką inkarnacji. Budzeniu się tej czakry towarzyszy silny ból w kolanach, w moim przypadku zmieniły swój kształt. Ból kolan mówi też o odrywaniu się od ziemi, zmieniają się życiowe cele, człowiek zaczyna kierować się sercem, towarzyszy mu uczucie bycia w drodze powrotnej do swojej prawdziwej ojczyzny. Mądrość uzmysławia ścieżkę, ziemski byt zaczyna mocno ciążyć, wewnętrzne światło jak drogowskaz pokazuje tylko jeden kierunek.

Przez ciało wyżej rozwinięte przebiega świetlisty słup, z początku będzie on cienki na grubość 1 cm, następnie poszerza się i może osiągnąć rozmiary o średnicy głowy. Kiedy przebudzą się czakry Alfa i Omega strumień fal elektromagnetycznych przepływa pomiędzy nimi. Od tej pory w ciele popłynie elektromagnetyczna rzeka, która już będzie płynąć dzień i noc. Najmocniej odbieram ten strumień nocą, potrafi być tak silny, że nie jestem w stanie podnieść się, dziwna elektromagnetyczna siła przykuwa mnie do łóżka. W związku z tym zjawiskiem mam bardzo ciężkie ranki, budzę się, ale muszę jeszcze długo poleżeć w łóżku i ustabilizować energie.

W chwili przybierania przez czakry kształtów kulistych całe ciało zaczyna wibrować i drżeć, zmieniają się punkty na skórze, całe ciało zaczyna być podłączone pod nowy system uniwersalnych sieci. Stopniowo łączą się ciała: emocjonalne, mentalne i duchowe. Obracają się z określoną szybkością, połączone są z wibracjami ziemskimi, zbudowane są z figur geometrycznych. Nieprawidłowa praca nad swoim rozwojem może zamknąć człowieka w takim geometrycznym wzorze na bardzo długo okres czasu. Należy uważać na swoje ziemskie działania.

Czakry Alfa i Omega zbudowane są zupełnie inaczej niż pozostałe czakry, służą do zakotwiczenia siedmiowymiarowego ciała i są regulatorami wyższej już energii. Każdy człowiek jest strażnikiem własnej świątyni, stąpa po ziemi, ale za pomocą światła buduje sobie połączenie z Wyższą Świadomością. Chociaż posiada jeszcze wiele ciemnych struktur, pragnie znaleźć kierunek, by połączyć się z Uniwersalną Miłością, przejść przez sekretną ślubną komnatę. Wielu ludzi nadal nie ma odwagi popłynąć z nowym prądem, stare przekonania i uprzedzenia blokują drogę.

Zaufaj wewnętrznemu głosowi, daj możliwość dostępu Światłu, niech wpuści w twoją antenę - thalamus i dalej w dół nowe ładunki elektromagnetyczne, a rozbłyśniesz w ciemności niczym lampka.

Jezusowi przypisywane są też słowa:
"... Jeśli twoje oko jest jedynym ... "

Światło przechodzące przez przysadkę mózgową do szyszynki musi mieć otwarte drzwi, wtedy wydłuży się z dołu do góry. Cała Biblia zawiera w sobie Wielką Symbolikę Potężnego Misterium. Symboliczne porównania i magiczne nazwy przekazywane w czasie mają głębokie znaczenie i odnoszą się do oświecenia.

Ważną częścią mózgu są połączone ze sobą komory mózgu:
- dwie boczne
- komora III
- komora IV

Boczne komory położone wewnątrz półkul mózgowych połączone są z 3-cią komorą. Przez środek znajdującej się w międzymózgowiu komory 3-ciej, przebiega most tkanki nerwowej zwany mostem międzywzgórzowym - massa intermedia. 3-cia komora połączona jest z komorą 4-tą leżącą w śródmózgowiu przez podłużną strukturę nazwaną wodociągiem mózgu lub kanałem Sylwiusza. 4-ta komora mózgu leży między móżdżkiem, a pniem mózgu. Massa intermedia jest wiązką włókien nerwowych, które łączą się z thalamusem. W dalszym ciągu nie jest dobrze poznana funkcja tego rejonu mózgu.

Massa intermedia wygląda zadziwiająco podobnie jak jądro komórki lub jajo wewnątrz thalamusu. Już Egipcjanie porównywali symbolicznie znaczenie tego miejsca do Horusa, twierdzili, że był kosmicznym jajem. Co ciekawe jajo w thalamusie w poprzecznym przekroju ma kształt owalny i wygląda tak samo jak RU - pętla w Ankh: symbolizuje pochwę, usta, oko.

cdn...

Vancouver
22 Aug. 2008

WIESŁAWA