KUNDALINI

7 CZAKR SERCA
 

Pomiędzy główną czakrą serca i główną czakrą gardła znajduje się 7 mniejszych czakr serca. Każda z nich posiada odmienną energią miłości. Leżą one w prostej linii. U normalnych ludzi są bardzo maleńkie, ok 1,5-2 cm średnicy. Budzą się i rozwijają pod wpływem kundalini.

MAŁE CZAKRY SERCA

Czakra 1, leży poniżej głównej czakry serca na najniższej kostce w pośrodku klatki piersiowej. Zawiera energię, która otwiera człowieka na prawdę i fałsz.

Czakra 2, leży powyżej pierwszej. Porządkuje i balansuje energię, która pomaga łączyć się z innymi ludźmi. Odpowiedzialna za stosunki międzyludzkie i ideały. Kiedy się prawidłowo rozwija taka osoba nie manipuluje już innymi, nie kontroluje, posiada dużą odpowiedzialność. Potrafi zrezygnować ze wszystkiego na korzyść innego człowieka.

Czakra 3 - znajduje się między piersiami. Posiada energię, która pozwala prawidłowo żyć. Ta czakra rozwija się najmocniej pod wpływem kundalini. Wtedy też w człowieku rozwija się prawidłowa osobowość, odkrywa źródło boskości, łączy się z nim. Wzrasta i człowiek jest gotowy do powrotu do oceanu Miłości, gotowy by połączyć się z energią Boga.

Czakra 4 - leży powyżej czakry 3. Odpowiedzialna za wybaczanie. Wybaczanie jest wspaniałym błogosławieństwem dla tego który daje i który przyjmuje.

Czakra 5 - leży powyżej 4. Jej funkcja-chęć do życia, balans i współczucie. Mała czakra serca 5 zwana jest -współczujące serce. Ta czakra powoduje, że ludzie są otwarci na innych. Od tego momentu kiedy ona się otwiera, nie mają problemu mówić otwarcie o tym co dręczy człowieka. Ta czakra jest również zwana emocjonalnym odkurzaczem.

Czakra 6 leży powyżej 5. Otwiera człowieka na wyższe spirytualne cele. Zamienia energie miłości na energie spirytualne. Otwarcie tej czakry otwiera człowieka na wyższy poziom spirytualny. Od tego momentu człowiek czuje potężną miłość do Boga. Ta miłość, którą czujemy do innych ludzi jest od tej chwili bardzo maleńka w porównaniu do tej. U kogo ta czakra jest zamknięta rozpoznaje tylko miłość człowieka.

Czakra 7 - leży powyżej 6 już blisko szyi. Otwiera energię - pomoc bezinteresowna, służba dla innych.

Tak zwana czakra - służba. Od tej pory życie takiego człowieka się zmienia, nie żyje dla siebie tylko dla innych. Nie ma już żadnej siły, aby takiego człowieka cokolwiek powstrzymywało od tego zadania.

WIESŁAWA