KRYZYS DUCHA

ŚWIATŁO MEJ MIŁOŚCI

Każdego dnia Bóg pyta nas: jak mnie kochasz? Czy ty go słyszysz, czy tylko rozkładasz ręce i mówisz: jestem sam, tak bardzo proszę Boga a On jest gdzieś daleko i w ogóle o mnie nie dba!

W każdym człowieku mieszka iskierka Boga, która wskrzesza go z martwych i mówi jak mamy żyć. W każdym człowieku ta iskierka może zapalić wielki pożar, z którego wyłoni się Chrystus i będziesz człowieku bezpieczny, nie tylko w tej chwili, ale zawsze! Posiadając taką wiarę i nadzieję trudno zginąć, trudno nie dotrzeć do życia wiecznego.

Bóg zna cię od zawsze, od dawna próbuje zwrócić na siebie twoją uwagę, ale ty jesteś zbyt zajęty. To Bóg chce ci dać wszystko i sprawić, że twoje życie będzie piękne i szczęśliwe, ale jeden warunek, musisz zwrócić w jego kierunku swoje oczy.

Jeśli wiara człowieka jest niezachwiana dlaczego miałby wątpić, że Boga nie ma obok niego. To Bóg za nami tęskni, szuka połączenia, wysyła przekazy, i to jest największa słabość Boga - miłość do człowieka. Nigdy nie mówi człowiekowi - żegnaj, tylko - do usłyszenia, nawet jak nie słyszy człowieka odpowiedzi.

Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz, Bóg zawsze będzie tam dla ciebie. Kocha cię i tęskni za tobą i czeka aż ty będziesz mieć czas aby z Nim porozmawiać ... toteż zawsze pamiętaj o tym i kiedy każdego poranka otwierasz oczy, budzisz się do nowego dnia, wprzódy przywitaj Chrystusa, który ciągle przy tobie trwa, na dobre i na złe.

Modlitwa - za jej pomocą masz otwartą linię do Nieba. I wcale nie musisz mieć telefonu, karty, ładowarki, zawsze jest dobry sygnał i przesłane są wszystkie wiadomości. Każda dociera do Nieba a w dodatku jest jedyną i tą wielką opcją, w przypadku kiedy wszystkie inne zawiodły. Kiedy człowiek się modli, Bóg działa! Gdy ziemska pomoc jest bezskuteczna Bóg jest jedynym przyjacielem, który nigdy nie zawiedzie, wystarczy podnieść oczy...

Modlitwa jest kluczem, który otwiera każdy dzień na wszelkie błogosławieństwa. Jest kluczem, który zamyka każdą twierdzę kiedy chcemy w nocy odpocząć. Toteż używaj tego klucza cały czas.

Nie ma to znaczenia, czy modlisz się głośno czy szeptem, Bóg słucha, rozumie, wie i zachowuje wszystkie nasze prośby we własnym sercu. Gdy ufasz całym sercem w Jego Miłość zdarzają się cuda.

Każdego ranka proś Boga, aby dzisiaj przeprowadził cię bezpiecznie przez życie, aby dał ci zdrowie i wszystko to co będzie ci potrzebne w tym dniu do twojego lepszego wzrostu i proś, aby oddalił to wszystko co ci przeszkadza dojść do tego co dla ciebie jest najcenniejsze - Światła Bożego.

Każdy nowy dzień to błogosławieństwo. Nie pozwól aby wczorajsze awarie zniszczyły piękno dzisiejszego dnia. Przebacz sobie i innym, wyślij światu swoje błogosławieństwo, daj obietnicę miłości i miej nadzieję, że odnowiony w ten sposób odciśniesz w dniu dzisiejszym na swojej drodze wartościowy ślad, dasz szanse nie tylko sobie ale i drugiemu człowiekowi, który jeszcze dzisiaj ma zbyt mało wiary, nadziei, wzmocnij go zanim odkryje własną prawdę i barwy własnego świata.

Daj szansę i własnym wrogom, umiej wybaczyć. Miej tą mądrość i zawsze wybieraj ścieżkę, która prowadzi do mądrości. Słowa mają moc, mogą zarówno zniszczyć i uzdrowić. Kiedy słowa są prawdziwie życzliwe mogą zmienić świat a wówczas nie musimy martwić się o przyszłość.

Przebaczenie - przebacz w swoim sercu a nie tylko na ustach. Kto doświadcza w sobie Chrystusa widzi samego siebie we wszystkich istotach i umie wybaczyć nawet największemu wrogowi.

Na drodze życia wiara jest pokarmem, cnotliwe czyny schronieniem, mądrość jest jak światło w słoneczny dzień, a zdolność przebaczenia jest jeszcze większym darem, odzyskujesz swoje życie, spokój i chłodzisz żądło swojemu prześladowcy.

Dzięki tej umiejętności dajesz możliwość pokazania światu własnego wielkiego charakteru ... ponieważ przebaczenie jest cnotą odważnych. I masz możliwość ubogacić własne serce jeszcze większą szlachetnością, ponieważ błądzić jest rzeczą ludzką a przebaczać jest cechą boską.

Słabi nie potrafią wybaczyć, tylko myślą ciągle o zemście i szukają każdej okazji aby ponownie uruchomić własne żądło. Przebaczenie to ostatnia forma miłości i nieszczęśliwy jest ten, który sobie nie umie zafundować tego daru - pięknej i czystej miłości. I niech się zawsze między nami ludźmi spotykają uśmiechy, bo uśmiech jest początkiem miłości.

Bóg i ciebie posyła z miłością do drugiego człowieka, popatrz wokół siebie i znajdź tego, który potrzebuje świeżych kropel deszczu, nawilż jego glebę. Zajrzyj do chorego przyjaciela, sąsiada, nie czekaj na jego telefon. Jeśli ten wyśle w twoim kierunku uśmiech, znaczy - udało ci się umocnić jego życie.

Wschód słońca sprawia, że nasze poranki są piękne, ale słowa Boże umacniają nas jeszcze bardziej i czynią, że nasze życie jest znaczące. Człowiek czeka na duże sukcesy, wysokie wzloty, ale Bóg kropi na nas niewielkie kropelki, ale jakże cudowne, za pomocą których kiełkują w naszych sercach nasze ziarna wiary.

Życie jest jak muzyka, ma wysokie i niskie tony. Nie ważne jak są wysokie czy niskie, ale ważne aby były w zgodzie z Bogiem. Ważne aby nigdy nie wyjść z tego rytmu życia, które stworzył Bóg. Możesz nie wiedzieć, gdzie doprowadzi cię twoja droga, ale czy to ważne, kiedy kroczy na niej z tobą Bóg?

Wszystko w życiu jest przemijające, dlatego trzeba wiele odwagi by kochać, tym bardziej kiedy wiemy jak może się dla nas skończyć ta ziemska miłość, ale kto ma w sobie prawdziwą wiarę, miłość będzie trwała wiecznie.

Bóg powiedział - buduj lepszy świat a człowiek małej wiary odpowiada: nie potrafię, ponieważ świat jest taki skomplikowany, więc jakże go mam naprawić? Bóg ci odpowie: po prostu zbuduj lepszy ... nie umiesz czynić wielkich rzeczy - nakarm chociaż raz dziennie jedną głodną istotę.

Ufając Bogu, jeśli prosisz Go o pomoc w wspinaczce na wysoką górę, Bóg nie sprawi, że góra będzie niższa, nie zaniży twojej poprzeczki, ale na pewno twoja wspinaczka będzie łatwiejsza ... a to jest twoja wiara i jak ona jest w stanie wysoko się wspiąć, tak daleko zajdziesz. Toteż nie bój się trudności, tylko idź do przodu, poczuj i ty na sobie ten wielki dzień, który zmieni twoje ciemne miejsce w jasność.

Nie bój się prosić Boga aby ci wskazał twój cel ... i kiedy spotkasz się z zupełnie innym wymiarem niż twoja rzeczywistość i chociaż wyda ci się śmieszny, nie z twojego snu, to jednak zaufaj mądrości Boga, po prostu Mu zaufaj i uwierz, że daje ci coś dużo lepszego, ale i nie poganiaj losu - wszystko przychodzi w swoim czasie.

Jesteś niczym kwiat na wietrze, który raz jest wprowadzony w ruch, drugi w błogą ciszę a słoneczne promienie oświecają twoje życie. I wiedz, że Światło twej miłości oświeca życie wszystkich, których i ty napotykasz na swojej drodze i przynosi wszystkim wieczne owoce.

Bywa, że twój marsz jest wolniejszy, że twoje skrzydła ciągle są niezdolne do fruwania, nie możesz przenieść się w wyższe wymiary, ale pamiętaj Bóg zawsze udzieli ci wsparcia jeśli ucieleśnisz się z Jego Światłem.

Bywa, że nie potrafisz jeszcze współwibrować z Boskim Światłem, jesteś wpleciony w zupełnie inny rezonans życia, który przechyla cię w innym kierunku, jeszcze nie wszystko rozumiesz, nie uczestniczysz w wielkim cudzie życia, tylko w jego fragmencie. Tak jak ryba, która nie zna wszystkich wspaniałości oceanu, tak i człowiek nie zna wszystkich wspaniałości Boga, toteż czy przeżywasz radosne chwile czy trudne, zaufaj Bogu i wiedz, że te trudne to może być tylko dotyk palca Bożego, który zmienia twoje przeznaczenie ... więc bądź zadowolony z każdego dnia. Żyj radosnym sercem i młodym duchem, nadaj życiu piękne znaczenie, nie pracuj zbyt ciężko aby przysposobić sobie jak najwięcej dóbr materialnych, dbaj o dni świąteczne, bo to przecież Bóg dokłada starań, i wie co dla ciebie jest najlepsze.

Człowiek musi również wiedzieć, że podróż do Boga zaczyna się od małego kroku. Bóg nie oczekuje od nas abyśmy w ciągu godziny pokonali 100 km na własnych nogach, ale obiecuje dać nam siłę do pokonania potężnych odległości w ciągu całego naszego życia.

Ja, jako człowiek mogę być twoim dobrym przyjacielem ... ale pamiętaj, Bóg jest jeszcze większym. Mogę cię przytulić, ale Bóg zrobi to jeszcze lepiej. Mogę osuszyć twoje łzy, ale Bóg osuszy je skuteczniej.

I pamiętaj, kiedy Bóg sprawia łzę w twoim oku, równocześnie instaluje w twoim sercu tęczę.

Bóg często wykorzystuje małe zapałki aby rozpalić wielkie pochodnie, i nie ważne jakie są małe, będą odbierane w tym świecie jako coś wielkiego.

Żyjąc poszukaj prawdy i piękna, szukając miłości szukaj Boga, bo tam, gdzie Bóg tam jest miłość, prawda i piękno. Będąc w ramionach Boga nikt nie czuje się sam, nie nęka go melancholia, depresja, bo nie może być w życiu czarno i źle kiedy człowiek ma otworzoną choćby jedną furtkę do Nieba. Bóg nigdy nie zamyka drzwi bez otwartego okna; czy idziesz na wschód czy na zachód zawsze znajdziesz dobre rzeczy, ponieważ spacer z Bogiem jest najlepszy dla człowieka.

Człowiek musi wiedzieć, że Bóg dociera do każdej łzy spadającej z oka żywej istoty. On widzi każde bolejące serce i wie jak go uciszyć. On zna łatwą i trudną drogę i pomaga człowiekowi krok po kroku w jego długiej podróży i zasila go własną siłą.

Człowiek powinien również nauczyć się odbierać na własnej skórze spadające igły, zostały tak zaprojektowane, abyśmy stali się silniejsi. Bóg nie obiecywał dni bez bólu, ale nie zabrał w ciężkim dniu śmiechu ... jak każdy dzień, który może być słoneczny i pochmurny, dzięki czemu czyni nadzieję, dzięki której mimo wielkiego utrapienia można czynić wspaniałe rzeczy.

Toteż bądź wdzięczny i podziękuj za każdy dzień, bez wyjątku. Kto wierzy w Boga i Mu ufa ten nigdy nie pozostanie pusty, Bóg przywróci radość, pokój, miłość.

I chociaż bywa to długa droga, ciężki życiowy test, to jednak przepłyniemy ten ocean życia bez względu na siłę wiatru i gigantyczne fale i nie utopimy się, ponieważ błogosławi nam Bóg!

Niech Światło twej miłości oświeca zawsze twoje życie i wszystkich tych, których napotkasz na drodze. Bądź świadom tego, że wszystko jest możliwe kiedy współbrzmisz z Boską Świadomością. Jakaś niewidzialna siła przenika twój fizyczny świat, otwiera wszystkie bramy do twoich tajnych komnat ... budzą się twoje marzenia, więc otwórz serce w bezwarunkowej miłości ... i tak trwaj!

Namaste

10 May 2012

WIESŁAWA