KRYZYS DUCHA

SPEŁNIENIE PRAGNIEŃ, A PRAWDZIWA DROGA DO BOGA!
 

Czy jakbyś mógł spełnić swoje wszystkie pragnienia pstrykając palcem, to byś to uczynił?

- praktycznie każdy bez zawahania odpowie: OCZYWIŚCIE, ŻE TAK!
- a ja odpowiem
OCZYWIŚCIE, ŻE NIE!

Czemu? Czemu mówię nie? Bo gdy spełniamy pragnienia, stajemy się ich niewolnikami. Wpadamy w uzależnienie od pragnień, a jak wiemy, one nigdy się nie kończą (gdyż ciągle pojawiają się nowe). Spełnianie marzeń / pragnień to działanie przez podświadomość, która ciągle wytwarza nowe życzenia niczym automat... i dlatego trzeba ów automat ususzyć jak chwasta na polu, aby już nigdy żadne pragnienie nie powstało w naszym umyśle. Na początku będzie to bardzo trudne, bo ludzie żyją pragnieniami i nie mają ochoty się ich wyrzekać. Ludzie chcą żyć w dobrobycie, chcą dobry samochód, super żonę i cokolwiek sobie wymyślą. Tak, to wszystko możesz mieć za sprawą prawa przyciągania, ale zastanów się, czy naprawdę tego chcesz? I gdzie w tym wszystkim jest Bóg? ... więc czy droga przez podświadomość jest prawidłowa?

A co w takim razie z nadświadomością?

Tylko nadświadomość zna naszą przyszłość, więc warto się do niej dostosować, dzięki czemu będziemy szli w optymalny sposób do Boga, co ostatecznie sprawi, że nasycimy się Jego nektarem i wypełnimy naszą duszę Jego Światłem. W taki sposób zaspokoimy swoje duchowe potrzeby - nie uda nam się tego uczynić, kierując swój wzrok na rzeczy materialne czy przemijające życie. Tylko wieczny Bóg może obdarować nas prawdziwą wewnętrzną radością i stałym uśmiechem na naszej twarzy. Tylko pełne zaufanie do Niego może dać nam spełnienie, ale nie materialne, tylko wewnętrzne.

Gdy ususzymy nasze pragnienia, a jedynym pragnieniem będzie wolność, czyli chęć obcowania tylko z Bogiem wtedy nasze życie zacznie się zmieniać. Umrzemy dla tego świata i narodzimy się na nowo dla Boga... więc skierujmy wszystkie myśli ku Niemu i z żarliwą wiarą dążmy do ostatecznego zjednoczenia z Nim. On czeka na Ciebie, wyciąga do Ciebie swoje ręce i czeka na twój pierwszy krok... a gdy go zrobisz, On zrobi w twoim kierunku ich aż 10!

Niestety, ale trudno jest bogatemu zrezygnować z bogactwa w imię Boga. Trudno jest pozbyć się naszych pragnień / pożądań, ponieważ wymaga to od nas ogromnej siły i zaparcia. To wywoła w nas ogromny bunt i poczucie niesprawiedliwości. Będziemy mieli poczucie, że cały świat jest przeciwko nam i że chce nas unieszczęśliwić, bo niby czemu mamy do cholery rezygnować z naszego wygodnego życia!?

Czemu mam pozbywać się pragnień?

Ponieważ pragnienia nie zaprowadzą cię do Boga. Gdy jakieś pragnienie zaspokoisz, za chwilę pojawi się nowe... jednym słowem oddasz życie dla pragnień, a nie dla Boga. Nigdy nie narodzisz się w tym życiu ponownie, więc wiecznie będziesz się inkarnował... nie będziesz umiał tak naprawdę docenić życia, tych drobnych chwil, które dają wewnętrzną radość (widok spadających liści, zapach kwiatów, letni powiew wiatru)... i nie doznasz trwałego błogostanu, którym może obdarzyć cię tylko Bóg.

Czemu do Boga wiedzie wąska ścieżka i tak trudno nią iść?

Bo aby dojść do Boga, trzeba sobie w pewien sposób zasłużyć. Pragnienie Boga musi wypływać z głębi naszego serca... jeżeli będzie inaczej, to jedynie oszukujemy sami siebie. Bóg wszystko widzi i to On decyduje, na co jesteśmy gotowi, a na co nie. Możemy oszukać swoich bliskich... ale z Bogiem nam się to nie uda.

Droga do Boga to droga wyrzeczeń w imię miłości!

To śmierć dla wszystkiego, aby odrodzić się w Bogu, aby Bóg zamieszkał na stałe w naszym sercu w Wielkiej Chwale i Miłości.

Zaprzyj się siebie i idź do przodu!

Świat zacznie walić się na naszą głowę, próbując odciągnąć nas od drogi kierującej ku Bogu. Ta droga będzie bardzo nieprzyjemna ależ jaka owocna! Czy nie warto poświęcić życia w imię Boskości? Czy naprawdę jesteśmy takimi skąpcami? Odłóżmy więc nasz plecak materializmu i pragnień i skierujmy się do Światła, bo tylko ono da nam trwałe szczęście.

Artykuł dany na stronę 18.03.2007
(lekkie kosmetyczne poprawki: 31.08.2021)

Dobry Samarytanin