KRYZYS DUCHA

BĄDŹ SIEWCĄ DOBRA

Życie człowieka powinno być owocne, powinno wydawać plon, kto sieje również zbiera. Czyń dobrze, ale nie dla uznania, mów mądrze, ale nie po to, aby próbować górować nad innymi tylko po to, aby ich czegoś nauczyć, aby im pomóc wzrosnąć.

Nie szukaj pochwał za swoją pracę, działaj skromnie... uznanie ziemskie nie jest wiele warte, raczej kieruj oczy ku górze, tam jest twój Ojciec, który wie jaką wartość ma to co czynisz. Działaj z potrzeby serca, to ono wskaże Ci co masz robić... wsłuchaj się w nie, a ukaże ci się droga, droga ze złota, gdyż to droga czystej Prawdy i Miłości.

Nikt nikomu nie każe zbawiać od razu całego świata, skup się na małych rzeczach, na prostych sprawach. Zacznij powoli... ale bądź systematyczny... przestań popełniać małe "grzeszki", a chwasty na twoim duchowym polu zaczną znikać... Bądź siewcą dobra, rozpoznaj swoje Boskie powołanie, odszukaj w swoim wnętrzu swoje Boskie cele, wypełnij swoje przeznaczenie, urzeczywistnij to kim w rzeczywistości jesteś.

Czasem w Twojej okolicy może być ktoś kto cierpi, kto potrzebuje wsparcia, komu jesteś w stanie pomóc. Pamiętaj, twoje wsparcie dla takiej osoby może okazać się bezcenne, możesz okazać się dla niej jedyną podporą w trudnych chwilach jakie przeżywa. Niemniej jednak pamiętaj, życie to nie bajka, raz jest dobrze, a raz źle. Zjednocz się sercem i umysłem z Bogiem, działaj z potrzeby serca, a każda ciemna droga w Twoim życiu zostanie rozjaśniona Boskim płomieniem wdzięczności.

Może znajdujesz się teraz w ciężkiej sytuacji, może walczysz o każdy oddech normalności w oszalałym świecie jaki cię otacza. Znajdź 5 minut wolnego czasu i powiedz do Boga, że nie masz już siły... że chciałbyś odpocząć... a Bóg ukoi twoje cierpienie... tylko powiedz to szczerze... a zobaczysz, że następnego dnia poczujesz się silniejszy, dostałeś nowe siły... dalej jest ciężko, ale jesteś w stanie temu sprostać... To są takie małe cuda, których nie zauważamy... mówimy przypadek... ale czy to jest faktycznie przypadek? A może to sam Bóg dodatkowo zasilił cię swoją energią?

Bądź ufny jak małe dziecko, Bóg nigdy nie zostawia swoich owieczek, On dodaje im sił, a gdy zabłądzą wyrusza je odnaleźć.

Bóg jest ukojeniem twojego smutku, jest rozwiązaniem twoich problemów, jest spokojem, którego tak długo poszukiwałeś...

Dobry Samarytanin - 19.12.2013