CUDA

NAWRÓCENIA W ŚWIECIE ROCKA -
USŁYSZELI WEZWANIE "JEZUS CIĘ KOCHA!"

Bój o dusze w świecie muzyki nie ustaje. Na przestrzeni ostatnich dekad dokonały się spektakularne nawrócenia w środowisku rocka, reggae i heavy metalu. Świat mediów milczy na ten temat, choć muzycy nie ukrywają swojej przemiany. Cios zadany złemu wywołuje niedowierzanie i nienawiść u niewierzących muzyków i fanów. Nawróceni są lżeni i opluwani, ale jadu się nie boją. Są silni wiarą.

Gwiazdy rocka wydają się mieć wszystko: niesamowite bogactwo, adorację milionów fanów, prywatne odrzutowce i ekskluzywne przyjęcia. Ale życie w sławie, fortuna i pośpiech powodują u wielu gwiazd uczucie pustki i poszukiwanie sensu życia. Do części z nich w tym poszukiwaniu dociera głos, tłumiony przez stawianie siebie w centrum życia - to wezwanie „Jezus cię kocha!”. Przechodzą na chrześcijaństwo. Przedstawiamy 10 rockowych muzyków, którzy poświęcili swoje życie dla Chrystusa.

10. John Davis

John Davis - Jesus Gonna Build Me A Home (2003-06-21)

John Davis grał w amerykańskim zespole Superdrag, który cieszył się powodzeniem na początku lat 90-tych. Wokalista i gitarzysta spędził większość tego czasu na walce z uzależnieniem alkoholowym. W listopadzie 2001 roku, Davis przeżył nawrócenie w trakcie nocnego stromego zjazdu samochodem podczas podróży. "Na początku, zacząłem czuć się bardzo nieswojo," powiedział CBN.com "Po prostu zacząłem czuć się dziwnie, nie wiem, dlaczego. Następnie oblał mnie zimny pot. Nagle, po prostu doszło do mnie, że Bóg miał do czynienia ze mną. ... Wiedziałem, że pustka w moim sercu, moje życie, nigdy nie zostaną wypełnione butelkami alkoholu, czy czymkolwiek innym, tylko On mógł wypełnić moje serce." Powiedziałem: "Panie, jestem tak zmęczony ciągłym biegiem. Jestem zmęczony. Daj mi pokój. To było jak powiew chłodu, zimnej fali".

Od tego czasu, Davis wydał dwie solowe płyty z chrześcijańskim rockiem.

9. Dan Spitz

Spitz był gitarzysta w jednym z przełomowych zespołów thrash metalu, Anthrax, w latach 1980 i 1990. Nagle, w połowie lat 1990, Spitz stracił zainteresowanie muzyką. "Ja po prostu straciłem miłość do grania tego rodzaju muzyki" Spitz powiedział BeliefNet.com. "Nie mogę nawet tego wyjaśnić. I nawet nie chcę dotknąć gitary - gdy za to się zabierałem, to było prawie jak uczucie pieczenia. Nie grałem przez prawie cztery lata." W 2000 roku, Spitz, zaczął wyznawać judaizm mesjanistyczny, chrześcijańskiej religii, która podtrzymuje tradycyjny judaizm uznając jednocześnie, że zbawienie jest możliwe jedynie poprzez przyjęcie Jezusa jako swego Zbawiciela.

8. Rick Derringer

Read The Word, Live It Too

Derringer rozpoczął muzyczną karierę w wieku 17 lat, grając na gitarze w nagraniu McCoy’s „Hang On Sloopy” z 1965 roku. Kilka lat później, kiedy odszedł z zespołu Johnny'ego Wintera, rozpoczął karierę solową. Jego utwór z 1973 roku stał się klasykiem - "Rock and Roll, Hoochie Koo", który wciąż jest grany w rockowych stacjach radiowych. Grał też w nagraniach Kiss, Alice Coopera, Steely Dan i Cyndi Lauper. Kilka lat temu ogłosił swoją wiarę w Jezusa. Na nowo nagrał swój największy hit z nowym brzmieniem i w chrześcijańskim wydźwięku - "Read The Word, Live It Too".

7. Mark Farner

Mark Farner (Grand Funk Railroad) - Paranoid

Grand Funk Railroad zdefiniował scenę rockową po 1970 roku. Mocne hard rockowe granie i stworzenie, prekursorskiego tematycznego grania, zapoczątkowane utworem z 1973 roku „We’re an American Band”. Jako frontman zespołu, gitarzysta i wokalista, Mark Farner grając z nagim torsem, wydawał się uosobieniem wizerunku rockowej ikony. Ale popularność Grand Funk była krótkotrwała i sukcesy odeszły z zawieszeniem działalności w 1980 roku. Zespół reaktywował działalność i gra dalej koncerty, ale bez Farnera. Ten w następnych dekadach znalazł nowe powołanie, nagrywając chrześcijański album „Just Another Injustice”. Z takich utworów jak ” Judgment Day Blues” i „Come To Jesus” wynikało, że Farner się zmienił - nawrócił. Nagrał wiele chrześcijańskich płyt, min. "If It Wasn’t For Grace".

6. Bob Marley

BOB MARLEY'S FAITH IN CHRIST.mpg
CHWILOWO BRAK :(

Przed śmiercią, jeszcze w 1980 roku, Bob Marley przystąpił do Ortodoksyjnego (Koptyjskiego) Kościoła Etiopskiego. Jednak jak dopuścił do siebie nieuchronność śmierci, zgodził się na chrzest i przystąpienie do Ortodoksyjnego Kościoła Etiopskiego. Zrobił to świadomie. Ceremonia odbyła się w hotelu Wellington, a przystąpił do niej Bob Marley, jego żona Rita, oraz ich dzieci. Ceremonii przewodniczył Abuna Izaak. Bob Marley otrzymał wówczas imię Berhane Selassie, oznaczające Światło Świętej Trójcy. Niektórzy rastafarianie uważają, że symbolika tego imienia ujawnia się w nagraniach Boba Marleya, ich zdaniem niemal każdy utwór rozświetlany jest światłem darów Ducha Świętego i inspiracji pochodzącej od Boga. Według prayerfoundation.org, matka Marleya powiedziała, że jego ostatnie słowa brzmiały: " zabiera mnie Jezus."

5. CC DeVille, gitarzysta Poison

Guitar Hero

Pete Wilson, pastor w kościele Cross Point w Nashville był świadkiem nawrócenia muzyka przed jednym z koncertów. Na prośbę gitarzysty podjął się jego duchowego prowadzenia. Udał się za kulisy, do garderoby, gdzie odbył długą rozmowę z gitarzystą. CC DeVill rozmawiał z duchownym o wierze. Potem wyszedł na scenę z wiarą, że Bóg mu towarzyszy i błogosławi. Na licznych spotkaniach opowiada o swoim duchowym doświadczeniu.

4. Nicko McBrain

Nicko McBrain of Iron Maiden Live At Guitar Center's Drum-Off

Uważany za jednego z najwybitniejszych perkusistów heavy metalowych wszech czasów, McBrain jest w zespole Iron Maiden od 1982 roku. McBrain oddał swoje życie Chrystusowi w 1999 w trakcie duchowego doświadczenia w trakcie zwiedzania kościoła z żoną Rebeccą. Jak McBrain powiedział Willow Creek Association News, że modlił się o przyjęcia Chrystusa do serca i zaczął czytać Biblię: "Miałem spotkanie z Jezusem, które cały czas dzieje się w moim sercu". McBrain nadal podróżuje z zespołem, grając utwory, które uczyniły zespół popularny. Gra także w zespole kościelnym w jego kościele na Florydzie. Wierzy, że jego pozornie absurdalny styl życia jest częścią planu Pańskiego. McBrain dał swoje świadectwo przed fanami zespołu i nawołuje, by oddali swoje swoje życie Jezusowi. Często rozmawia z innymi muzykami Iron Maiden o swojej wierze .

"Staram się przekonać tych facetów w moim zespole, by stali się chrześcijanami", tak McBrain powiedział serwisowi canada.com w 2009 roku. "Jestem z nimi po to, by prowadzić ich po mojej drodze, by wiedzieli, jaki plan Boży jest w Biblii. To do nich też jest skierowane. Niech uwierzą, bo czeka ich wieczne szczęście. Mówię do chłopaków , wiesz, popatrz, w moim przekonaniu, w tej chwili, po włączeniu do Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, będę miał życie wieczne w niebie z tobą! "

3. Dave Mustaine

Dave Mustaine On Religion, And Alice Cooper: "He's My Godfather Now."

Mustaine stał się sławny grając w zespole Metallica, a później jako w grupie Megadeth. Jego umiejętności muzyczne są doceniane - uznaje się go za jednego z wybitnych gitarzystów metalowych. Miał swoje ciemna strony, które były wynikiem złego dzieciństwa i sławy. Walczył z uzależnieniem alkoholowym. Zajmował się okultyzmem. Na początku 2000 roku, Mustaine , w wyniku mocnej refleksji nad swoim życiem, nawrócił się. Jak powiedział później w wywiadzie, "Patrząc na krzyż, powiedziałem kilka prostych słów: Co mam do stracenia? Potem całe moje życie się zmieniło. To było trudne, ale nie zamieniłbym tego doświadczenia za nic. Idę przez życie wierząc, że Bóg istnieje.

2. Brian "Head" Welch

Brian Head Welch (former KoRn Guitarist) giving testimony at Christ Temple Church

Były gitarzysta i współzałożycielem z nu-metalowej grupy Korn. Sława i fortuna nie były wystarczające dla Welcha, który popadł w uzależnienie od alkoholu, amfetaminy i pigułek nasennych. W 2005 roku Welch znalazł Boga. Został ochrzczony w Jordanie w marcu tego samego roku. Jak później wyjaśnił w wywiadzie radiowym, oblekł się w pełną zbroję Boga: "poprzedniego dnia byłem z pustką w sercu, a następnego otrzymałem objawienie Chrystusa i wszystko się zmieniło!" Welch szczegółowo opisał swoje przebudzenie duchowe w książce o prowokacyjnym tytule „Save Me from Myself: How I Found God, Quit Korn, Kicked Drugs, and Lived to Tell My Story”. Przeżył aby opowiedzieć swoją historię.

1. Alice Cooper

Alice's Coopers Christian testimony

Alice Cooper zachwycał nastolatków i przerażał ich rodziców szokującymi koncertami. Pełne były wątków wampirycznych, sadystycznych i okultystycznych. To były szokujące rzeczy jak na początek lat 70-tych. Podczas jednego z koncertów odczuł osobowo zło. Przeraził się. Cooper przyznaje, że początkowo nawrócenie było głównie ze strachu: "Nie chcę iść do piekła."

Cooper twierdzi teraz, ze modlitwa potwierdziła jego decyzję. Apeluje: "Módlcie się. To jest naprawdę proste, aby skupić się na Chrystusie." Wokalista nie zrezygnował ze scenicznymi spotkaniami z satanistycznymi muzykami. Tłumaczy: "Rozmawiam z Marylin Mansonem i nie wstydzę się tego, bo jestem jedyną chyba osobą, którą wysłucha, kiedy mówię mu o Jezusie". Cooper dalej gra koncerty wykonując przeboje ze swojej świetności z lat 70-tych i 80-tych. Zrezygnował tylko z części scenografii oraz wielu elementów swojego show. Tym, którzy krytykują jego nawrócenie, Cooper odpowiada "jestem nowym stworzeniem. Nie oceniajcie mnie już przez pryzmat tego, jakim kiedy byłem. Chwała Bogu za to, kim teraz jestem."

Grzegorz Kasjaniuk

Źródło: LINK!