NATURALNE LECZENIE

PORANNY OBRZĘK TWARZY
(CZĘŚĆ 5)
LINK! DO CZĘŚCI 4

LINK! DO CZĘŚCI 6

Obrzęknięta rano twarz stara się nam coś powiedzieć i powinniśmy być tego świadomi, nie powinniśmy tego symptomu ignorować.

Nadmierny obrzęk może oznaczać wiele rzeczy, może być spowodowany czynnikami wewnętrznymi lub zewnętrznymi.

Najczęściej obrzęk to kolekcja płynów mięśni i tkanek co powoduje obrzęki na twarzy w godzinach porannych.

Innymi przyczynami mogą być: uboczne skutki leków, reakcja alergiczna na ukąszenia owadów, infekcje zęba.

Spożycie alkoholu, palenie, nadmierna otyłość, niezdrowy styl życia również może być przyczyną obrzęków twarzy w godzinach porannych.

Odwodnienie i brak istotnych minerałów i witamin, zbyt dużo soli spożytej poprzedniego dnia to następna przyczyna porannych obrzęków.

Obrzęki wokół oczu, to może być zapalenie spojówek, obrzęk gruczołów łojowych w powiekach, zapalenie zatok, gorączka, poza tym zmiany hormonalne w okresie ciąży i menstruacji również powodują nadmierne zatrzymanie płynów.

Większość obrzęków sama się zmniejsza w ciągu 20-30 minut po przebudzeniu lecz nie należy ich lekceważyć ponieważ mogą być objawem niektórych poważnych schorzeń, które wymagają leczenia.

Poranna obrzęki mogą być również przyczyną bardzo poważnych chorób np. kłębuszkowego zapalenia nerek, w tym przypadku obrzęki pojawią się wokół kostek w kończynach dolnych. Mogą być także spowodowane upośledzonym odpływem krwi w okolicy klatki piersiowej lub żylakami w kończynach dolnych.

Jak możemy sobie pomóc?

Przede wszystkim należy ustalić przyczynę obrzęku. Aby wyśledzić tą przyczynę musimy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu.

Zmniejszyć spożycie soli i zwiększyć spożycie zielonych liściastych warzyw, owoców, orzechów, uzupełnić potrzebne składniki odżywcze i oczyścić organizm z toksyn. Czasami już takie zabiegi usunął poranne obrzęki. Właściwa dieta zwiększa metabolizm, automatycznie zmniejsza ryzyko występowania jakichkolwiek chorób.

Kiedy występują tendencje do obrzęków wokół oczu upewniamy się czy usunęliśmy makijaż i sprawdzamy jakie chemiczne substancje mogły go ew. spowodować. Należy sprawdzić czy kosmetyki nie przekroczyły daty ważności, zwłaszcza tusz do rzęs i cienie do oczu.

Przed spaniem należy zadbać o higienę swojej twarzy, szczególnie kobiety, które robią makijaż, należy zmyć makijaż bawełnianymi wacikami najlepiej umoczonymi w mleku.

Organizm potrzebuje również dobrego snu aby się mógł dobrze zregenerować po całym dniu. Wówczas będzie miał lepsze krążenie płynów.

Jeśli te obrzęki występują rano możemy użyć do ich zmniejszenia kostek lodu, osobiście polecam zamrozić herbatę szałwiową i używać tych szałwiowych kostek do usuwania obrzęków (równie dobra będzie przytulica).

Uwaga:
nie myjmy twarzy pod prysznicem, nie narażajmy jej na ciepły i mocny strumień wody tylko myjmy swoją twarz zimną wodą
w umywalce, również nie wycierajmy twarzy zbyt agresywnie, raczej róbmy to delikatnie aby tylko ręcznik wchłonął nadmiar wody.

Stosujmy na oczy plasterki owoców (awokado, kiwi), ogórków, waciki nasączone herbatą lub szałwią, dobrze jest również od czasu do czasu zrobić na całą twarz maseczkę z siemienia lnianego a wówczas na pewno poprawi się wygląd naszej twarzy.

Sposób wykonania maseczki z siemienia lnianego:

2 łyżki świeżo zmielonego siemienia lnianego (ja używam do mielenia specjalnie do tego celu przeznaczonego, najprostszego młynka do kawy) zalewam ¼ szklanki gorącej wody i odstawiam na 15 minut.

Po upływie tego czasu delikatnie mieszając dodaję taką ilość ciepłej wody (jeśli istnieje taka potrzeba), by osiągnąć konsystencję maski, którą nakładam na czystą twarz, szyję i dekolt.

Odprężam się i pozostawiam maseczkę na skórze przez 15 minut. Zmywam czystą wodą przy użyciu gąbki lub gazy, ponieważ siemię lniane pozostawia śluz, który trzeba usunąć. Teraz już tylko cieszę się nawilżoną i naturalnie odżywioną skórą!

Źródło odnośnie wykonania maseczki z siemienia lnianego: LINK!

cdn...

5 Jan. 2016
Vancouver

WIESŁAWA