NATURALNE LECZENIE

ODTRUWAJĄCA KURACJA OJCA KLIMUSZKI


Ojciec Klimuszko

Mało znana, wyjątkowo skuteczna, prosta i bezpieczna. Akurat do stosowania pod koniec jesieni na przełomie października i listopada. Kuracja trwa 10-12 dni a efekt uzdrawiający utrzymuje się do pół roku a przy zmianie nawyków żywieniowych, na stałe.

Kuracja zaczyna się wypiciem rano (codziennie) kompotu ze świeżych lub suszonych moreli, brzoskwiń i orzechów włoskich, który stymuluje pracę jelita grubego. Kompot gotuje się 10 minut, gdy ostygnie, dodaje się odrobinę miodu.

W ciągu dnia spożywa się duszoną dynię z miodem i różne potrawy z kaszy jaglanej gotowanej z warzywami, dynią, rodzynkami, w różnych zestawach, bez ostrych przypraw i soli. Kompot, dynia i kasza jaglana są podstawą tej oczyszczającej kuracji. Wymiatają z jelit złogi, kasza reguluje pracę narządów wewnętrznych, zwłaszcza trzustki, na jelita działa jak "miotła", zawiera mnóstwo ważnych składników pokarmowych, ogrzewa organizm, odtruwa i przywraca właściwą równowagę kwasowo- zasadową. Przez czas trwania kuracji przywraca prawidłowe działanie i harmonizuje organizm.

Wieczorem, przez 10 dni kuracji, należy wypić miksturę oczyszczająca wątrobę. Wziąć cytrynę wielkości dłoni osoby przeprowadzającej kurację, wycisnąć z niej sok, do soku dodać taka samą ilość objętościowo oliwy i wypić jako ostatni posiłek (przed umyciem zębów) przez 10 dni.

Codziennie w czasie tej kuracji należy robić masaż miodem. Nakłada się miód nanosząc go na suche plecy dłonią najpierw na górną część pleców, przyjmując kierunek masażu z góry na dół, powodując usprawnienie działania układu limfatycznego. następnie na dolną część pleców. Po wklepaniu miodu w skórę następuje proces usuwania toksyn przez skórę, masaż miodem jest jedynym rodzajem masażu, który działa w ten sposób. Miód dokładnie pokazuje chore miejsca. W miejscach zdrowych jest wchłonięty przez skórę a w miejscach chorych, napiętych, zwyrodniałych, wydobywa się mazista substancja, którą należy zebrać ze skóry. Na plecach znajduje się swoista "mapa" organizmu z miejscami, które są odzwierciedleniem stanu zdrowia energetycznego organów wewnętrznych (jak na stopach czy małżowinie usznej) i można po efektach masażu wywnioskować, które organy niedomagają energetycznie i zastosować na nie okłady z oleju rycynowego, aby je wzmocnić. Czas trwania masażu pleców wynosi około 40 minut, u dzieci 10 minut. jednego miejsca nie należy masować zbyt długo, nawet jeśli nie zostało całkowicie oczyszczone, aby nie powstały otarcia. 

Po zakończeniu masażu, aby skóra się nie przesuszyła, natłuścić ją olejem sezamowym lub kokosowym (może być oliwa z oliwek). Masaż miodem może być wykonywany nie tylko na plecach, można na całym ciele, na nogach tylko jeśli nie ma zmian żylakowych i wykonywać od dołu do góry. Na brzuchu robić masaż delikatnie, dookoła pępka robiąc prawoskrętne spiralne ruchy, najlepiej samodzielnie, aby, dzięki poprawie przemiany materii, szybciej spalić tkankę tłuszczową. Automasaż daje również dobre rezultaty przy bólach kolan, nie wolno natomiast masować miodem twarzy i piersi.

Po masażu należy wykąpać się w wyciągach z ziół. Można wybrać różne rodzaje, w wywarze ze słomy owsianej (wzmacnia i odtruwa, pozytywnie wpływa na układ kostny), w wywarze ze świeżego owsa (dla słabych dzieci) w mchu zbieranym w maju, w igliwiu (infekcje dróg oddechowych), w wywarze z brzozy, szyszkach chmielu, a kąpiel w soli jest uniwersalna na wszystko. Można stosować dowolne i ulubione zioła. Kuracja może z pozoru wydawać się kłopotliwa i czasochłonna, jednak warto sobie czasem zafundować "domowe Spa" a efekty zdrowotne będą długotrwałe i bardzo pozytywne.

Bogusława Maria